Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez igazságos a lóval szemben?

Ez igazságos a lóval szemben?

Figyelt kérdés
Ismerősöm egyik rokona a lovánál volt kint és a lova nagyon erőszakos,"vezéregyéniség". Bement a boxába és arrébb akarta küldeni hogy beférjen. A ló meg rátolatott az illetö rávágott a seggére erre a ló az egyik hátsó lábával "megrugta" a térdét. Semmi baja nem lett de azonnal fogott egy pálcát és szemből a lovat sarokba szorította és addig verte a pálcával a szügyét,első lábait(persze közbe kiabált a lóval)amíg a ló kb.2-3perc után majdnem leült a farát berogyasztotta és ilyen "félgugolásban volt". Akkor hagyta abba a gazdája a büntetést. Ez nem volt túlzás ennyire megverni egy lovat? És a boxba állitolag lovat nem büntetünk ez igy van? Nektek erről mi a véleményetek?

2014. szept. 12. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Meghiszem azt, hogy fegyelmezni kell, vagy valami, de hogy ütni ... még oké, ha 1-2 rácsap, de ha ennyire. Én keménynek látom. Ha vezéri- ha nem vezéri személyiség, azért már azt elítélem, aki több mint 1 percnél tovább üti.
2014. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok híve az állatok ilyen modon történő fegyelmezésének. Nyilván szükség van rá sok esetben, hogy éreztessék egy állattal hogy ki a főnök, de szerintem ez túlzás. Kevesebből is megérti az állat, ha rosszat csinált.
2014. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baromi nagy helyzet, hogy ha gyakran elverik a bokszban, akkor épp, hogy ők idézik elő, hogy a ló rúgjon odabent, merthogy konkrétan fél, és önvédelmi reakciót produkál, mert előre a verést vízionálja. Ha pedig a ló már eleve retteg, akkor nem biztos, hogy kicsi, zárt térben kell püfölni, ahol esélye sincs, hogy elfusson, ellenben egy életre szóló rossz élményt tudunk neki garantálni az emberrel kapcsolatban.
2014. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Miért, az nem volt túlzás a lótól, hogy előbb rátolat, majd rá is rúg a gazdájára a boxban? Egy féltonnás állatról van szó, ami csupa izom. Ha szerencsétlenül találja el a gazdáját, és komoly baja lesz az illetőnek, akkor mi van?

Jobb, ha megtanulja az állat, hogy ilyet nem lehet csinálni, és ezt nem szép szavakból fogja megérteni. Egymás közt is kemény rúgásokkal és kegyetlen harapásokkal rendezik le a hatalmi viszonyokat. Az embernek NEM szabad ilyen hatalmi harcba keverednie, mert abból csak vesztesként kerülhet ki. Ezért kell igen mélyen gyökerezőn tudatosítani az állatban, hogy nem ő a főnök, és jobban teszi, ha hatalmi harcra még csak nem is gondol!

Állatának jelleme válogatja, hogy melyik ló mennyiből érti ezt meg. Egy kevésbé domináns állat kevesebből is ért, de mint ahogy te is írtad, ez a ló erőszakos.


Ismertem én is egy lovat, aki nagyon durván megpróbálta nálam a határait, ő is vezéregyéniség volt. Nem jutottunk el a verésig, mert nagyon jól tudta, hogy mi jár az ilyenért, csak bepróbálkozott, hátha rám tud ijeszteni a durvaságával. Némi "pszichikai terror" is elég volt hozzá, hogy lehajtott fejjel kullogjon oda hozzám békét kérni, és azóta egy rossz mozdulata nem volt felém, és tökéletesen megértettük egymást "félszavakból".


Lábjegyzet: minden ilyen helyzetnek ok-okozati viszonya van. Lehet, hogy a lóval a korábbi helyén nem megfelelően bántak (hagyták elkanászodni pl, vagy ok nélkül durvák voltak bele és félelemből viselkedik így - ez utóbbinál valóban nem volt szerencsés a büntetés, mert akkor nem az állat hibája volt, ami történt), de az is lehet, hogy a gazdája csinált valamit rosszul.

Pl engem is rúgott már combon féllábbal egy ló, de ott én voltam a figyelmetlen, és az állat csak ösztönből reagált - nem is büntettem meg, mert nem értette volna, hogy miért kapja.

De ha a fenti esetben a ló részéről tudatos viselkedésről van szó, akkor nem, nem volt túlzás a gazdája reakciója.

2014. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Nemcsak túlzás de életveszélyes!!! A sarokba szorított állat védekezhet, ha felágaskodik és eltapossa (jogosan) akkor meg jön a sírás.
2014. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Remélem, az ismerősöd elgondolkodik azon, hogy való-e neki ez a ló vagy egyáltalán ló.

Igen, egy ló ne rúgjon a gazdájára. De ezt a meccset nem így kell lejátszani. És ha a ló rárúg, akkor lehet keresni az okokat. Egyébként ha valaki így bünteti a lovát, biztos vagyok benne, hogy megtette már máskor is. Extrém ritka eset, hogy egy ló hobbiból rúgjon rá az emberre, ha az jön be a bokszába. Ha megteszi, annak legtöbbször volt komoly előzménye. Lehet keresgélni, hogy mi volt az. De azzal, hogy agyonveri a lovát, nem a fölényét bizonyítja, hanem megtanítja az állatot rettegni. Legközelebb lehet a fejét rúgja le, amit a tisztelt "gazda" meg is érdemel.

2014. szept. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Ésszel kellene a lovat legyőzni, nem erőszakkal, mert abban a ló a jobb, akármilyen pálcát is vesz a kezébe.

Felmerül a kérdés, vajon miért farol rögtön a ló, ahogy kinyílik a boxajtó...ezt talán megkérdezhetné önmagától az illető.

2014. szept. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát gratulálok neki, ebből a ló annyit fog fel, hogy a gazdája idegbeteg és kiszámíthatatlan lesz. Ezt alapból nyílt helyen kell lerendezni úgy, hogy a lónak legyen lehetősége megadni magát, azaz arrébb menni aztán "kérni", hogy visszamehessen a gazdájához, tehát lehajtja a fejét és csak akkor közeledik, ha a gazdája a testtartásával azt mondja neki. Ha a ló kinyírná a kedves gazdit te majd azért mondd, hogy nem a ló veszélyes, hanem a gazdája püfölte, nehogy még szegény lovat öljék meg..
2014. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem voltam ott;az mondta nekem aki látta én is a többséggel értek egyet. Azt halottam hogy a lovat nem szabad megbüntetni a boxába mert az az "ő helye". Demondjuk ez akkor is durva ha ló nem tanul a kisebből?
2014. szept. 14. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy a lovat nem szabad megütni a boxban. Alapból nem kellene odáig eljutni, hogy a lovat meg kelljen ütni, de ha szükséges, és a boxban szükséges, akkor semmi akadálya. A box nem a ló birodalma, ahol azt csinál, amit akar, ugyan úgy kel viselkedjen, mint báshol máshol.


Azzal sem értek egyet, hogy a ló nem tanul. Ez egy önmagát generáló szituáció, az a ló, amelyikkel így bánnak, nem is fog máshogy viselkedni, csakis így, hiszen mikor nyílik az ajtó, tudja, hogy mit kap és ezért előre védi magát. Nincs "erőszakos", meg "vezéregyéniség" ló, az emberrel szemben, csakis elrontott ló. Ha így kezeli a lovát, sok jóra nem számíthat, mert ha be is áll a ló a sarokba, ha akarja, úgyis megtalálja a módját, hogy távol tartsa magától az idióta gazdáját.

2014. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!