Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A felestartó társamnak több...

A felestartó társamnak több hatalma van a ló felett! Ez így igazságos?

Figyelt kérdés

Már 1 éve hogy felestartásra adtam a fejem! Egy saját lovat nem tudtam volna állni ezért választottam ezt a módszert. De 1 év alatt a (18 éves csaj, aki felestartásra ajánlotta lovát) egyfolytában csak parancsol (de a kelleténél durvábban). Az első héten elkezdett velem veszekedni a lovon. Próbáltam vele kedveskedni, barátkozni. Éppen terepre készülődött és én mondtam neki (a lehető legkedvesebben) hogy megvan csavarodva a szár. Erre durván visszaszólt hogy nem az én dolgom és különben is az ő lova. Mikor visszaért terepről bevitte a lovat lenyergelte, de én láttam hogy a ló tiszta sár ezért szaladtam a keféért, patakaparóért, és egy rongyért letörölgetni a pacit. De mikor nyitnám ki a box ajtaját oda jön és fennhangon megkérdezi: -Mit csinálsz? Majd én te foglalkozz a magad dolgával!

Ezek után már egyszerűen szóba sem állt velem, nem köszönt vissza, kibeszélt, ha volt egy pici hibám (rossz ugratás, ügetés) már tudott róla az egész lovarda. 1 év alatt egyszer sem lovagolhattam a lován anélkül hogy ő nem jött volna utánunk vagy nem nézett volna állandóan. Akartam legalább egy kicsit de egy kicsit közel kerülni egy lóhoz de így nem lehet!



2013. jún. 10. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben keresnék mást.. ez így rohadtul nem jó..

írtatok szerződést??

2013. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
rögtön keress mást! ez nem állapot.
2013. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Keress mást, mert ez nem fog változni, valószínűleg nem akarta, hogy legyen más "gazdája" is a lónak, de ez kényszerállapot. Nem tudsz rajta változtatni, én a helyedben tényleg odébb állnék.
2013. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen már újat keresek!
2013. jún. 10. 15:41
 5/13 Valletta ***** válasza:
0%
Keress másikat. Egyébként meg igaza van, semmi közöd ahhoz ahogy lovagol vagy ahogy a lovát ellátja.
2013. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Valletta: a szövegértelmezés nem nagyon megy. Hallgattál volna bölcs maradtál volna...
2013. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez a baj a felestartással. Övé a ló, ő parancsol.

Nem járnál jobban egy bérlóval?

2013. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Valletta ***** válasza:
Tökéletesen értem a helyzetet. A tulajdonos az tulajdonos, ő rendelkezik a lóval, azt csinál vele, amit akar. A felestartás nem azt jelenti, hogy a bérlő megvásárolja a ló tulajdonjogának az 50%-át és van beleszólása abba, hogy mi történik vele, hanem hogy adott összegért a lovat lovagolja, ellátja, stb, ami ha a tulajdonosnak nem tetszik, vagy nem szimpatikus a személy, vagy csak mert kalap van a fején, felbonthat. A bérlő ugyan úgy, szóval erről ennyit. Nehogy már ha én kiadom a lovam felesbe (ami soha nem fog megtörténni), a bérlő beleszóljon hogy mit csinálok vele. Köze nincs hozzá.
2013. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, először egy ilyen helyre kerültem, ahol a 14(!!!!) éves kislányka oktatott ki és kritizált folyamatosan, 2-3 hónapot szenvedtem, aztán otthagytam. Utána egy bácsi lovának a feles tartását vállaltam el, aki abszolút jól kezeli a dolgot, minden hétfőn felhívom, hogy melyik napokon mehetek a pacihoz, néha kijön megnéz minket, de általában hagyja, csinálhatok bármit, ugrathatok, hívhatok edzőt, vihetem terepre, használhatok rá saját kantárt, nyerget (nyilván olyat, amit megmutattam neki, hogy jó a lóra, és nyilván nem feszítővel rángatom át az ugráson) nem féltékenykedik akkor se, ha hozzám jobban odajön karámban, vagy alattam szebben megy, nem akadékoskodik, hogy az ő lova, elfogadja, hogy én is a "gazdája vagyok", szerintem ez a normális. Persze én se kritizálom őt, hagyom, hadd csinálja, ahogy eddig, mert 15 évvel több ideje ismeri a lovat, mint én. És elég rossz lovas, sokszor alig bírom ki, hogy meg ne szóljam, hogy húzza ki magát, ne rángassa a száját, ne rugdossa, ne pattogjon a hátán, sétáltassa le jobban, ne egyből tövig húzza a hevedert, de amíg velem szépen dolgozik a ló, addig eltűröm ő bármit csinál vele. Szóval szerintem így normális, hogy elvannak egymás mellett a tartók, nekünk még szerződésünk sincs. Odaadom neki a pénzt, és elvagyunk. Egyszer lesántult az én hibámból, akkor álltam a költségeket, nem volt semmi konfliktus.
2013. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Egyáltalán NEM SZÓLOK BELE hogy lovagol! Sőt direkt barátságosan mondtam mert ő maga mondta nekem hogy szereti ha a legtökéletesebben nézhet ki egy lovon!

2013. jún. 10. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!