Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az a melasz?

Mi az a melasz?

Figyelt kérdés
Milyen lovaknak érdemes adni? Hol lehet beszerezni? Jótékony hatású?...
2014. szept. 11. 20:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és a szilázs?
2014. szept. 11. 20:59
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
google, hallottál már róla?
2014. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ez az oldal azért van, hogy mások válaszoljanak és nem a google :)
2014. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyszerűen fel nem foghatom, hogy hogy lehet az emberek 99,99%-a ilyen szinten bunkó. Ez Magyarország. Pontosabban ez a mi emberi lények által teljes mértékben elcseszett Föld nevű bolygónk.

Ha valaki hajlandó volna a kérdésemre válaszolni, azt nagyon megköszönném és mennének bőséggel a zöld kezek.

Mindenesetre, kedves első válaszoló, ha nem tudod visszafogni a nagyképű pofád, akkor nem kell olyan oldalakat nézegetni, ahol kérdéseket teszünk fel :)

2014. szept. 11. 21:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

a melasz a cukor készítése során keletkező melléktermék. egy nyúlós, ragadós, de mégis folyós barnás cucc. nagyon magas a cukortartalma. sovány, illetve fokozott munkában lévő lovaknak szokták adni (pl ha valaki hetes túrára megy érdemes azzal felturbózni az abrakot). magas cukortartalma miatt azonban csak mértékkel lehet adni.

ha a lónak gyógyszert, vagy nem jó ízű gyógynövényt kell adni akkor is érdemes az abrakba keverni, mert finom édes lesz tőle.


nekem 2 bajom van vele:

- beltartalmi értékéhez képest (meg ahhoz képest, hogy ez valóban csak a cukor gyártás mellékterméke, tehát hasznosítható hulladék) itthon lovasboltokban irreálisan drágán árulják. ha cukorgyár mellett laksz, akkor lehet, hogy tudsz olcsóbban is szerezni.

- a cukorgyártás során sok helyen használnak vegyszereket, ez akár a melaszba is kerülhet.

2014. szept. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

a szilázs pedig nem lóeledel, bár ismerek olyat, aki etette, de nem arra van, azt a szarvasmarháknak találták ki.


mindenféle gabonából, elsősorban kukoricából csinálják, az egész növényt szőröstül bőröstül (szár, levél, termés) felaprítják, szecskázzák és azonnal befóliázzák, amitől kicsit "berohad", tehát szinte előemésztődik.


na most ezzel az a baj, hgoy ezt szarvasmarhákra fejlesztették ki, amiknek tök más gyomruk van ugye, hiszen kérődznek.

ha pedig túl mohón falják akkor akár el is tömődhet a belük, mivel ez már fel van aprítva rágni nem kell sokat rajta, ez meg a fogának nem tesz jót.


szóval én is hallottam jókat róla, de nem adnék a lovamnak.

2014. szept. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítőkész és értelmes választ!

Melaszt egyszerű élelmiszerboltokban be lehet szerezni?

2014. szept. 12. 07:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nem.


de ahogy írtam nagyon drága, az emberi fogyasztásra alkalmas melasz természetesen még a lovak számára készültnél is drágább, majdhogynem méz árban mozog.


az emberi fogyasztásra alkalmas ára kb 2-3000 ft / liter (de amúgy több féle van, mert van fekete, arany és van külön cukornádból és cukorrépából készült is), a lovak számára készítettnek 1000 ft litere, de én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem éri meg! ebből a pénzből érdemes inkább almát venni, vagy jobb minőségű szénát, ha azzal van a baj (vagy többet adni a szénából).

2014. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ja, bocsánat, azt elfelejtettem írni, hogy bioboltokban keresd, ha ki akarod próbálni, vagy ugye lovasboltban.
2014. szept. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor inkább hanyagolom mindkettőt :)

Szerencsére mi korlátlanul tudunk szedni almát, úgyhogy azt venni nem kell. A szénánk prémium minőségű, csak gondoltam a zabon, almán, szénán, szalmán kívül valami pluszt adok az egyiknek így a versenyek előtt :)

mentek a zöld kezek!

2014. szept. 12. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!