Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az egyik lovat nem tudom...

Az egyik lovat nem tudom beugratni vágtába. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eddig 3 lovon vágtáztam (kb 9-10-en csak ügettem így 3 lóval van tapasztalatom).

Volt egy menősebb vele rögtön ment azután kaptam egy lassabbat nyugisabbat őt a 2. kör után sikerült beugratni és utána mindig csináltam amit kértem csak elsőre nem sikerült (akkor pálcát használtam de nála a jobbak is használnak).

Van a 3. ló akivel csak kétszer vágtáztam mert nem ugrott be csak sietett (de lassúból is be kellene ugrania). Nem használtam pálcát jobban szeretek a nélkül dolgozni (jobban az az érzésem hogy énvagyok a főnök).

Milyen tanácsot adnátok?

Az elején használjak pálcát amíg meg nem szokjuk egymást?

(Vele régen is volt problémám nem akart kört csinálni meg hasonlók de az már megy csak utána nem voltunk együtt és elszoktam tőle)

Kicsit bonyolultan írtam le bocsi. :)

Előre köszi a válaszokat.



2014. jún. 16. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha helyesen adod a vágtasegítségeket (persze képzett lovon), akkor pálcahasználat nélkül is be lehet emelni vágtába. Nekem a "2. kör után beugrott" elgurulás szagú. Nem belehajszolni kell a lovat, hanem beemelni, de ezt az oktatónak szépen meg kellene tanítani... tehát: a lovat mindig felkészítjük a vágtamunkára. Akkor szeretek vágtázni a lóval, amikor már szépen támaszkodik a száron. Ekkor lépésben felkészítem a vágtára egy-egy félfelvétellel, megállással, hátralépéssel, majd a vágtasegítségek egyidejű alkalmazásával gyönyörűen be lehet emelni (belső állítás, belső csizma hevederen, külső heveder mögött, derék meghúz, comb megszorít + hang).
2014. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Hát persze, az előfordulhat, hogy a kérdező nem tudja rendesen beugratni, de hazánkban az is megesik, hogy maga a ló sincs megtanítva rá.

Vagy ügetőről származik, és a fél életében arra trenírozták, hogy nem vágtázhat, csak ügethet.

Vagy tele van a töke az egésszel, netán nem is etetik rendesen, és ahogy csak lehet, kibúvik a munka alól, kukoricázik a határozatlanabb lovasokkal.


Kérdező! Használj pálcát! Sok dögre rá se kell csapni vele, pusztán az, hogy a kezedben látja a pálcát, már elég neki, hogy egyből tudja, hogy mi a dolga! De ha mégsem, akkor adjál neki vele egy olyat, hogy az eget is nagybőgőnek nézze!

2014. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elő kell készíteni a beugratást,pálcával nem helyes belehajszolni semmiképen. Egy betompított lónál nehezebb kivitelezni de belső állítás,ezt félfelvétel követi,belső csizma heveder,belső ülőcsont terhel,derék megtol,külső csizma feljön kicsit a heveder mögött és beugrik. Ehhez feltétel a rendezett ügetésből való beemelés,legyen előtte visszarövidítve ,és mindig tanügetésből ugratjuk be. Ha hagyva van ,hogy az elejére essen csak belegurul a vágtába vagy be sem ugrik és elrohan,ennek elkerülése végett kell ezt a feladatsort megcsinálni nála.Pálcát lehet használni,de ne az legyen többségben vagy ha használod ,csak a fent leírtakkal együtt . A leírtakból nem hiszem ,hogy olyan szinten jársz,de ügetésben az iramváltások ,hosszúfalon fokozod az ügetést,rövidfalon visszarövidíted ,ha átmennek a felvételek a lovon illetve megindul az előrelovaglásra és abból visszarövidűl akkor segít a beugratáson is
2014. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KGabi0000 ***** válasza:
90%
A "csak sietett" nekem eléggé arra utal,hogy csak nyújtott a ló,ezt meg lehet akadályozni a feszes szárral.Ha csak odadobod a lónak a szárat,akkor elveszik a kapcsolat ló és lovas között.Valószínűleg a szárral van a hiba,nem elég feszes.Vágtabeugratás előtt feszítsd meg a szárakat annyira,hogy ne lötyögjön, belső láb a hevederen hátsóval hajtod a lovat.De ezeket minden lovasedző elmondtja első vágta előtt.A pálcával az baj,hogy az is csak gyorsítja a lovat.Egy rendesen lovagolt,azaz mindig tapasztalt lovas által lovagolt ló nem fog beugrani a pálcára.De általában az iskolalovak többsége beugrik rá.
2014. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1. v. A 2. kört úgy értettem hogy lépés ügetés és vágta de ahelyett csak gyorsabb lett ezért visszavettem lépésbe és újra ügetés és akkor már vágtázott is (egy-egy edzés alkalmával 3-4-szer is be kell emelnem mindakétkézre).

A ló egyébként már 13-15 éves és vannak elképzelései. Az edzőm elmondta ezeket bár ikyen téren még kezdő vagyok.

Köszönöm a válaszokat (azért jöhet még).

Akkor leközelebb megpróbálom amit mondtatok. (A belső csizma a hvederen külsp mögötte félfelvétel felvesz a szár tol a derék hajt a csizma (jól írtam?))

2014. jún. 17. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Indítsd el ügetésbe úgy hogy szépen lassan ügessen, ne rohanjon.

2csinálj egy kiskort

3. Ha ez megvan, akkor belső csizma hevederen, kső csizmát told a heveder mögé és tolj a csípőddel előre.

4. Ha ezzel sem ugrott be vagtaba akkor fogj egy idomitopalcat, es vagtaba ugratas kozben csípd meg a fenekét vele vagy csak legyintsd meg, attol fugg hogy hogyan reagál.

2014. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!