Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van valami gyakorlat amit...

Van valami gyakorlat amit segítene jobban lenyomni a sarkam?

Figyelt kérdés
4 éve lovagolok és az órák elején még egy kicsit (kb.15-20percig) futószáron vagyok.Ilyenkor vágta közben le tudom nyomni a sarkam, de amikor szabadon vagyok akkor (szinte) mindig kiesik a lábam a kengyelből.Oktatóm azt mondta,hogy nagyon felhúzom a térdem ami végül is "nem baj",mert szorítok a térdemmel de azért csak le kellene nyomnom a sarkam.Szóval mit javasoltok?Mit csináljak?Úgy értem van valami gyakorlat amit nem feltétlenül lovon kell gyakorolni.

2014. júl. 28. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
állj a lépcső szélére úgy hogy a sarkad lent legyen, és kezd el rugózni, le-fel. ez segít jobban lenyomni, de csak gyakorlással tudod azt elérni hogy berögzüljön.
2014. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hasonló problémáim,részben fejben kellett megoldanom őket. Mindig igyekeztem figyelni hogy mélyen legyen a bokám,koncentrálni a lábam stabil támaszkodására és próbáltam minél mélyebben ülni a nyeregben ahelyett,hogy könnyítenék (a két probléma valahogy együtt jött nálam). Egy idő után berögzült,illetve a kengyel nélküli tanügetés és vágta is sokat segített.
2014. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 pajkii ***** válasza:
lovaglas kozben hossza lehet szokni de fejben dol el. nekem regen lekotottek a labam. de biciklizes kozben is le van nyomva a sarkam. te is figyelj arra es akkor lovon is menni fog
2014. júl. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ne szoríts annyira...nem kell. Az egyensúlyod tartson a nyeregben, ne az erőlködés. Ha teheted, gyakorolj kengyel nélkül.
2014. júl. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.A lépcsős módszerről már hallottam és már egy ideje csinálom.Majd edzés közben figyelek a lábamra és megpróbálok mélyen ülni a nyeregben :)
2014. júl. 29. 10:33
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Lovagolj sportcipőben, azzal becsúszol szépen a kengyelbe, az beakad a nyelvébe, és utána már nincs is vele több gondod leszállásig. :)
2014. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont ezért ne lovagoljon sportcipőben -.-"
2014. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!