Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovardai ló akin régebben...

A lovardai ló akin régebben lovagoltam, teljesen elszokott attól, hogy lovagoljanak rajta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy ló, akin régebben lovagoltam, akkor nagyon szépen ment, fordult, simán beugrott meg minden. Fél évig nem volt lovagolva, mert én elmentem, más meg nem lovagolta. Most, a nyergeléssel kantározással semmi baj, de ha fel ül rá az ember, akkor csak áll, és az istennek se indul na el lépésben, ügetésben meg pláne nem. Nem hajlandó kimenni a pálya szélére, befelé húz, és hogyha sikerül ügetésre bírni, vagy ne adj isten beugratni vágtába, akkor rögtön visszalassul, 4 ütem után. Az oldala beton, nem reagál a csizmasegítségekre, pálcára sem reagál, hiába tolom erőteljesen a csípőmmel, nem megy. Sarkantyút és egyéb dolgokat nem akarok használni !!!

Megnéztem, nem fáj semmije, nem töri a nyereg, semmi baja sincs. Futószáron se hajlandó menni, az ostorra oda se figyel (nem fél tőle, hiába csattogtatom, semmi) csak úgy lehet ügetésre bírni, ha megfogja valaki a kantárját, és fut előtte.

Mit tudnék vele csinálni, hogy újra visszaszokjon a munkába?

(Kioktatást nem kérek, 5 éve lovagolok)

Amúgy a ló 13 éves angol telivér (régebben is ugyanilyen lomha volt, de akkor még simán lehetett lovagolni, mára szerintem rájött, hogy sokkal jobb legelni, és ezért megtagadja a munkát ??? Lehet ilyen ?)

MIT CSINÁLJAK VELE ????????



2014. szept. 13. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindent jol csinalsz, adj egy kis idot neki, batoritsd szep szoval is. Esetleg tobben lovagolni, hogy lassa a tobbi lovat.
2014. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az már komoly, ha egy telivér nem akar menni. Én inkább tudni se akarom, mi vezetett ide, ha eddig is lomha volt.


Egyébként fél év után először illő lenne csak futószárazni, és nem egyőbl ráülni, és egyből elvárni, hogy mindent pöcccre csináljon. Ott meg nem ész nélkül csattogtatni az ostort, és hajkurászni, mertm intl átható, le se szarja. Nem véletlenül. Futószárazni is meg kell tanulni, és sokszor nehezebb, mint lovagolni - már, ha jól csinálod. Az ostor a csizmasegítség, a szár a szár, ezen kívül van hangod, a testsúly helyett. Logikusan kell végiggondolni, nyeregben mit tennél, hogyan, esetleg kérj segítséget is.


Mindenesetre a ló szerintem nem arra jött rá, hogy jobbl egelni, azt tudta eddig is. Arra jött r, hogy édesmindegy, mit csinál - ha elindul, akkor se marad abba a folyamatos előrehajtó csizma, ugyanúgy nyomják az oldalát, mint süket a csengőt, akkor meg édesmindegy, hogy megy, vagy nem megy. Legyen meg a jutalma mindig.

Egyébként meg elindíásnál megtol a derék, odazár a vádli (fokozatosan egyre erősebben, míg nem reagál), ha nem indul el, akkor következő próbálkozásnál azonnal ott a pálca a csizma mögött. Ne simogasd vele, kend meg istenesen. Ha elindul, akkor hagyd menni, simogasd meg. De mindig legyen meg a jutalom, ha megcsinálta amit kértél, a segítségadás azonnal megszűnik.

Határozottság és helyes segítségadások, ez nagyon fontos, 5 év lovaglás után korántsem biztos, hogy mindent jól csinálsz. Nem bántásból mondom, ez sajnos ilyen... Van, akinek 15 év se elég, tökéletes meg soha senki sem lesz.


A menőkedvét amúgy egy kis terep is felébresztheti, esetleg sétáljatok ki vele, 2-3 lóval, és ott melegítsetek be.

2014. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Terep, terep, terep!!!!

Ha ez nem hozza meg a kedvét, akkor semmi. Először kint próbálnám feléleszteni a menőkedvét, és ha alakul, akkor kint kezdeném idomítgatni és utána bent pályán.

2014. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem is terepre kell menni vele. telivérekre jellemző, hogy kint repülnek, bent meg lomhán kúsznak.
2014. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!