Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csináljak a cicával?...

Most mit csináljak a cicával? Nem igazságos ez így ugye?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Nagyjából fél évvel ezelőtt találtam egy cicát az utcán, éhes volt de borzasztó barátságos, kedves és ápolt is, úgy tűnt mint akit kiraktak vagy elszökött. Az Üllői út mellett kóborolt ezért nem hagytam ott hanem hazahoztam. Mivel már van a lakásban két macskám ezért megtartani nem tudtam, körbetelefonáltam az ismerősöket és az egyik barátnőm édesanyja azt mondta hozzájuk mehet a cica. El is vittem még aznap este hozzájuk, minden rendben volt egy darabig. Ám tegnap felhívott a hölgy hogy visszahozza a macskát mert betelt a pohár. Tegnap ugyanis a macska valahogy hozzáfért a család új kis kedvencéhez, egy hörcsöghöz és elpusztította azt, ezért a macskát hibáztatják. És még felróttak ezer dolgot amiről állítólag a macska tehet. Hozzáteszem nem is tartották jól, amíg náluk volt addig lefogyott, bőrbeteg lett stb...

Én most nem tudom mit tegyek, megtartani nem tudom sajnos és kelleni senkinek nem kell akit megkérdeztem. Nagyjából 2-3 éves, ivartalanított nőstény cicáról van szó. Ugye nem csak én érzem ezt gáznak hogy így visszahozták? Ráadásul engem hibáztattak a macska miatt, hogy ennyi kárt csinált.


2012. jan. 23. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek hülyék (már bocsánat). A cicát tedd fel az összes állatos meghirdetős oldalra, biztosan akad hamar gazdája! :)
2012. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát ha egykicsit rendbehoznád a cicát, biztosan konnyebben tudnád elajándékozni! Valaki biztosan elfogadná!

És ha nem találsz senkit, akkor lehet menhelyre kéne vinned..

Nem tudnád néhány napig magadnál tartani, hogy rendbejojjon?

2012. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Menhelyre semmiképpen nem akarom adni. Pár napig talán meg tudom oldani hogy hazaviszem, de tovább nem nagyon, pár nap alatt meg nem hiszem hogy találnék neki gazdát.
2012. jan. 23. 17:11
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

1. szedd rendbe

2. csinálj róla cuki, tökéletes képeket

3. hirdesd minden hirdetéses oldalon (expressz.hu, jofogas.hu, aprod.hu stb.)

4. írd a telefonszámodat is le, lehetőleg mobilt

5. a mobilod tartsd magadnál és várd a hívásokat!


lehetőleg szerintem a legtöbb oldalra tedd fel a hirdetést. :)

2012. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Voltaképp te vagy a hibás, a fenti kérdés pedig bemutatja a problémát: lepasszolod a felősséget! Az, hogy megsajnálod a macskát még nem elég, nem volna kóbor állat ha így működne. Nem tudtál semmit a macska előképzettségéről, nem is érdekelt kihez kerül, csak egyen valakinél. Nem véletlen, hogy menhelyen nem adnak bárkinek állatot, nem véletlenül képzik utólag az állatot! Ez sajnos egy kemény lecke lesz most neked felelősségtudatból, csak az a baj, hogy megint az állat szív...
2012. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb megoldás a menhely lenne. Ott rendbe hozzák és hamar gazdis is lesz. Nem lesz neki rossz helye. Próbáld meg.
2012. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5. válaszadó! Ja én vagyok a hibás és nem vagyok felelősségteljes. Nekem kéne leckét vennem állattartási kultúrából és felelősségtudatból mert ugye nekem van 2 mentett macskám több ilyen mentési és gazdihoz juttatási akcióban is vettem már részt és megmentettem egy cicát attól hogy elüssék az autók. Jó lenne ha mindenki ennyire felelőtlen lenne mint én. Akkor egyébként tudtam volna máshova is adni a cicát de ezek az emberek direkt kérték hogy nekik adjam inkább mert szeretnének macskát. És nyilván az én hibám hogy a macska ösztöneire hallgatva vadászik, néha nyávog, szaladgál a lakásban és felugrik az ágyra. Mert ezeket hozták fel problémának. Tudod mit, sokszor az ilyen emberek miatt van elegem az egészből, akik még hibáztatnak is.
2012. jan. 23. 17:30
 8/17 anonim ***** válasza:
Hogyan néz ki a cica? Van egy ismerősöm, akinek ott tűnt el.
2012. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondanék,hogy gusztustalan féreg ez az embernek nem nevezhető valaki.Tönkretette a cica egészségét,tuti,hogy éheztette a szemét,és még kitalál ilyen baromságokat,lehet,hogy én pofán vágtam voln
2012. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Legszívesebben belevertem volna a fejébe ennek a mocskos állatnak,aki tönkretette a cica egészségét!!!!!!

Hazug szemét láda!!!!Szegény kiscica!!

Még ha igaz is lenne a hörcsögös story,mit gondolt ha éhezteti a cicát?

2012. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!