Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, ti is térdfájósok...

Lovasok, ti is térdfájósok vagytok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és porckopásom van. nektek is van ilyen bajotok? kialakulhat ez lovaglástól?
2014. júl. 29. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tényleg erősen használatba van a térd,én már viszonylag régóta lovagolok,eddig nem volt tőle baja. Szerintem ha kialakul,nem feltétlen a lovaglástól,lehet alapból lappang csak a lovaglás még esetleg rádob egy lapáttal.
2014. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem. azért is csodálkoztam, mert 6 év lovaglásból 3 év csak a szőrén lovaglásról szólt, ami nem veszi igénybe a térdet.. télen általában nem lovagoltam. most jött elő kb 2-3 éve.
2014. júl. 29. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:

de gondolom csak az egyik térdednél! nem?


nekem is porckopásom van az egyik térdemben, de nem hiszem, hogy a lovaglás miatt, az mondjuk biztos nem tesz jót neki, amikor télen a -8 fokban behajlított térddel trónolok a lovon a hóesésben... akkor nagyon szokott fájni. nekem télen nagyon fáj, nyáron nem.

2014. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem, mindkét térdemben el van kopva a porc, bár csak a bal szokott fájni. nekem időtől is függ, meg hogy mennyit terhelem. most a nyári szünet alatt egyszer sem kellett térdszorítót tennem, de most elkezdett fájni, úgyhogy holnap úgy néz ki kelleni fog megint. ha fáj akkor viszont annyira, hogy a szomszéd utcába sem megyek térdszorító nélkül, mert nagyon fáj, sokszor úgy érzem kiugrik a helyéről, amit néha meg is tesz. vagyis mintha megbicsaklana.. nem tudom elmagyarázni :/
2014. júl. 29. 21:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a lovaglás jót tesz neki, főleg, ha angol stílusban lovagolsz. Én a helyedben megbeszélném az orvosoddal, esetleg - ha saját lovad van, vagy normális helyen lovagolsz - mepróbálhatnád elhagyni a kengyelt.
2014. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

egyébként miután megírtam, hogy nyáron sosem fáj, az esti kutyasétáltatásnál hasogatott rendesen! :) front!


nekem az orvos a hialuron savas ízület feltöltést javasolta. az egyik kutyámnak is csináltak ilyet, vele csodákat művelt! :) egyelőre még irtózom a térdbe szúrt injekciótól, de lehet, hogy eljön az ideje...

2014. júl. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) most western nyeregben lovagolok, előtte viszont angol nyergem volt. angol nyeregben lovaglás utána fájt, most westernben pedig lovaglás közben is. szoktam pihentetni, hogy kiveszem a kengyelből a lábam, csak sajnos a lovam elég érzékeny, és zavarja ha az oldalát "csapkodja" a kengyel. amúgy pont ezért vettem most western nyerget, hogy az elméletben jobb lenne a térdemnek.. hát, nem tudom mi sül ki majd belőle :/
2014. júl. 30. 10:01
 8/13 A kérdező kommentje:
ja, és az ortopéd orvos akinek megmutattam, annyit mondott rá, hogy mozogjak többet, meg szedjek porcerősítőt.. hogy hogy mozogjak többet azt nem tudom, mikor sokszor tényleg annyira fáj hogy a suliba egy lájtosabb tesiórát sem bírok.
2014. júl. 30. 10:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Hm, gyógytornász esetleg tudna segíteni?

Lehet kapni különféle bareback pad-eket, amik nagyon jól funkcionálnak kengyel nélkül is, ha a lovad nem igényli az állandó kikönnyítést és mondjuk ugrómunkát sem végzel. Ennél jobban szerintem nem kímélhetnéd a térdedet lovaglás közben. Én most egy portugál nyerget használok, de szinte mindig kengyel nélkül, erről jutott eszembe, hogy talán neked is kényelmesebb lenne úgy.

2014. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi. lehet megpróbálok majd szőrén menni, meglátjuk hogy ahhoz mit szól most a térdem. kb. 3 éve nem volt baja a rendszeres szőrézéstől:)
2014. júl. 30. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!