Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek számít hogy milyen...

Nektek számít hogy milyen színű a lovatok felszerelése? Foglalkoztok vele?

Figyelt kérdés

2014. aug. 25. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen versenyen mindenképp (nem annyira fontos egy díjugratón a szín menjen a lóhoz csak tiszta legyen de egy díjlovaglón már nekem a szín is számít). Csak úgy edzésen nem olyan fontos. Ami legfontosabb nekem ,hogy tiszta, ápolt legyen a szín másodlagos.
2014. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sárga lovam van, olyan seszínű kékes kötőféke van, a vezetőszára is szintén kék. Nyerge nincsen most, a hámja meg egyszerű fekete mint a fogatosoknak
2014. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem is a minőség és a tisztaság a lényeg, de, ha veszek valamit, akkor feketét vagy barnát veszek mindenből. (nagyon nem bírom a tetőtől talpig lila vagy kék lovat)


E.

2014. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel egyszer Tattersallba stílusversenyen beszóltak, hogy a "felszerelés lehetne ápoltabb", külön versenykantárom van... Szóval igen, én még a csatokat is összenézem. (A pesti incidenskor barna kantár volt a lovamon, amit az utolsó pillanatban adott az edzőm mert kellett egy másik zabla de ahhoz nagy volt a fullos kantár. Na, ezt a bíró trehányságnak vette - mivel egyébként csillogott a felszerelés, csak ez lehetett a gondja vele.)

Nekem minden felszerelés fekete ezüst csattal-dísszel, versenyre pedig van külön a versenyizzasztóhoz passzoló ínvédő. Edzésre nagyjából mindegy, inkább arra figyelek, hogy tiszta legyen és jó állapotú. Az izzasztó színe azért passzoljon a lóhoz.

2014. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

persze, hogy számít!


az pl nagyon fontos, hogy a kantár, a szár, a nyereg és a kengyelszíj azonos színű legyen. (ez mondjuk alap, de nem mindenkinél, láttam én már barna nyereghez fekete kantárt, de barna kantáron fekete szárat is)


és akkor már nekem az izzasztó színe is számít, olyat veszek, ami tetszik nekem, sőt, nekem a homlokszíjam is színes és az meg passzol az izzasztóhoz.


én az öltözködésben is nagyon odafigyelek a színharmóniára (pl van egy rakás hajgumim és mindig olyan színű hajgumit használok, amilyen a pólóm, vagy pulcsim színe, a cipőm színét is mindig a felső ruházathoz választom, na meg aztán ott a táska! :)


szóval ha már úgy is elmegyek lovas felszerelést venni, akkor már több egyforma közül azt a színt választom, ami passzol. ebben szerintem semmi rossz nincs.

2014. aug. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bár alapvetően az a legfontosabb, hogy tiszta, ápolt és a lóra tökéletesen illeszkedő felszerelés legyen, ami nem mellesleg még nekem is kényelmes, azért elég jó a választék ahhoz, hogy mindezt még egymáshoz illő színben is vásároljam. Elsődleges a kényelem és praktikum természetesen, de azért igyekszem, hogy külső megjelenésre is szép, harmonikus legyen.
2014. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem, a ló úgy sem panaszkodik, hogy ő most mégis zöldben járna mint kékben...
2014. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is a többséggel értek egyet. Egyszer stílus versenyen nem engedtek indulni mert a fehér izzasztón egy sötétkék fonott szegély volt. Az állapota tökéletes volt és elöző nap mostam ki. Az edzőm adta kölcsön a végén a sajátját. Egyébként meg mér ne passzoljon a lovamhoz a szett színe? Akkor már olyat veszek ami szép is.
2014. aug. 26. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon, pl rikítóba sosem "öltöztetném" a lovamat. Sötétkék, fekete, sötétzöld, bordó ezek a számításba vehető színek a sötétpej lóállatra, versenyre meg fehér.

Felszerelésben a fekete híve vagyok, bár múltkor láttam egy nagyon szép mogyoró barna nyerget egy szürke herélten és nagyon jól nézett ki, de ilyenkor nem túl egyszerű árnyalatban passzoló kantárt, szárat, szügyellőt/martingált találni hozzá (főleg, ha az emberre nem szakadt rá az OTP).

Szóval marad számomra a fekete, ápolt, rendben tartott felszerelés.

2014. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!