Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalatlan lovasként egy...

Tapasztalatlan lovasként egy nyers mén vásárlásáról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és versenyezni szeretnék. Eddig egy nagyon kedves, kezes, megbízható kisbéri herélt lovam volt, vele kezdtem tanulni az ugratást, és könnyebb díjlovas versenyeken indultunk. De hiába volt fiatal meg erős, kialakult egy ritka betegség, és soha többet nem tudok vele edzeni. Új lovat keresünk, de tanulva az előző esetből, csak kancát, vagy mént szeretnék, hogy ha bármi történik vele, lehessen tőle egy csikóm. És csak fiatal lovat szeretnék, mert annál valószínűleg nem használták agyon a lábait. Találtam egy 3 éves, gyönyörű sportló mént, de még csak futószáron dolgozik, lovas nem ült rajta. Így viszont elég olcsó ahhoz, hogy meg tudjam venni. De nem tudom, jó ötlet lenne-e? Nem vagyok nagyon tehetséges lovas, eddig csak belovagolt lovakkal dolgoztam, és ménekkel is elég kevés tapasztalatom van, jobban szerettem a nyugodt, megbízható herélteket. Ti belevágnátok egy fiatal, nyers mén megvásárlásába a helyemben, vagy nem?
2014. jún. 28. 16:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A mén az mindig mén ! Nagyon nagy határozottságot igényel...És igen mint előttem irták versenyen se lesz egy leány álom vele mivel sok kanca stb. És ha nem vagy vele elég következetes és határozott nincs elég erős ,,kezed"hozzá akkor ő nyer ami nem épp a legjobb mivel onnantól kezdve mindig befogpróbálkozni valamivel . Persze nyilván nem állitom hogy nincsenek álom mének de ők se úgy lettek hanem rengeteg időbe telt a gazdinak mire megtanulta a lova hogy kis az ,,úr"
2014. jún. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!