Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden lovarda ilyen, vagy...

Minden lovarda ilyen, vagy csak én fogom ki az összes aljas helyet?

Figyelt kérdés
Miért van az ,hogy odamész új emberként egy lovardába,az első 3-4 hónap minden tökéletes,minden és mindenki jópofa,eltelik egy pár hónap ,esetleg fél év és minden egyre rosszabb lesz fokozatosan . A végén már ott tartasz ,hogy feleslegesen fizetsz mert csak a lehúzás megy,megszűnik minden ami eddig jó volt ,már kereshetsz megint új lovardát. átmész egy másik helyre, Ott eljátszódik ugyanez és ez így megy az összes lovardába,annak ellenére,hogy az ember nem 2 forintot tesz bele ebbe az egészbe.
2014. aug. 11. 20:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Amibe én járok, az nem ilyen :)
2014. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
50%

igen mindegyik ilyen kevés kevés kivétellel én is így voltam

és inkán biciklizek vagy sétálok a városban

2014. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez így van, nehéz megtalálni a tökéletes lovardát. Én 5 éve lovagolok és most váltok 5-ére lovardát, de úgy érzem ez most tényleg az igazi! :) Kitartás, egyszer te is biztos megtalálod a neked megfelelőt!
2014. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A mostani lovardám nem ilyen (több mint 1 éve vagyok ott) ott az edző még mindig olyan jó mint volt. (Ez a 2. lovardám az 1. olyasmi volt mint a tiéd ott második nyáron kezdett romlani a helyzet majd a 3. évben lett rossz igazából nem emiatt váltottam de ez egy kicsi ok volt de nem bántam meg.)
2014. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mindenhol csak a pénzt várják,a munka meg büdös érte,csak fizetni kell a semmire.
2014. aug. 11. 21:53
 6/18 A kérdező kommentje:
az összes lovardatulajdonos/bértartó a lovasokból él,mégis még ők érzik szívességnek azt ,hogy valamit csinálnak esetleg azért amiért emberek rahedli pénzt otthagynak.
2014. aug. 11. 21:56
 7/18 anonim ***** válasza:
Ezt az összest azért én megkérdőjelezném. Én is találkoztam már sajnos olyannal is, de vannak kivételek!! Drukkolok hogy találj te is :)
2014. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*mármint persze az összes a lovasokból él, a többi részére értettem, és ..'összeset'.., fáradt vagyok :)
2014. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

ha bértartás szempontból mondod, akkor egyet értek. sajnos már többször gondoltam, hogy na, végre megérkeztem, aztán mindenhol rohamosan romlik a színvonal. legutóbb júliusban váltottam.

eleinte minden kérésed lesik, minden úgy van, ahogy kéred, a takarmány gyönyörű, a tulaj jófej, barátságos, de nem nyomulós, aztán az lesz, hogy már könyörögni kell bármiért, és még te leszel a telhetetlen. szó nélkül pakolják a lovakat más karámokba, szó nélkül változtatnak az etetésen, vonják meg, vagy váltják le az abrakot. nekem is elegem van! :(

és ha szólsz, akkor "el lehet menni", mintha ő tenne szívességet, hogy tartja a lovad, sőt, nem egyszer még azt is ecsetelték, hogy ez mennyire nem éri meg, mert milyen drága minden...

2014. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekünk van lovardánk, nem ilyen.


Alapvetően a legtöbb bértartónak egy edzője van, aki nekem is, és ő egy elismert szakember.


Azt hogy melyik ló hova megy karámba, azt ő dönti el, mert ő tudja hogy melyiknek kell egyedül lenni, melyik van meg a többivel, és amelyik patkolva van hátul az nemigen megy más lóval együtt.


Azt is ő mondja meg hogy szerinte mennyit kéne ennie a lovadnak, de ha szeretnél, akkor természetesen adhatsz neki pluszba tápot, kiegészítőket, de a legtöbben azért megbeszélik vele, hogy szerinte érdemes-e adni olyat.


Az pedig hogy a bértartókból élnénk, nevetséges. Nemrég kiszámoltuk, és nem nagyon van nyereség a lovardán. Ha a számlákat, a takarmány árát, és egyéb költségeket szétosztjuk annyira ahány ló van, akkor egy kicsit több jön ki mint amennyi a bértartás. Azért csináljuk, mert szeretjük csinálni, és nem mert nyerészkedni akarunk.


Mindemellett a lovardánk szép, ápolt és magas színvonalú. Ha valakit érdekel, írjon privátban, és szívesen elmondom hogy melyik lovarda az. Hely soha nincsen, mert annyian akarnak ide jönni, hogy ha elmenne az összes bértartó, egy hónap alatt újra tele lenne.

2014. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!