Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy én...

Hogyan érjem el, hogy én legyek a falkavezér ha a szokásos módszerek nem válnak be?

Figyelt kérdés
Neten utánanéztem és szinte mindent próbálok mégsem megy...vagy csak néha engedelmes. 5 hónapos kölyökről van szó. Már teljesen kiakaszt a viselkedése. Akaratos, morog ugat, vicsorog (meg nem támad soha) kifut az ajtón és meg sem áll a lépcsőházajtóig és fut előlem....
2013. ápr. 14. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli, mert látni kellene a valóságban mindkettőtök reakcióit.
2013. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs a közelben...illetve egy de arról csak rosszat hallok...utazást meg nem bírja mert 10 perc kocsikázás után hánynia kell mindig...
2013. ápr. 14. 13:28
 3/12 A kérdező kommentje:
Ahhoz meg nincs kedvem, hogy 5 ezreket kiszórjak fölöslegesen egy ilyen helyen mint az itteni. Egyszer pedig írtam nekik e-mailt, hogy mi a gond és, hogy vállalják-e de még választ sem kaptam. Úgyhogy ezek után ide főleg nem vinném.
2013. ápr. 14. 13:31
 4/12 A kérdező kommentje:
Határozott vagyok a kutyával szemben, nem félek tőle, nem hagyom magam. Vannak helyzetek amikor megfelelően reagál rá és viselkedik de általában ez az agresszív viselkedés a válasz. Nem tudom, hogy van-e ilyen, de úgy érzem, hogy néha elismer vezérként, néha nem. Mert ha viselkedik akkor tényleg tökéletes szinte minden, de amikor nem akkor csak arra hallgat, hogy ül meg fekszik és ennyi...folytatja tovább.
2013. ápr. 14. 13:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha olvasás alapján nem megy, akkor érdemes szakembert keresni, aki megnéz titeket és megmondja, miért nem működik a dolog. Nem kell feltétlenül suliba vinni ehhez, sokan házhoz is mennek.

De azért azt jó ha tudod, hogy egy kölyöktől nem várhatod el még azt, amit esetleg egy felnőttől. Főleg, hogy még hátravan a kamaszkora, ami meg aztán végképp horror lesz, ha már most is ilyen. Legyél türelmes, ne hagyd magad, és mozgasd meg tanítsd, hogy ne legyen annyi energiája ellenkezni.

2013. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Minden nap visszük szinte kutyafuttatóra és séta is 5-6x van...
2013. ápr. 14. 14:43
 7/12 A kérdező kommentje:
Házhoz gondolom egy vagyonért jönnek. Nem arról van szó, hogy sajnálom a pénzt a kutyámra, de egyetemre járok és nekem kell állnom miden költséget a kutyával kapcs. így nem engedhetek meg mindent. Pro Plan kaját eszik, mióta itt van rendszeresen megyünk vele orvoshoz az oltásokon kívül is. Jelenleg ne futja arra,hogy ilyen "extrákat" igénybe vegyünk.
2013. ápr. 14. 15:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor szimplán türelmetlen vagy. Ha nem megy elsőre, akkor többször kell próbálnod. Ez nem egy olyan dolog, ami egy varázsütésre menni fog.

Nekünk a láb melletti sétát 4 hónap alatt értette meg. Van ami könnyebben megy a kutyának megtanulni, van ami nem.

Az ajtón kimenetelt 3-jára 4-jére értette meg. De mondjuk, hogy a konyhába nem jöhet be, egy erélyesebb rászólás után rögtön megértette.

Az ágyról való tiltásnál is egy erélyesebb rászólás és hogy lelöktük az ágyról elég volt.

Az etetésnél is eljátszottuk, hogy mi eszünk, és ha közeledett hozzánk hangosan lemorogtuk (szó szerint). Ezt a kajálást még a mai napig eljátszuk a táljából, és ő ezt kb 3 méterről nézi, majd miután mi befejeztük, csak parancsra ehet.

És a legfontosabb, hogy amit már egyszer elvártál tőle azt mindig is el kell várnod, mert utána azt hiszi, hogy neki azt lehet. Másik legfontosabb, hogy a család minden tagjának be kell tartatnia vele a szabályokat!

2013. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Cesar Milan műsorait is nézd abból is sokat tanulhatsz illetve a könyveiből..


viszont ha ezek ellenére sem javulna a dolog akkor muszáj lesz a szakember segítsége,mert te már nem tuddsz mit tenni,havonta tegyél félre vmennyit és össze gyűlik majd egy rendes oktatóra a pénz..


milyen fajta kutyád van?

2013. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tacskó-labrador keverék féle
2013. ápr. 14. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!