Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minden lovarda ilyen, vagy...

Minden lovarda ilyen, vagy csak én fogom ki az összes aljas helyet?

Figyelt kérdés
Miért van az ,hogy odamész új emberként egy lovardába,az első 3-4 hónap minden tökéletes,minden és mindenki jópofa,eltelik egy pár hónap ,esetleg fél év és minden egyre rosszabb lesz fokozatosan . A végén már ott tartasz ,hogy feleslegesen fizetsz mert csak a lehúzás megy,megszűnik minden ami eddig jó volt ,már kereshetsz megint új lovardát. átmész egy másik helyre, Ott eljátszódik ugyanez és ez így megy az összes lovardába,annak ellenére,hogy az ember nem 2 forintot tesz bele ebbe az egészbe.
2014. aug. 11. 20:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
utolsó: az más kérdés ,hogy nem nyereséges mert az egész lovasmiskulencia csak egy ráfizetés,de ha a bértartó/lovas nem viszi oda a pénzét akkor még azt a keveset sem tudod fent tartani ,úgyhogy az emberek nagyon kemény pénzeket tesznek le,és arról nem a bértartó (ügyfél) tehet,hogy az aki kínál egy szolgáltatást nem jön ki belőle vagy éppen pénzénél van,ez egyéni szocproblém. Viszont ha nem fizetnék egyből menne a reklamáció,viszont ha már fizet valamiért az ember ,ne legyen már szemét mert elvár cserébe valamit a pénzéért amiért megdolgozik és leteszi az asztalra.Szóval igenis a bértartók/lovasok pénzéből él mindegyik részben.
2014. aug. 12. 20:23
 12/18 anonim ***** válasza:
hát ez az, én is ezt utálom! van egy ár, amit a tulajdonos szab meg, ezért előzetesen ajánl egy "csomagot", x ezer forint, és ezért ez, meg ez, meg ez jár (eddig akárhol tartottam lovat, már a hely megnézésekor mindig volt csomó minden, ami még nincs, de hamarosan lesz... nos ezekből soha nem lett semmi). és eleinte ez így is van, aztán csökken a színvonal, de az ár stagnál. és akkor jön a panaszkodás, hogy ez hogy nem éri meg... akkor emeljen árat! akár menet közben. ha nem tudja ugyanazt a szolgáltatást nyújtani azonos áron, akkor emeljen, én meg majd eldöntöm, hogy annyiért is megéri-e, vagy megyek tovább. de ez is egy szolgáltatás (arról nem is beszélve, hogy a megfizethető helyeken pl. számlát sose adnak), kicsit szeretném azt érezni, hogy én fizetek és ő szolgáltat, nem pedig azt, hogy hálás lehetek, hogy ő ellátja a lovam, mintha én ezért mellesleg nem is fizetnék.
2014. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Ismét a lovardás vagyok.


Nem tudom mi az isten bajotok van, akkor vigyétek kertbe tartani a lovatokat és majd meglátjátok milyen is az.


Nálunk a bértartóknak jó dolguk van, és szeretnek minket. Nem kapnak kevesebben mint amit az elején, és nem ígérgetünk semmit hogy megépül, mert a lovarda készen van. Minden van benne ami csak a lehetőségeihez mérten lehet.


Ha valaki nem fizet, nem tudunk vele mit csinálni, csak várni hogy fizessen. Nem fogjuk kivágni a lovát, ugyan azt az ellátást kapja. Esetleg ajánlunk neki egy olcsóbb helyet, ami nem egy versenyistálló, és várunk. Azonban amikor valaki nem fizet, akkor nekünk úgy nagyon nehéz ugyan úgy kifizetni mindent. Ja, és totál mellesleg minden ló be van jelentve és mindenki kap számlát. Csak így működhet normálisan egy lovarda.


Ha nem szeretitek a lovardákat, ahol tartjátok a lovatokat, nem lehet hogy ti nagyon kevés pénzt fizettek a bértartásért és annyiért várjátok el ugyan azt amit a komoly lovardákban??

2014. aug. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább arról írtak a többiek, hogy az elején megállapodtak, hogy mennyiért mit kapnak. És meg is kapták. Aztán idővel a körülmények rosszabbodtak. Azt te sem mondhatod, hogy ez normális. Én is jártam már úgy, hogy meg volt beszélve, mennyi abrakot kap a ló. Beletelt egy kis időbe, mire rájöttem, hogy valójában fele annyit kap. Az is meg volt beszélve, hogy reggeltől estig karámozzák. Hát a francokat karámozták, délután is benn volt a boxban. Mondhatod, hogy ha nem tetszik, el lehet menni és ezzel egyet is értek, el is jöttünk onnan. De hogy ez normális, és hogy nem ok arra, hogy a bértartó csalódott legyen, az nem igaz.


Könnyű mondani, hogy vigyük haza a lovat. Ha valaki kisvárosban él és egy kezén meg tudja számolni, hová viheti a lovát, ebből mondjuk kettő olyan, ahová szívesen is vinné, ebből az egyikről kiderül, hogy mégsem olyan, amilyennek az elején mondták, akkor csak a szerencséjében bízhat, hogy a másik jobb lesz. És ha ott sem úgy mennek a dolgok, ahogy kéne, akkor mégis mit csináljon? Kösse a biciklitárolóhoz?


Örülök, hogy nálatok minden oké, szeretnek titeket, stb, de hidd el, hogy nagyon sok olyan hely van, ahol az elején minden szép és jó, aztán már az is probléma, hogy a lovad mozog, vagy lélegzik, vagy eszik.

2014. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kedves lovardás válaszoló ! Mindenki érti a problémát ,ami körül forog ez a kérdés,te még nem. Oké,mondd ,hogy mindenki vigye kertbe a lovat,de akkor a pénzt sem kell elvenni ! Ellehet menni napi 10 órát dolgozni egy irodába ,egésznap ülni a számítógép előtt amíg ki nem folyik a szemed vagy menjél el lapátolni és keresd úgy a pénzed ha neked nem tetszik ez ,hogy x számú ember kezedbe nyomja havonta a pénzét,mindössze annyit várva ,hogy az általad ígért feltételeket biztosítsd azért az összegért cserébe. Senki nem vár csodát,meg aranyozott zabot vagy extra luxus körülményeket,mindössze annyi lenne ,hogy ne keljen már félévente azért vándorolni,mert a kedves szolgáltató azt hiszi szívességet tesz azzal ha valamit csinál a pénzért,és még a végén te vagy megsértődve. Én nem mondom,vannak hülye bértartók/lovasok is akiknek soha semmi nem jó,de tedd magad át a másik oldalra,ha te fizetsz valahol valamiért akkor te is elvársz valamit cserébe amit ígértek,és te is szarnál rá magasról ,hogy azt mondanák nem éri meg nekik csinálni,téged ez nem érdekelne ,mert a pénzed ott van érte és csak ez számít,arról nem az ügyfél tehet ha a szolgáltató nem jön ki jól. akkor oldja meg vagy csukja be a boltot,az már az ő dolga de ez nem kifogás arra nézve,hogy szart se csináljon mások pénzéért.
2014. aug. 13. 20:11
 16/18 anonim ***** válasza:

Ismét a lovardás.


Nem azt állítom hogy a bértartók hibája. Csak ne mondogassátok hogy az összes lovardás csak át akarja verni az embereket és kizsigerelni őket, és undorítóak. Mert ezek szerint ti a sz*r lovardákat fogjátok ki. Egyáltalán nem minden lovarda ilyen. Ha ti semmivel nem vagytok megelégedve akkor keresni kell egy másik megoldást. Ha szentül hiszitek, amit itt mondotok, akkor minek van lovatok? Ez esetben nincs más megoldás mint kertben tartani vagy eladni, nem? Ha az összes lovarda ilyen a világon, és csak azért léteznek hogy pénzt "vegyenek" el az emberektől. Hajrá, oldjátok meg akkor.

2014. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem írta, hogy mind ilyen, viszont tény hogy elég ritka az olyan, aki elsőre olyan bértartást talál, ahol megmarad, míg világ a világ, főleg, ha mondjuk nem Pest környéki és elég szegényes a felhozatal. Te magad tartod a lovaidat és másét is, nem tudom, hogy van-e egyáltalán tapasztalatod a másik oldalról. Hogy milyen az, amikor egy idő után a megbeszélt takarmány felét se kapja meg a ló, fele annyit se teszik ki karámba, se szó, se beszéd megváltoztatják a tartási körülményeket.... Az szuper, ha nálatok minden szuper, van olyan is, de nekem pl. nincsenek nagy igényeim, csak hogy úgy tartsák a ovat, ahogy mondták, és mégis fél év alattmost költözünk a harmadik helyre. Nem értem, hogy ha nem akarják úgy tartani, ahogy megbeszéltük, miért nem azzal kezdik és akkor majd én eldöntöm, hogy nekem úgy jó-e vagy sem....
2014. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

nekem is ez a bajom, amit az előző írt, de persze azt is meg lehet érteni, hogy ha egy bértartásban van 20 bértartott ló, akkor nem lehet mind a 20 gazdinak kedvezni, pl. egyik rinyál, hogy bántják a lovát a karámban, akkor átrakják máshova, akkor azok rinyálnak, hogy berakták azt oda, aztán az egyik karámban több ló van, ott az a baj, hogy ez így igazságtalan, stb.


de én pl már azzal megelégednék, hogy ha változás van szólnak, ez nem olyan nagy kérés.


az a baj, hogy gondolom mivel nem lehet megélni ebből nem ez a "fő állása" a lovarda tulajdonosoknak, hanem emellett 1000 más dolgot csinálnak (lovat szállít, lovat képez ki, stb.) és nem sok idejük marad a bértartók lelkével foglalkozni.


egyszer mondta nekem valaki és egyet értek, hogy ha bértartást akarsz édes kevés, ha a lovakhoz értesz, igazán az emberekhez kell érteni (persze emelett nyilván a lovakhoz is).


az meg a másik, hogy én úgy vettem észre, hogy 10-ből 9 lótulajdonos pont letojja, hogy hogy van tartva a lova, meg se nézik, hogy mit eszik, mennyit van hol, mennyire tiszta a hely, stb., csak az ő kényelme ki legyen szolgálva, a ló annyira nem fontos, sokszor nem is értenek hozzá. viszont ha te abba a 10%-ba tartozol (ahogy én is) akinek igényei vannak és folyamatosan figyelemmel követi a lova ellátását, akkor te máris rinyagép vagy, követelőző, okostojás, hűűű de értesz hozzá, és máris a nem kívánatos kategóriába kerül az ember, mert az a jó bértartó, akinek minden mindegy, aki totál nem ért hozzá, pláne, aki ki se jár.

2014. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!