Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam rángatja a fejét lovaglá...

Lovam rángatja a fejét lovaglás közben. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
nemrég vettem és az előző helyen erős kézzel lovagolták, menekül a lovas keze elől..pedig én nem lovagolom erős kézzel, de már menekül. Mit tudnék tenni. Most gumis kikötővel próbálkozom :S
2014. júl. 21. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rakd rá a kikötőt. Azzal csak elfeded a problémát, de megszüntetni nem fogod tudni. Beleerőszakolod a lovat vele egy keretbe. Ha a kemény kéz miatt alakult ki nála ez, akkor próbáld a lehető legpuhább kézzel lovagolni továbbra is. Nem tudom milyen zablát használsz, de megpróbálhatnád a kétszer tört csikózablát, vagy más puhaszájúaknak valót. Szerintem sok türelemmel és a lehető legpuhább kézzel való lovaglással le lehetne szoktatni erről, ha valóban csak a kemény kéz miatt rángatja a fejét. Mivel még csak nem régóta van nálad, csodát nem lehet várni egyik napról a másikra, légy türelmes vele.
2014. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

Oliv zablám van

2014. júl. 21. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell rá a kikötő, én levenném. Egyszer egy nyers csikónál tapasztaltam ezt, hogy szár fölött ment egy ideig, aztán elkezdte csapdosni a fejét. Én annyit csináltam, hogy hosszabb szárat adtam neki, csizmával jobban aláhajtottam, csizmával+testsúlysegítséggel (nem nyúltam a szárakhoz, csak pár dekát tartottam, volt hogy még azt sem fogadta el, akkor szinte lötyögött a szár) sok patanyomfigurát csináltam vele és sok átmenetet (vágtamunka nem volt). A ló a harmadik-negyedik edzés végére szépen megpróbálta kitölteni a keretet, én meg nem basztattam a szárakat, csak tartottam amit felkínált. Nyilván itt azért állt fent ez a probléma, mert gyerek volt, nem tudom hogy Ő mennyi idős, de az adott probléma megszűnt.
2014. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, meg fogom próbálni :)

7 éves

2014. júl. 21. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!