Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igy megéri lovat tartani?

Igy megéri lovat tartani?

Figyelt kérdés
Körülbelül 5 éve kezdtem a lovaglást de a közeljövőben elszeretném komolyabban kezdeni. Mármint versenyezni is. Egy hónapra az lovaglások ára (heti 2 órával) 30 ezer forint. A bértartásé 33 ezer forint ( + állatorvos, patkolás)
2014. szept. 5. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened, de a bértartásban nincs benne az edzés, csak a lótartás, pályahasználat. Szóval ha versenyre készülsz edzővel, ő ugyanúgy elfogja kérni az óradíját akkor is, ha saját lóval mész.
2014. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz. Amúgy nagyon drágán csinálja.
2014. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elsődleges nekem a lovaglás aztán jön a versenyzés. Tehát ha később jön össze csak a versenyzés, az se gond. Meg nem olyan hú de nagy versenyekre gondolok :)
2014. szept. 5. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá fölösleges pénzed, akkor nyilván belelehet vágni. De mint már írták előttem, a magán edző ugyanúgy elfogja kérni a pénzt az oktatásért.

Egyébként megkérdezhetem, hogy hova a csodába jársz majd 4.000 Ft-os leckét venni?:D

Mert felénk a profi versenyzők se feltétlen kérnek ennyit. :)

2014. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az edzések ára szerintem is kicsit drága, én 3 ezerért veszek jelenleg edzéseket, és ennél többe biztos, hogy nem is igen adnék érte.

De egyébként megérheti, ha tudod vállalni, ami ezzel jár, van rá időd, energiád és pénzed is, akkor sok sikert!

2014. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyéni edzés nem nagyon van 3-4 ezer forint alatt, hiszen osztályban is kérhetne mondjuk háromezret, rögtön keresne 6-9-12 ezret egy óra alatt. Ezért drága.

Kérdés, hogy a 33 ezres bértartás kielégíti-e az igényeket, van-e megfelelő minőségű, szakágnak megfelelő pálya, fedeles (meg a többi, ami a ló igényeit kielégíti).


Ha necces ez az összeg, én inkább vennék kevesebb órát, mondjuk heti egyet, de a minőségből nem érdemes alább adni.

2014. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Több pálya is van, van egy fedeles, jó terep lehetőségek. Szép, rendezett hely.
2014. szept. 5. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű versenyekre mennél?

Mert ez sem mindegy. Én csak ügyességiken indulok, mert többre nincs anyagi fedezetem. Egy ugróverseny még, ha a megyében van alsó hangon 10-20 ezer Ft, nev-díjjal, startdíjjal, utazással, kajával, és akkor még lehet nem is egy színvonalas versenyen voltál, hanem egy amatőrön, ahol rajtengedély nélkül is lehet indulni.


Ha a lovaglás részét nézed, akkor szerintem megéri a lótartás, bár az elején úgyis lesznek extra kiadásaid, mert a lovat fel is kell szerelned, ami kb + 100 ezer. A kovácsot úgyis a lovarda intézi, mert ilyenkor úgyis több lovat patkoltatnak egyszerre (bár ha szerinted szär munkát végez hívhatsz mást), a miénk 4 lábra 12 ezerért vasal új vassal, 10-be visszaüti a régit, ha nem kopott annyira 8-ba van a két lábra és 6ért körmöl, ha kérsz lábfogó embert, az 400 Ft lábanként.

2014. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Először ügyességiken szeretnék, aztán ugratás is szóba jöhet. Nekem a lovaglás az elsődleges szempont. Saját lovon nyílván többet lovagolnék mint heti 2 óra :)

Felszereléseim vannak,(nyereg,kantár,kötőfékek,vezetőszárak,ápolószerek,futószár meg ilyesmik).

Mert sokáig foglalkoztam egy lóval / gondoztam.

Persze tudom,hogy lehet,hogy a lóra nem biztos,hogy jók lesznek ezek de eltudom adni őket és venni belőlük olyat ami jó rá vagy elcserélni.


Megkérdeztem és azt mondták,hogy az a kovács aki oda jár 6000-ért körmöl mind a 4 lábra.


Mindenkinek ment a zöld kéz!:)

2014. szept. 6. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!