Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Téli abraknak megfelelő?

Téli abraknak megfelelő?

Figyelt kérdés
A lovam ridegen van tartva, hétvégén van csak lovagolva. Ha egy átlagosan hideg telet veszünk, akkor napi 1 kg kukorica, 2 kg zab és 2 kg árpa elegendő egy 15 éves kissé csontos lónak? Vagy inkább több kukorica legyen, illetve nem tudom télen melyik a fontosabb, a zab vagy az árpa?
2014. júl. 14. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

ha keveset van lovagolva és csontos (tehát sovány) akkor sokkal de sokkal inkább árpát kapjon, mint zabot. a zabtól nem hízik, csak energiája lesz (amit hétköznap még csak le se tud rendesen vezetni). az árpával viszont vigyázni kell, csak jól beáztatva szabad adni!!! (lehetőleg roppantva, vagy darálva).


én télen a sovány lónak ridegben még lucernát is adnék a széna mellé és akkor nem is kell annyira tömni abrakkal.


a fogait mikor nézték meg? mert ha nem jók a fogai, akkor hiába adsz neki akármennyi abrakot, nem fog elég szénát enni és sovány marad.

2014. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! A fogai rendben vannak, 2 hónapja látta orvos, meg is reszelte neki. Kukoricából elég az 1 kg?
2014. júl. 14. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem szeretek kukoricát etetni... Helyette javasolnám az olajat, hidegen sajtolva, ha lehetséges. Szoktatás után könnyen hízik tőle a ló.
2014. júl. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kukoricát télen érdemes adni, nagyon jól fűt, csak picit izzadékony lesz tőle a ló. de csak télen! bár a téma az, hogy mit adj télen, szóval én simán adnék, főleg, ha nem darálva, mert az még a fogainak is jó!


sose mértem kg-ban az abrakot, csakis fángliban, de nyilván egy fángli nem feltétlen 1 kg, zabból gyanítom kevesebb, árpa darálékból több...


a lényeg, hogy ne is próbálj meg úgy etetni, hogy előre belövöd kilóra, hogy mennyit fog enni. a lónak annyit kell adni, hogy jól nézzen ki!

nyilván abrakból nem adhatsz 5 vödröt, de egy ridegben tartott ló télen simán megehet 2x3 fángli abrakot.


2 árpa - 1 kukorica teljesen jó szerintem. ha nem sovány, akkor lehet 1 árpa, 1 kukorica, 1 zab, mert a zab amúgy nagyon jó nyáltermelő és a fogainak is jó az is.


gondolom előre akarod megvenni, azért számolgatsz. mérj le 1 fánglit és számolj rá azért pár hetet, hogy ha kevésnek ítéled a kaját télen még tudj rárakni egy kicsit.

2014. júl. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!