Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire fontos voltizson...

Mennyire fontos voltizson kezdeni?

Figyelt kérdés
Az első alkalomtól nyeregben voltam, később érdekelne a versenyzés. Nagy baj ha nem voltam voltizson?

2014. júl. 25. 12:08
 1/4 KGabi0000 ***** válasza:
50%
Dehogy baj,sőt alig van olyan hely,ahol eleve voltizshevederrel kezdik el az első órákat.Én is szeretnék majd versenyezni és én is rögtön nyeregben kezdtem.
2014. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nem baj :) én voltizson kezdtem és úgy vagyok vele hogy maradok a nyeregnél :D hidd el nem vesztettél semmit :)
2014. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyiból szerencsésebb voltizson kezdeni, hogy jobban lehet egyensúlyi feladatokat gyakoroltatni, illetve a szivacs miatt -> jobban érzed a lovat, ez pedig segít hozzászokni az érzéshez, illetve gyorsabban kialakulhat az egyensúly. Vannak helyek, ahol kötelezően voltizzsal kezdenek, de ez leginkább a gyerekek miatt fontos, ugyanis a méretük végett szinte elvesznek a nyeregben, ezért is erőltetik a szivacsot.

Ha nyeregben kezdesz annyi a "hátrányod", hogy kevésbé lehet ilyen egyensúlyi gyakorlatokat végeztetni, de a gyakorlott oktatók feltalálják magukat, tehát ez a klasszikus "fogd meg a ló fülét", "pörögj a nyeregben" stb mind erre valók, csak szűkebb a lehetőségek tárháza, meg ugye más érzés, mert a nyereg ültet, míg a szivacs nem.

Ne aggódj, semmi hátrányod nem származik abból, ha nyeregben kezdtél, a lényeg mindig az, hogy mennyire tapasztalt, szakképzett az oktató, és mennyire tudja átadni neked a tudását.

Az alapok elsajátításához és a továbbiakhoz pedig nem elengedhetetlen a voltizs, vannak egyébként is különféle ülésjavító és ülést stabilizáló feladatok, gyakorlatok, a versenyzés és a lovasjövőd nem ezen fog múlni, ne félj ;)

2014. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Voltizsálni nem életbevágóan fontos, de voltizshevederrel kezdeni jó dolog, mert a lovas tud kapaszkodni, hamar be lehet vezetni a vágtát is és ha egyre kevesebb kapaszkodással, majd kéz nélkül meg tud ülni minden jármódban, akkor könnyebb lesz neki a helyes ülést elsajátítani nyeregben. Az sem baj, ha nyeregben kezd valaki, de rögtön nyeregben, kengyellel, mindent tovább tart megtanulni, mert nem érzik annyira biztonságban magukat a lovasok, mint kapaszkodóval és már az elején felvehetnek üléshibákat. Voltizshevederrel pedig szinte nem is tudnak rosszul ülni.
2014. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!