Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasok fele miért nem...

A lovasok fele miért nem szokta "megereszteni" a lovat terepen?

Figyelt kérdés
Sok lovardába járok és a fele terepen megereszti a lovat és a nagyobb komolyabb lovardákban a vágtában is vissza kell fogni... Miért? Kérlek, csak kulturizált válaszokat írjatok...

2014. aug. 30. 19:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
32%
Biztos túlsúlyos vagy és nem akarják megterhelni a lovat.
2014. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
MErt veszélyes?
2014. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert az iskolaló nem szokhatja meg, hogy viszi a lovast, mint szél a szaros budipapírt. Saját lóval azt csinálsz, amit akarsz, de iskolaló nem csinálhat azt, amit épp az egyszeri bérlovas, vagy maga a ló kigondol. Mert veszélyes lehet...

Ráadásul annak a lónak előfordulhat, hogy napi 6 órát kell melóznia, szóval nem futhatja ki a belét is az első fél órában...

2014. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

1. Balesetveszélyes. Bármikor kiugorhat, megijedhet, beleléphet valamibe, megbotolhat, stb.


2. Beagyal a ló. Mikor idomítod, akkor azt tűzöd ki célul, hogy szépen, összeszedetten, egyensúlyban menjen alattad. Ha megereszted terepen, nagy a veszélye, hogy az a munkád, amit pályán belefeccöltél, kárba vész. Megint rohanni fog a ló, megint az elején fog közlekedni, és nem érti, miért nem csinálhatja, amikor az neki sokkal kényelmesebb, és már amúgy is megengedted neki.

2014. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az idomítottságra semmi hatással nincs, ha időnként megeresztik a lovat, hiszen a tereplovaglás már önmagában lazítás, kikapcsolódás kellene, hogy legyen lónak, lovasnak egyaránt.

Én mégsem szoktam megengedni neki. Elég egy rossz lépés, egy kiugrás oldalra annál a tempónál és nagyon komoly dolgok történhetnek. Inkább nem kockáztatok, annyit nem ér az egész. Meg nekem nem abban áll a lovaglás szépsége, hogy nyargalászok és lobog a hajam a szélben.

2014. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyivel el lehet rontani hónapok idomítómunkáját, akkor abban az idomítmunkában valami komoly hiba van/volt.

Egyébként még csak megugrás, vagy ilyesmi sem kell, elég egy óvatlanabb lépés, és már le is sérült a ló. Nem véletlen, hiszen ebben a fékevesztett tempóban a ló alapvetően menekülni szokott, az életéért fut, és ezért hajlandó kockáztatni. Mivel a szelidített ló ritkán menekül, ezért ilyenkor éli ezt ki - de plusz a lovassal együtt fokozott a veszélye, hogy komoly sérülést szed össze. Elég megnézni a galopplovakat - hát, van sérülés elég, pedig ott azért komoly tréningben állnak a lovak kifejezetten erre a nyargalászásra, és erre vannak tenyésztve is.

2014. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sincs semmi hatása az idomítomunkára ha egy kicsit megeresztjük a lovat terepen. Én személy szerint ha a talaly pont jó akkor kimegyek és megeresztem a lovamat. Szerintem ha egy lovat terepen is képzünk akkor nem fog félreugrani, vagy lépni. És persze a lónak sem árt ha kinyújthatja az izmait és ellazulhat.
2014. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Na az olyan lovak szokták magukat "szétbakkolni" amelyeket nem engednek egyszer sem menni egy jót mert "jajj el veszik az a sok idomítómunka" a lónak már tele van mindene vele hogy mindid visszafogott vágtában kell mennie.



A válasz pedig mert balesetveszélyes és nem akarják kipurcantani a lovat. Az egy másik dolog hogy van egy lovad és ha mész vele akkor van egy szakasz ahol mindig "megengeded" aztán mennek vissza a legelőre/boxba pihenni egy napot.



Én sem azt mondom hogy mindenhol full vágtába kell rohanni ha van egy lovad.

2014. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

korábban már leírták, hogy lovardákban miért nem engedik meg, meg ugye eleve egy lovat úgy kontrollálni, úgy "képezni", úgy engedni, vagy nem engedni neki valamit, hogy minden alkalommal más ül rajta nem könnyű eset.


én a saját lovamat néha meg szoktam ereszteni és teljesen jól tudja, hogy ez hogy működik. csak beláthat helyen, ahol jó a talaj, ott engedem meg és csak kb minden 3. terepen és csak egyszer és akkor is úgy, hogy lassabb tempóban indulunk, aztán hagyom, hadd menjen és a vége előtt felveszem és még úgy, lassan vágtázunk egy kicsit. nem él vissza ezzel, örül ha mehet, de olyan is van, hogy hiába engedem, nem megy gyorsabban.


azért tök más az, hogy hagyod neki, hogy ő szabja meg a tempót, meg az, hogy megküldöd és hajtod és cuppogsz. na olyat soha nem szoktam.

2014. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te iskolalovakról beszélsz. Életveszély, ha azokat arra tanítják, hogy minden terepen istenesen megküldi őket, holott minden alkalommal más ül rajtuk, stb-stb.

Egyébként tényleg nem jó az se, ha a ló egy terep után már teljesen ki van merülve, és még le kéne, hogy lovaoglja vagy 5 másik ember is. Így lehet a lovakat idő előtt, pikk-pakk kicsinálni.

2014. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!