Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék megbarátkozni a...

Hogyan tudnék megbarátkozni a lovardában lévő lányokkal?

Figyelt kérdés

Messze van tőlünk a lovarda ezért mindig kocsival visznek (busszal nagyon sokáig tartana) így a szüleim mindig ott vannak és nem szoktam beszélgetni a lányokkal.

Néha már próbáltam, de 1 szavas válaszokat kapok.

Nem tudom kit hogy hívnak nem tudom melyik ló melyik és hol van a felszerelése (pedig 1 éve járok oda) és ezért nem tudom hogy melyik lovat kell felkantároznom.

Én vagyok béna? Mit kellene tennem próbálkozzak tovább? Miket kérdezzek, hogy tudjak velük beszélgetni?

Lehet hogy nem a legmegfelelőbb kategóri de gondoltam hátha másnak van tapasztalata.



2014. júl. 28. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha ennyire bunkók inkább ne is akarj jóba lenni velük
2014. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon barátkoztam soha lovardában a lányokkal, mert egész egyszerűen parasztok voltak. Ott voltak a lovak :)
2014. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

hát általában a lovas lányok nagyon fenn hordják az orrukat

:( Én ha új lány/fiú jön,akkor mindíg beszélgetek vele,mert tudom milyen rossz kezdőnek/újnak lenni és kiválasztani egy beszélgetőpartnert stb..így segítek neki feloldódni :)

amúgy a kantározás..Hát kérdezd meg talán az oktatód,vagy aki mondta h kantározd fel a lovat,h melyik lovat kell vagy hol van,mert kevered még őket,és hogy hol a nyerge/kantára.Vagy amelyik lovon lovagolsz,jegyezd meg valamiről(pl a nyereg tapintásáról/kapaszkodó van-e vagy nincs/szín/méret/nyereg alátét/nyeregpárna) vagy valami apróságról,a kantárt pedig méretről,díszről,zabláról)és az alapján jegyezd meg!Én is így csináltam.Bár nekem 2,5 évembe telt megjegyezni,mivel ahányszor mentem annyiszor másik lóra ültem vagy másik felszerelés volt rajta.

Sok sikert hozzá,ha valami kérdésed van akkor írj pirvit ,mert ide van h elfelejtek visszanézni :D

2014. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát..én a lovardában ahova járok kb. csak az edzőmmel vagyok jóban:D Ő ott az én "segítőm","támaszom".De nekem elég:)
2014. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én anno amíg lovardába jártam, mindig úgy voltam vele, hogy lovagolni megyek, nem haverkodni. Köszönés, pár szó megvolt és elég is. Elsősorban egyébként is ezek az "úri lovas p***ák" (persze 0 hozzáértés, csak az ego) voltak. Akik még egymásra is fújtak. :)

Úgyhogy egy év után gyorsan meg is untam, hogy olyan ossza nekem az észt, aki nem tudja normálisan futószárazni a lovát...

Csak úgy kíváncsiságból hány ló van és milyen gyakran mész, hogy nem tudod megkülönböztetni őket egy év után?:)

Esetleg így nyáron szabad idődben kijárhatnál csak úgy simán foglalkozni is velük, takarítgatni stb., hogy megismerd őket.

2014. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Próbálkozzak tovább?

Van hogy más lovat kapok (sok ló van és a 80 %-a pej jegyek nélkül (csak forgó méret és habitus alapján lehet megkülönböztetni őket.

De ami a legjobban zavar hogy csak köszönnek és kész ha kérdezek válaszol de nem kérdeznek vissza.

Tapasztalatotok van vkinek?

2014. júl. 29. 15:14
 7/9 x) ***** válasza:
Mondjuk nekik elég nehéz lehet kezdeményezni, hiszen ott vannak a szüleid. Nem nagyon lehet önfeledten beszélgetni valakivel a szülei előtt. Csak hagyd ott őket pár percre és menj oda a lányokhoz. Ha nem is szólsz semmit, csak hallgatod amit beszélnek, az is több mint a semmi, legalább megismered őket és megtudod milyen témákat szeretnek. Először válaszd ki a legszimpatikusabb lányt, vagy akivel a legkönnyebb beszélgetni. Aztán ha vele elég jóban leszel már könnyű lesz a többiek közé is beilleszkedni. A legjobb téma egyébként nyilván a lovaglás meg ilyesmi. Kérd meg őket, hogy mutassák meg mi hol van, tanítsanak meg dolgokat (pl a lovak neveit) stb.
2014. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
x) köszi a választ ki fogom próbálni (bár a szüleim mindig leülnek és nincsenek ott), de jó ötletet adtál :)
2014. júl. 30. 10:23
 9/9 Hippi0525 válasza:
Én másfél évig jártam a lovardába, semmit sem tudtam, nem is beszélgettem nagyon mert a két lány vagy 3 évvel idősebb volt, de hogyha kérdeztem valamit mindig válaszoltak és segítettek. Ez szerintem azért volt, mert nem egy elit lovarda, inkább tanya, és sokkal rendesebbek. Azután valahogy eljutottam odáig, hogy megkérdezzem a lovasoktatót elmehetek e segíteni a nyáron és a két idősebb lánnyal mentem ki biciklivel, és kiderült, hogy rohadt jó fejek. Persze itt tényleg más a helyzet ez ilyen mindenki szeret mindenkit fajta lovarda, itt inkább azokat nem bírjuk akik márkás cuccokba jönnek és fennhordják az orrukat. Ha jön valaki új akit körbe kell vezetni természetesen mi beszélgetünk velük. Amikor nem mentem egy hétig segíteni nagyon féltem újra menni, mert féltem, hogy az oktató le fog szidni erre odajött hozzám és megölelt, mondta hogy hiányoztam :D Szóval szerintem inkább valami ilyesmi lovardába menj, ne a legelitebbe. És itt is ugyanolyan az oktatás, maximum bénábbak a karámok, kicsit több a kosz, nem fajtiszták a lovak, de csak ennyi a más és persze a közösség. Amíg nem mentem segíteni alig szóltam valakihez, most meg már beletartozok az úgymond családba
2014. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!