Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatápokban lévő cukorrépapé...

Kutyatápokban lévő cukorrépapép, melasz, méz mennyire káros a fogukra?

Figyelt kérdés
Real Nature-t ajánlották, de a benne lévő méz és melasz miatt gondolkodóba estem, bár az összetétele amúgy tetszik,az pedig különösen, hogy hidegsajtolással készül.

2013. máj. 8. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Eza táp nem jó.Minek bele melasz és méZ?Azért hogy elnyomja a rossz ízt.
2013. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pedig az összetevői (egyébként) korrektek:



Összetétel: Black Angus szárított hús (min 20%), teljes értékű barnarizs, szárított Barbarie kacsahús (min. 10%), teljes szemű kukorica, szárított Menhaden hering (min 5,5%), köles, amarant, friss zöldfűszer, algakeverék, vadlazac olaj, növényolaj keverék (hidegen sajtolt), teljes cukornád melasz, száraztőzeg. Yucca Shidigera kivonat, édesköménymag, áfonya, tojássárgája, virágméz (hidegen pergetett), kovaföld, kagyló kivonat, borjúcsont protein, zöld ásványi föld (Terra Natura), nyomelemek, vitaminok.


Beltartalmi értékek: nyersfehérje 28,71%, nyerszsír 14,45%, nyershamu 7,30%, nyersrost 2,70%, nedvesség tartalom 11%, kalcium 1,12%, foszfor 0,92%, nátrium 0,36%, magnézium 0,10%


Adalékanyagok/kg: A vitamin 12.000 IE, D3 vitamin 1200 IE, E vitamin 240 mg, B1 vitamin 4,2 mg, cink 144mg, vas 240mg, mangán 58mg, vörösréz 12mg, C-vitamin 170mg, B2 vitamin 8,4 mg, B6 vitamin 5,0 mg, B 12 vitamin 50mg, biotin 250mg, folsav 0,42 mg, niacin 25mg, pantoténsav 9,6 mg, kolinklorid 1500mg


Az Amikinos száraztáp, amit még néztem, majdnem ugyanez, csak alacsonyabb fehérjetartalommal, plusz drágább, ezért gondoltam a Real Nature-t venni. Csak ez a melasz...valahol azt találtam, hogy ízfokozónak teszik bele. A pergetett virágméz még nem vészes, tele van vitaminnal,és nem túl sokat tettek bele, mert nem az összetevő lista elején szerepel.

2013. máj. 8. 19:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Lusta vagyok új kérdésként kiírni, de van, aki hosszú ideje Real Nature száraztáppal etet? Az ő tapasztalataik jól jönnének.
2013. máj. 8. 19:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem vennék olyat amiben melasz meg méz van.
2013. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!