Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez bántásnak számít vagy ez...

Ez bántásnak számít vagy ez szokásos ilyen körökben?

Figyelt kérdés
Voltam egy lovardában látogatni és ott a lovászok a lovat ha szénát akartak neki bevinni a boxba akkor az egyik lovász azt csinálta a lovakkal hogy volt a kezében egy ilyen "kerekes" sarkantyú és a ló farához/oldalához nyomta nagyon erősen amíg arébb nem megy ez "durva bánásmód" a lóval?

2014. szept. 2. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én több mint húsz évig dolgoztam lovakkal több helyen,de ilyet soha nem láttam sehol.Igen,durva bánásmód és felesleges.Ilyen helyre nem vinném a lovam és lovagolni sem mennék ide.

A baj,hogy a lószerető,normális,igényes lovászokkal vagy megutáltatta a szakmát a sok simlis tulajdonos,vagy kimentek külföldre sokkal több pénzért.Legtöbb lovas helyen az a fontos szempont a dolgozók kiválasztásánál,hogy minél olcsóbban vállalja és minél igénytelenebb legyen.Nem baj,ha alkoholista,lecsúszott egzisztencia,legjobb,ha lakása sincs,ki van szolgáltatva.

Ezért fordulnak elő ilyenek a lovak körül.

2014. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyet értek az előzővel. az biztos, hogy lovagolni sem mennék oda,nem hogy ott tartani a lovamat.
2014. szept. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Azért azt nem ártana tudni, mielőtt leírunk egy helyet, hogy _minden_ lóval kivétel nélkül ezt csinálták, vagy csak bizonyos lovakkal? Lehet, hogy azok problémás lovak voltak, stb. Ha volna egy olyan ló, akinek ha a boxába szénát akarok vinni, és ezt azzal viszonozza, hogy rámfordul és kirúgja a gerincemet a gyomromon keresztül, lehet, hogy én is furcsa megoldásokhoz folyamodnék.


Minden esetre furcsa megoldás, és ha pl az én békés lovammal ezt csinálnák, aki a légynek se árt,tuti berágnék.

De az is lehet, hogy nem ok nélkül csinálják így. Miért nem kérdezted meg, Kérdező, hogy erre miért van szükség?

2014. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenről még én sem hallottam.... Legtöbb lovardában román vagy lezüllött alkoholisták vannak lovásznak felvéve,mert ennyi pénzért ilyen munkára nem nagyon találni rendes embert,nagyon ritka az a hely,ahol lószerető lovász van. Nem tudni az előzményeket,de ez teljesen szokatlan és én sem találkoztam még sehol vele.
2014. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez csak azért furcsa, mert semmi értelmét nem látom. A ló arrébmegy, oké, de ettől még megrúghajta, megharaphajta, falhoz szoríthatja... ráadásul a görgős sarkantyú elfordul... Passzolom. Hülyeség úgy, ahogy van.
2014. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!