Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érzékeny lónak szeretnék...

Érzékeny lónak szeretnék zabla nélküli kantárt. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Már kiírtam egy kérdést, az érzékeny szájú díjlovamat gyerekek lovagolják mostanában, mert nekem sérült a hátam. Ha a zablát megrántják véletlenül, akkor elkezd hátrálni meg ágaskodni a lovam. A kötőfék viszont mindig elcsúszkál a fején. Szeretnék zabla nélküli kantárt neki, ami stabilan marad a fején. A hackamore nagyon erős, a dr Cook féle kantár is szerintem elég durva, a sidepull kantáron gondolkoztam. De nem tudom, melyik a legfinomabb a lóhoz. Nyakmadzaggal is lehet egyébként lovagolni, alig kell hozzányúlni a szárhoz, úgyhogy bármilyen finom kantár elég hozzá. Ti milyen típusút ajánlotok?
2014. júl. 23. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
a side-pull szerintem duvább mint a dr. cook féle. csomózott kötőfék, esetleg indián hackamore? én ezekkel (is) lovagolok, mindkettőt szeretem.
2014. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen hackamore-t nem adnék a kezükbe, a dr. cook féle pedig ha nem lazítják a szárakat (de lehet, hogy még akkor is), feszes marad a ló pofáján, így szintén nem jó. Olyan kellene, amivel csak oldalra tudják a ló fejét mozdítani, de nincs olyan szíja, ami szorul.


Ha átmeneti a helyzet, én nem verném költségekbe magam, ez mondjuk nyilván rád van bízva. Ha egy kantár orszíjához csatolod a szárakat a pofaszíj elé, akkor az úgy fog működni, mint egy egyszerű side-pull. Ha van hannoveri orrzód, akkor meg főleg, csak kell két karabíner a szárak végére és az orrszjba/karikába be lehet csatolni őket.

2014. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mire az egész hátam visszagyógyul annyira, hogy edzhessek vele, az még több hónap is lehet, azért gondoltam rá, hogy beszerzek egyet. Meg lehet, hogy utána is lovagolnák gyerekek néha, mert nagyon aranyos a kicsikkel, ő a kedvence mindenkinek, és rágják a fülemet állandóan, hogy mikor ülhetnek fel legközelebb. :) A sidepull nem olyan, hogy csak oldalra lehet húzni? Szóval hogy ott nincs semmi feszítő hatás. Bárnem értek hozzá, ezért kérdezem.
2014. júl. 23. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:

A side pull az olyan, mintha az orrszíjon kétoldalt lenne két karika, oda kell csatolni a szárat. Ez a legegyszerűbb és én kezdő kezébe ilyet adnék. A dr. cook az, amin alul keresztbe futnak a szíjak, nem tartom a ló számára logikusnak és könnyen értelmezhetőnek a hatásmechnizmusát. Lehet kapni olyat is, ami többfélképpen variálható, mint pl ez: [link]

Ezt lehet "cross under"-ként és side pullként is használni, illetve kapicánként is, mert középen is van egy karikája.

2014. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha nyakmadzaggal is el lehet lovagolni, akkor mit szólnál a bosalhoz?


szerintem kissé ugyan otrombán néz ki, de egy segítségekre könnyen reagáló lónál igen kíméletes megoldás, és nem történik nagy baj, ha "megrántják véletlen", bár szerintem a gyerekeknek azonnal meg kéne tanítani, hogy ne rángassák, akkor se, ha kötőfék van a fején!

2014. júl. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bosal elég erős, nagy nyomást fejt ki, a hatása hasonló a feszítőzablákéhoz.
2014. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!