Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovat/pónit mindenképpen...

Egy lovat/pónit mindenképpen lovagolni vagy kocsiztatni kell? Ha van elég területe, hogy azt csináljon amit akar, akkor is kell kifejezetten "mozgatni"?

Figyelt kérdés
2014. szept. 11. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

nem, nem "kell" kifejezetten mozgatni, elég sok ló éli le vígan úgy az életét, hogy soha nem kell dolgoznia, vagy pár év munka után olyan tulajhoz kerül, aki évente 2x fogja be, vagy ül fel rá.


amire azonban a lónak feltétlen szüksége van a nagy területen kívül, az a társas érintkezés, hogy minél több lóval lehessen együtt és egy csapat, egy hierarchia része legyen. így már unatkozni se fog, mert mindig lesz dolga, időről időre ő fog "őrködni", ha az egyik megijed menekül a lovakkal együtt, folyamatosan tartani kell a helyét a hierarchiában, stb.

2014. szept. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, ara gondolsz, hogy veszel egy pónit társlónak, kell-e vele foglalkozni mozgatás címén. Nem kell, tök jól ellesz magának, még abrakot sem ell neki adni, általában még csak szénán élve is gurul némelyik.

A patáját néha érdemes kikaparni, mert beleállhatnak azért csúnya dolgok, de annyi. Körmölés, oltás van ilyenkor is, de más dolgod nincs vele, mozog ő annyit, amennyit jónak lát.

2014. szept. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amerre lakunk,sokan tartanak lovat,lovakat,de mindig ott állnak es legelnek,nem láttam még őket kocsiban sem ezért tettem fel a kérdést.Én azt hittem meghíznak,ha nem lovagolnak rajtuk,vagy lesz valami a lábukkal, ha nincs mozgatva.
2014. szept. 12. 09:03
 4/5 anonim ***** válasza:

a lábukkal akkor lesz valami, ha lovagolják őket! :)


sokan csak a lovardás lovardás lovakat ismerik, pedig vidéken tényleg sokan tartanak úgy lovat, hogy nem használják semmire. talán eleinte még akarták kocsizni/lovagolni, aztán egyre kevesebbszer jutott rá idő, közben mondjuk csikója is lett és a végén ott áll 3 ló, semmi dolguk.


de pl a tenyészkancákat is ritkán lovagolják, a legtöbb egész életében nem lesz belovagolva, egy dolga van, az "anyaság".

2014. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem muszáj lovagolni a lovakat, hiszen a ló természetes körülmények közt folyamatosan sétálgat, mozog legelés közben annyit, amennyi jól esik neki. A lábuk beszűrődni tud, ha a ló egész nap boxban vagy állásban van mozgás hiányában, de ez már messze nem természetes.
2014. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!