Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell ügetésbe és vágtába...

Hogy kell ügetésbe és vágtába beugratni a lovat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Még nem lovagolok egyedül de érdekel a kérdés.hogy kell beugratni a lovat ügetésbe és vágtába?És kb. ha már megy az ügetés tan-ügetés elengedett kézzel és nem a következő órán nézzük a vágtát akkor kb. mennyi idő?Köszi a válaszokat előre is

2014. aug. 26. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jársz lovardába lovagolni? Ott az edződ elmondja és megtanítja hogy mit hogyan csinálj.Ügetésbe csak csizmával indítod, és már üget.Vágtánál meg egyik láb heveder mellett(előtt), másik meg heveder mögött.De az oktató elmondja.
2014. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De járok lovagolni csak hogy azért legyen fogalmama hogy ha magyaráz akkor kb. tudjam hogy hogy kell.
2014. aug. 26. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, élesben könnyebben megtanulod, mint hogy most itt megpróbáljuk leírni. Ráadásul a lovak sem egyformák, van amelyiket noszogatni kell, de nekünk pl. volt egy angol telivérünk, akinél elég volt annyi, hogy mentem vele pár kört ügetésben és amikor már szinte eggyé váltam a lóval ezt megérezte és magától beugrott vágtába. Mivel még nem tudtam vágtázni, nálam inkább az volt a kérdés, hogy hogyan fogjam vissza. Nem kell szégyellni az oktató előtt, hogy még nem tudod, Ő azért van.
2014. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem csak csizmasegitseggel adjuk a feladatot a lonak... Ugetesnel eloszor felfelvetellel jelzel neki (de ez minden feladatvegrehajtas elott megtortenik), csipovel jobban jelzel neki, a vadlidat meg az ugetes utemeben megfeszited-engeded. Egy jol idomitott lonal igy mukodik, egy iskolalonal nem tudom. Vagta elott felfelvetel, kulso ulocsontra terhelsz (van aki a belsore, igazabol mind a ketto elv mellett van erv-ellenerv, szerintem a lo szamara logikusabb, ha a kulsore ulsz), belso csizma hevederen megtart, kulso heveder mogott ugraszt, belso kez az ugratas pillanataban egy kicsit enged, a kulso keretben megtart, csipovel megtolod. De ezek a segitsegek olyan lonal mukodnek, aki igy lett belovagolva, ezert nem ertem, hogy miert nem az edzodet kerdezed, o jobban tudna hogy mire hogy reagalnak a lovai.
2014. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én nem szégyellem :)

Csak már régen voltam és félek hogy elfelejtem mert csak 2 hetente járhatok lovagolni.Ja és miért kapok mindig más lovat?Bocsi a kérdésért!

2014. aug. 26. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet elfelejteni!! Másik lovat meg azért kapsz, mert nem lehet csak egy lovon megtanulni lovagolni, minden ló más!
2014. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Ügetés:

1 Kezded nyújtani a lépést

2 a csízmáidat egyszerre kicsit hátrébb mint általában odazárid és ezzel együtt csípővel megtolod


Vágta:

Ügetésből:

1 beugrasztod ügibe

2 kicsit lerövidíted,hogy ne "guruljon" el amikor beugrasztod

3 belső csíát hevederre, kűlsőt heveder mögé zárod és csípővel megtolod


Lépésből:

1 elkezded nyújtani a lépést

2 belső csízma hevederre külső heveder mögé és csípővel megtolod

2014. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sassszem ***** válasza:
kezdjünk jó élénk ügetésbe, a vágta beugratásához jobb kézre külső láb heveder mögé belső hevederen ugraszt és engedsz a belső száron. Anint vágtába ugrott, minden vágta ütemnél hájtom előre a lovat.
2017. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!