Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes feles tartásba kezdenem?

Érdemes feles tartásba kezdenem?

Figyelt kérdés

A lovamat egy ismerősömnél tartom, jó szándékból nem kér tartásdíjat, viszont boxban van, és csak akkor van szabadon amikor az ismerősöm kiviszi lemozgatni (kb egy óra)vagy amikor én kiutazok és kiviszem futószárazni, legeltetni vagy sétálni. Eredménye hogy egy kezesbárány csődörből egy mozgásra vágyó makacs lovacska lett. És marad is ha továbbra is boxos tartásban marad.

Mivel egy 2 év 4 hónapos csődör csikóról van szó, jobbnak látnám feles tartásba adni egy olyan helyre ahol nappal legelőre kerülhet.

A feles tartás azért jött szóba, mert a szülők egyre nehezebben tudják finanszírozni a havi fizetendőt és én is csak nyáron dolgozok.

Itt jönne a probléma hogy még csak 2 éves múlt, csődör, és lenne e egyáltalán valakinek igénye arra hogy beszálljon egy ilyen fiatal ló feles tartásába, aki nem is háznál lenne, hanem egy lovardában. -Mivel oda szeretném rakni hogy legelőn lehessen.



2014. júl. 20. 20:17
1 2
 1/12 KGabi0000 ***** válasza:
Nem sok esély van rá,hogy valaki beszállna felestartásba egy 2 éves csikónál,keress inkább olyan helyet,ahol alapból kirakják a legelőre a lovat,ha megkéred,biztos kiviszik neked.Az sokkal egyszerűbb megoldás lenne.Az ismerősödnél nincs legelő?Vagy akkor,hgy tart lovat?
2014. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És mit gondolsz, miért fizetne a felestartó, azért, hogy simogassa, meg vezetgesse a lovat? Ez így halott ügy. De az is, hogy egy csikó boxban kénytelen felnőni. Keressetek neki egy olyan helyet, ahol állandóan legelőn van, ménesben, ezek viszonylag olcsók és télen vagy tavasszal át lehet költöztetni egy olyan istállóba, ahol tisztességgel tudják karámozni.
2014. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nála csak karám van amit a lovak átugranak felügyelet nélkül.

A legelőre rakás mennyibe kerül? A szüleim már 15ezernél többet nem hajlandóak fizetni rá, ezért van az ismerősünknél a ló.:/


Bármilyen tanácsot elfogadok.

2014. júl. 20. 20:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Talán kicsit felesleges kérdés, de miért tartotok lovat, ha a minimális összeg felét hajlandó csak kifizetni érte a család?
2014. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Úgy vettem meg Őt hogy beleegyeztek hogy tudják finanszírozni, segítenek ha én is nyaranként belesegítek a pénzemmel, ennél sokkal drágábban tartottuk, megvoltunk, aztán el kellett mennünk abból a tartásból mert az egyik kancának született egy csikója, elkezdte az enyémet tépni, azután a fia is elég durván kiharapta sokszor a bőrét.

Aztán most ezzel a kevéssel is bajlódnak mostanában valamiért..

Én neveltem fel, egy disznóólból vettem meg, nehéz lenne elengedni. Azt akarom hogy legalább legelőre had kerülhessen.

2014. júl. 20. 21:29
 6/12 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolnám neked, hogy próbáld meg megcsinálni az ismerősödnél a karámot, akár vegyetek egy villanypásztort, oszlopokat, becsavarókat és úgy, az is kevesebb, mint havi 15.000 és akkor megoldódna a karámozás kérdése.


ami biztos, hogy nem jó az az, hogy boxban nő fel, ami lehetetlen az 15.000-ért bértartást találni és feles tartót találni szintén.

2014. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazából most csak kapálózok. A semmibe, pedig tudom hogy úgy sem sikerülne amit próbálok elérni.


Úgy érzem jobb ha inkább megválok tőle, akár minimális összegért, csak vigyék olyan helyre, ahol szeretik, vigyáznak rá mint a két szemükre, és tudjam hogy rendben van :'(

2014. júl. 20. 22:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy dolog a karám fölé villanypásztor kihúzni...ha még ez sem megy, akkor nem tudom, mi menne... Ilyen áron bértartást nem fogsz találni. Legelőset kicsit drágábban talán, de ha munkába áll a csikó, akkor a 30 ezer az alsó határ. A legnagyobb kínzás a lónak, ha állandóan boxban van.
2014. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A tulajdonost már próbáltam rábeszélni, még segítettünk is volna felhúzni, és kifizetni a villanypásztor árát, de azt mondta kizárt hogy ott lesz, ő nem akar, mert akadt már bele lova és pusztult el úgy. Ezért írtam hogy semmi esély arra hogy a boxból kikerüljön, és igazatok is van, így nem lehet lovat tartani, nem bírom el a tudatot hogy egy ilyen fiatal csikó egész nap a boxban áll..
2014. júl. 20. 23:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne körbekérdezni minden ismerőst, esetleg hirdetést is feladni valami helyi újságban, hátha szerény körülmények között, de elvállalná valaki kis pénzért, pl. társlónak, olyan helyre, ahol legalább karám és egy box, vagy beálló rendelkezésre áll.
2014. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!