Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek a lován nincsen patkó,...

Akinek a lován nincsen patkó, télen hogy oldja meg a tereplovaglást?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első telünk úgy együtt a lovammal, hogy már terepre is járunk. Egyik lábán sincs patkó, mert erős patái vannak, eddig sem volt szükséges rá, és ezután sem szeretnék patkoltatni. De mivel így jobban csúszik a lába ha olyan a talaj, és ki tudja milyen lesz az idei tél, ti mikre szoktatok patkolatlan lovaknál figyelni, mikor mentek ki terepre? Ha fagyott a talaj, akkor gondolom nyilván nem, de például hóban, vagy csak akkor ha olyan enyhe az idő mint például tavaly télen?
2014. aug. 28. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megpatkolni. A hóban nem csúszik, sárban meg patkóval is csúszik. A patkóba a hó beleragad és arra meg további hóréteg, ami azt is eredményezheti hogy kibicsaklik a lába.
2014. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy mezítláb nem csúszik annyira.


A fém eléggé csúszik. Ráadásul hólabdák ragadnak a patkóba, ha nincs benne hókidobó és attól méginkább csúszik, még havon is.


Amíg kellett vasalni, addig télen hókidobóval meg besarkallva közlekedtünk. (Már ha havas-fagyos volt az idő.) Vas nélkül semmi gondom nem volt később.


Sima jégen meg teljesen mindegy, ott így is úgyis csúszol, ne menjél tükörjégre, mert jót lehet tanyázni lóval együtt.

2014. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Akkor jó, nem tudom miért hittem azt hogy patkó nélkül jobban csúszik, de akkor örülök, hogy nem így van. Köszi!
2014. aug. 28. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Patkó nélkül szerintem is jobb télen bár a jégen csúszik...és nem mindig tudhatod mi van a hó alatt. Ha még is megpatkoltatod célszerű hókidobót is venni és úgy nem lesz probléma.

Első: Ha a patkón van egy kis sarok nem fog meg csúszni a sárban.......

2014. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A patkó egy sima fémdarab, jobban csúszik, mint a ló patája. Ha vgighúzod a kezed mindkettőn, még érezheted is a különbséget. Télen a patkó macerás, hókivető kell bele, esetleg sarok is, azt állandóan csavargatni kell, mert nem jó, ha abban áll a ló. Nem véletlenül volt régen szokás télre a patkókat levenni és tavasszal visszapatkolni a lovat (amennyiben úgy ítélték meg szükségesnek).
2014. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azért hadd egészítsem ki az előttem szólók állításait azzal, hogy bár a patkó valóban sokkal jobban csúszik, mint a sima pata és kell bele hókivető is, de azért 2 jó vídia sarok patkónként máris jobban fog, mint a sima pata.

pl jégen a sarkokkal is elközlekedsz, patkolatlan lóval nem.


de amúgy hóban nincs probléma mezítláb, sárban se jelentősen rosszabb, mint sarkak nélkül, fagyos talajon meg szépen lassan lehet menni ugyanúgy, mint vasban, ha atom fagyos a talaj akkor sarkas vasakkal se száguldozunk rajta!

2014. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen hogy írtatok!
2014. aug. 29. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!