Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes genetikai tanácsadás-...

12 hetes genetikai tanácsadás-vizsgálat Pécsen hogyan zajlik? 35 felett kifejezetten ide küldtek. Mennyire kedvesek, türelmesek? Képet kaphatok? Többet is akár? Eredmény mikor van és hogyan értesítenek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
szia! Pécsi vagyok, 17 hetes 4 napos. Bár nekem van a szülészeten fogadott orvosom,a genetikai uh-t és tanácsadást nem ő végzi. először volt uh,itt megnézik,hogy mennyi a tarkóredő és ábrázolódik e orrcsont. ha előre szólsz kapsz képet,1000 forint. de szólj,mert maguktól nem adnak! két uh.van, sok a kismama, akinél én voltam orvos nem volt ugyan mosolygós,de felém fordította a monitort és elmagyarázott mindent. Utána kellett átmenni a genetikára.itt először adminisztráción szólítanak,beveszik a papírokat,elolvastatnak veled egy nyomtatványt,az amniocentézisről-magzatvízvizsgálatáról,pusztán tájékoztató jelleggel. majd várni kell és szólítanak. elmondják az életkor miatt adódó fejlődési rendellenességek kockázatát,és neked kell választanod,melyik vérvétel mellett döntesz.Kombinált tesz 9 000 forint, ez az alap,csak downra szűr,integrált teszt mi ezt kértük, 20 000 forint,itt két vérvétel van,egy 12 , egy pedig az afp -vel együtt 16 hetesen,ez nem csak down szindrómára,hanem edwardsra is szűr,és pontosabb,majd van a Nifty teszt,ami még jobb, kb. 160 000 forint. visszaküldenek az adminisztrációra,itt fizeted be az általad választott szűrésre a pénzt,és leküldenek vérvételre. a genetikán és adminisztráción nagyon aranyosak voltak. Nálunk eredmény úgy volt,hogy január 3-án volt a 16 hetes integrált 2.része,és afp, majd január 9-én kaptunk egy sms-t,abban egy kód,és úgy tudtuk a Magzati Diagnosztikai Központ honlapján megtekinteni az eredményt. Nagy kő esett is le a szívünkről,mert jó eredményünk lett:) remélem tudtam segíteni.
2014. jan. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Nekem azt mondták, ingyenes lesz. Kaposváron 9ezer lett volna, de ott ingyenes. Ezek szerint mégsem? Készüljek rá inkább, hogy fizetni kell? Vagy lehet, hogy azért lesz ingyenes, mert 35 feletti vagyok? Mert akkor ennyiből itthon is megcsinálhatnák, nem kellene utaznom.
2014. jan. 13. 23:02
 3/3 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy jó eredményeket kaptatok! Boldog babavárást!


Én még azt sem tudom mire megyek, mert csak egy beutalót kaptam, hogy hívjam fel őket, kérjek időpontot és menjek. És még annyit mondott a védőnő, hogy ingyenes. De az, hogy ez egy vizsgálat, vagy több, és esetleg pénzbe kerül, azt nem mondta. Kiderül szerdán :)

2014. jan. 13. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!