Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 Éves csődör, vágóhíd vagy...

Moonshine21 kérdése:

2 Éves csődör, vágóhíd vagy lehetséges megszelidíteni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk egy helyen, ahol lovak vannak. Arra tartják oket, hogy meghizzanak es mennek a vagohidra. Arab es magyar felverek. Egy 6 honapos kiscsikot szerettunk volna elhozni, de beleszerettem egy csodorbe. 2 eves, gyonyoru. Viszont a tulaj azt mondta nem erdemes, mert agressziv, a ket ev alatt nem volt vele foglalkozva, emberrel se sokat volt kapcsolata es mar egyszer elvittek, de megharapott valakit es vissza hoztak. Most teljesen baratsagos volt, jott vegig mellettem, a fejet a kezembe fektette. Erdemes lenne meg vele probalkozni, vagy tenyleg vesztett ugy? Megszelidulhet meg egy ket eves lo akivel nem volt foglalkozva, csak kidobva egy legelore?

2014. jún. 27. 11:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Lovakat tartanak vágóra? Ráadásul arab félvéreket? Te jó ég..

Persze hogy nem vesztett ügy,hogyne szelídülhetne meg! Egy 23 éves lóval is fel lehet építeni bizalmi kapcsolatot!

2014. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Jobb lovas szakembernek tartod magad, mint az előző próbálkozó? Nem? Akkor valószínűleg ugyanolyan csúfor csődörcsődöt fogsz mondani.

Két éves, herés vadlovakat megszelidíteni nem Pony Club könyveken fölnőtt kislányoknak való feladat.

2014. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2 lovam van, egy 9 éves herélt és egy 16 éves kanca. Nem pony clubbon nőttem fel. Természetesen nem ugy gondoltam a megszelidítést, hogy majd na én... Hanem elvinni valami iskolába, szakembert hívni, aki minden nap foglalkozik vele, vagy legalabb segít. Nem szeretném elhinni, hogy tényleg csak az az egy verzió van, hogy vágó
2014. jún. 27. 11:39
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 2 éves van még ideje megszelídülni és ha annyira beleszerettél akkor biztos neked is lesz időd megszelídíteni.
2014. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát végülis nem sokat kockáztatsz vele... gondolom, a komától vágóáron meg tudod venni, osztán ha beletörik a bicskád, még mindig eladhatod a vágóra, és akkor a pénzednél vagy.
2014. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van.Egy esélyt ő is megérdemel.Nem csoda,hogy zanzi kicsit,ha sosem volt vele foglalkozva.Egy kiadós töketlenítés is sokat segíthet.
2014. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt meg nem lehet tudni.hogy az előző próbálkozó milyen szakember volt,egyáltalán az volt-e.Én foglalkoztam még tanulóként(!)olyan furioso fedezőménnel,aki két lábon,tátott szájjal ment az embernek.És megbarátkoztunk.
2014. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Mindenkinek ment a zold kezecske. Erre voltam kivancsi, hogy masok szerint sem lehetetlen-e kezdeni vele valamit. Megprobalok belevagni. Nem szoszerint :-)
2014. jún. 27. 12:06
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha látsz benne fantáziát... és van rá pénzed érdemes lehet vele foglalkozni. Első körben herélném. Aztán takarmány rendesen, hogy ne essen össze.

Sok embernek leszólja, de én természetes kiképző segítségét kérném az elején, mert láttam már hozzáértőtő,aki 20 éve ezt csinálja, hogy sárkánylóból kezesbárányt csinált. Ha másra nem is, de tiszteletet, bizalmat szerezni segíthet, illetve elindulhattok együtt az úton. Alapozásnak jó.

Aztán klasszikus módszerekkel belovagolnám/tatnám amikor itt az ideje.


Amúgy nagy ménesekben 5-6 évesen hozzák ki a lovakat és kezdik meg belovaglásukat. Ha nem volt rossz tapasztalat emberrel, akkor könnyebb lehet.

2014. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt akartam írni, hogy nem csak hátrány, előny is lehet, hogy legelőn élt és nem tud semmit (mondjuk hogy szállítani hogy fogjátok, az más kérdés). Minden nagy ménesben legelőn vannak a lovak legalább 3-4 éves korukig. Sokkal jobb ez a lónak, mint hogy kétévesen vagy akár még korábban kiscsajok csesztessék futószáron, felnyergelve, felkantározva.
2014. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!