Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kobakkal vagy anélkül?

Kobakkal vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Namost sok mindent hallottam,hogy történtek olyan esetek,amikor a kobak mentett életet meg olyanból is volt pár,hogy majdnem megölt.

Ti szoktatok hordani?Volt már hasonló élményetek?

Habár az eséseimnél nem volt rajtam kobak,azon gondolkoztam,hogy lehet,h a fejem jobban fájt volna utána,ha kobak lett volna rajtam.



2014. júl. 17. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Két eset, egyik mikor az illető lova megilyed, ágaskodot, az meg fejre leesett hátra. Úgy kanalaztuk fel ájultan. Kobak nélkül valszeg nemaájult lenne.

Másik, mikro a lány terepen sikeresen megfejelt esésből egy követ, kobakban. Koponyatörés, két hét kóma, részlges halláskárosodás. Na azt is nagyon túl lehetett volna élni kobak nélkül.

a kobak olyan, mint a biztonsági öv, egyszer kell életedben de akkor nagyon.

2014. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm most esett akkorát kobak nélkül, csoda, hogy életben maradt. Koponyatörés, agyi ödéma, agyrázkódás. Na meg a több hónapos rehabilitációról nem is beszélve, mert az ilyenből nem 1 hét alatt épül fel az ember. Egy jó darabig lóra sem ülhet.

Te még valószínűleg nem estél igazán fejre.

Inkább hordj kobakot és nézz ki hülyén, meg legyen meleged, minthogy elveszítsd az életed, esetleg olyan agykárosodást szenvedj, hogy egy zöldség IQ-szintjén éld az életed.

Nem hiába kötelező a lovardákban a használata, mert több ember életét mentette meg, mint akiét nem.

A választás a kezedben van, de egyszer kell úgy esned, hogy ne kelj fel többet.

2014. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

23 éve lovagolok, akkoriban még extrának számított a kobak, nekem sosem volt, a lovardákban nem volt követelmény. Épp ezért én sosem vettem. Felénk nem sokan hordanak, nem mondom, hogy cikizné bárki azt, aki kobakot hord, de nagyon ritka, kb 20-ból 1 ember.

Én sosem éreztem szükségét, vagy hiányát. Egyszer nemrég meghívtak egy lovardába és ott kötelező volt, hát nem mondom, kellemetlen viselet.

De sose tanácsolnám azt, hogy valaki ne hordjon! Viszont ahogy eddig nem éreztem szükségét, hát nem most 30 évesen fogom elkezdeni hordani, nem lehet egyfolytában azon parázni, hogy jaj mi lesz, ha úgy esem le... Többnyire egyedül lovagolok, így eleve úgy indulok el, hogy most semmi esetre sem eshetek le. :)

2014. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyat még nem hallottam, így harminc évnyi lovazás után, hogy valakinek ártott volna a kobak, olyat többet is, aki sajnos a kobak hiánya miatt sérült vagy halt meg, olyat meg rengeteget, aki köszöni jól van, de ha nem lett volna rajta a kobak, akkor most valószínűleg nem élne, vagy béna lenne, agykárosodott, stb.

Szóval igen, a kobak kell, a kobak véd, azt pedig ne mesélje nekem senki, hogy hű de kényelmetlen, mert kismillió féle kobak létezik, mindenki megtalálhatja azt, ami neki kényelmes, másrészt pedig lehet kényelmetlen a kobak, de a tolószék tuti kényelmetlenebb, a lélegeztetőgépről nem is szólva....

2014. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ezt akartam írni... hogyan árthat a kobak? Elmagyarázná valaki?


Aki nem akarja, ne hordja, de magára vessen, ha baj éri.

2014. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
1x történt olyan, hogy megbokrosodott alattam a ló (még viszonylag kezdő voltam) és mint a rakéta, úgy zúgott be az istállóba. Ha nincs rajtam kobak, akkor valszeg betört volna a koponyám, ugyanis telibekaptam a téglafalat.
2014. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az pont 20-30év lovazás után kéne még inkább hordani, gondolom van (vagy előbb utóbb lesz) család, gyerek nem kéne őket egy ilyen felelőtlen lépés miatt itt hagyni.

Kobakból rengeteg féle-fajta van több típust ki kell próbálni, hogy az ember meglelje az igazit.


Végül is az ember maga dönti el, hogy hordja-e vagy sem, nekem is sok ismerősöm nem hordja, de aki már esett nagyot az inkább felveszi, még akkor is, ha legszívesebben nem tenné meg. A biztonsági öv is életet ment a kocsiban, persze ha nem nagy a karambol akkor is rajtad marad a nyoma (tapasztalat), de kobaknál is inkább az zúzza meg a fejem, mint egy kő.

2014. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mostanság én is hordom,főleg olyan lovakon,akikre azért nem bíznám rá az életem.Amúgy a téma fent van a Lovasok.hu-n is ,csak érdekelt mi a véleményetek.

Estem én már elég nagyokat,csak inkább a karomra :)

Kórházba is kerültem :D de csak 2x2 napra a műtét idejéig,meg nem lovazhattam 2x1 hónapot ...

2014. júl. 17. 22:19
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kell és mindig hordania kéne mindenkinek. Akárhány éve lovagol, akár kezdő, akár profi. A kényelmetlenség könnyen orvosolható, ezerféle kialakítású, méretű, színű és árú kapható már, mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt. A másik probléma, hogy a lányok haját tönkre teszi, de nem tudom ki az, aki lovaglás közben arra gondol, hogy "jaj a hajam, csúnya leszek, ha leveszem ezt a csúnya tökfödőt". Nem divat kérdése, a biztonság érdekében kell és egy koponyatöréssel még rondább lehet az illető. Szorosra kell húzni a szíjakat, így nem sok esélye van, hogy hátracsússzon a kobak vagy leesen.
2014. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én attól nem félek, hogy fejre esek, de mégis hordok kobakot, mert minden terepen van egy-két belógó ág, amit benézek, koppannak is akkorát a kobakon, hogy nem szívesen próbálnám ki, milyen, amikor a fejemet érik. :)
2014. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!