Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne erősíteni a...

Hogyan lehetne erősíteni a kutya és gazdája közötti kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves terrierem akit már ahogy hozzám került elkezdtem tanítani. Bámulatos, hogy milyen sokat megtanult abból amit tanítottam, de mostanába észrevettem, hogy amikor megyek oda hozzá a jutalomfalattal, vagy hívom oda magamhoz, akkor meghunyászkodva jön, oda vagy oda se jön inkám elvonul és lekucorodik valahova, vagy mászik fel az ölembe, azzal az arc kifejezéssel, hogy "Légyszi neeee" Valamiért nem akar tanulni(pedig ha a jutalomfalattal megkínálom nagyon szívesen megeszi, szóval nem azzal van a baj, hogy nem kell az étel), vagy ha odajön és elvégzünk pár gyakorlatot, kb 1-2 perc után elveszti az érdeklődését, és megint meghunyászkodva vonul el, vagy rám mászik. Ha valakinek van valami ötlete, hogy miért lehet, vagy valami megoldása erre, szívesen várom a válaszát.

#kutya #tanítás #erősítés #kutya gazdi kapcsolat
2012. ápr. 19. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt fizikailag bántva bárki által?

A tanulásnál csak pozitív megerősítést használtál?


Nekem ebből amit írsz nagyon úgy tűnik, hogy nincs feloldódva a kutya, aminek oka kell hogy legyen.

2012. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Soha nem bántalmaznám a saját kutyámat. Az olyan mintha saját magamat bántanám. Abban van igazság, hogy nem egyszer volt már, hogy ő barátságosan odament emberekhez, és 2-szer is(nem ugyan az a személy) úgy reagált a közeledésére, hogy belerúgott. A rúgás nem csak egy "simogatás lábbal" volt, hanem a kutya elesett, és az eredeti helyétől több méterre elrepült. Ennek ellenére ő, ha tőle múlt volna visszament volna farokcsóválva ahhoz az "emberhez" aki ezt tette. (szerencsére semmi sérülése nem lett). De nem hinném, hogy ennek bármi köze lenne a tanulási vágyához. Azt jobban megérteném, ha tartózkodna az emberektől. De meglepő módon nem. Bámulatos, hogy mekkora szívük van a kutyáknak...
2012. ápr. 19. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lábjegyzet: én biztos belerúgnék egy olyanba, aki OK NÉLKÜL (de még okkal se rugdossa) belerúg a kutyámba...



Akkor is valami miatt elvesztette a bizalmát benned, ezt újra fel kell építened. Én azt mondom, ne erőltesd a tanulást, hanem kimész hozzá, amikor odamegy hozzád, akkor kaja. És így addig, amíg felszabadultan oda nem megy hozzád, a lényeg azon van, hogy semmi se erőltess.

Egyébként klikkert használsz vele? Azzal lehet jobban szeretné a dolgot csinálni.

A másik dolog, hogy mielőtt gyakorolnál vele mindenképpen legyen éhes. Hiányzik a motivációja, azért megy el 1-2 perc után.

2012. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

(Ne hidd, hogy én nem rúgtam volna szét a belsőszerveit annak a vadbaromnak, csak ő egy felnőtt férfi volt, 2x olyan magas mint én, és bevallom kicsit féltem tőle, de az adrenalin ekkor úgy megnőtt bennem, hogy egy bottal agyonvertem volna...de apámat kihívtam és rájuk ijesztett. Többen nem láttam őket a környékünkön.)


Amúgy köszönöm szépen a válaszod, megpróbálok mindent, hogy újra kedvet kapjon hozzá :). Nem használok klikkert, mert igazából nem értem a lényegét. Az egy dolog, hogy a kutya összeköti egy idő után a klikker hangját a jutifalattal, de az nem annyi mintha jutalomfalatot adnék neki? Nem értem, hogy mi a különbség a jutalom falat és a klikker között.

2012. ápr. 19. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit használsz jutifalatnak,de vmi különlegeset adj neki (virsli,sajt stb) játszatok és sétáljatok sokat,aztán majd tanítgasd..

Remélem mi előbb sikerül a bizalmába kerülnöd..nem akarok vádaskodni,de vmit szerintem te ronthattál el,lehet,hogy nem tudatosan,mert pl az én kutyám bizalmatlen idegenekkel,de nekem mindent megcsinál és még ha alvásból felkeltem,na most tanuljunk és van nálam vmi finomság ,akkor akár 30-40 percet is képes tanulni,ha befejezem látom rajta ,hogy ö még csinálná..az is lehet hogy a te kutyud a játékért van oda és nem a kajáért..

2012. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja hát igen, azt elfelejtettem én is mondani, hogy valami finom legyen a jutifalat, párizsit használok, lehet kapni már 500 ft-ért 1 kilót is.


Klikker lényege: a kutya összeköti, hogyha meghallja a klikker hangját, akkor jön a jutifalat. Ez eddig oké. A különbség az a csak jutifalat és a klikker között, hogy a klikker pontosan el tudod kapni azt a pillanatot, amit akarsz. Pl ez egy bonyisabb feladatnál sokkal hatásosabb, mintha csak jutifalatot kapna, sokkal hamarabb megérti a feladat lényegét. A klikkert úgy képzeld el, mint egy fényképezőgépet, az adott pillanatot lefényképezed a kutya fejében, hogy az amit akkor csinál éppen az a jó, és hamarosan jön a falat is.

Itt olvashatsz egyébként többet róla: www.klikker.hu

Szerintem érdemes kipróbálni, tényleg nagyobb kedve van tőle a kutyának, és a másik, hogy gondolkodásra is rá tudod venni, és ezzel sokkal nagyobb sikerélményt is elérhetsz a kutyánál, mivel kb magától találja ki a feladat lényegét.

2012. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Ki fogom próbálni :)
2012. ápr. 19. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!