Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vágtázzak angol nyeregben?

Hogy vágtázzak angol nyeregben?

Figyelt kérdés
Először westernben vágtáztam, és mivel azon van kápa ezért megfogtam nem jöttem rá hogy hiányzik a térd támasz mivel hát gondoltam azt megfogom nem lesz semmi baj, nem is lett, viszont az angol nyergen nincs, szóval térdtámaszra figyeljek, és még mire?

2014. szept. 20. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
És még sok minden másra. A lényeg,derekaddal felvedd a ló mozgását,ülj le a nyeregben úgymond "törölgesd" a nyerget derekaddal előre-hátra ahogy a ló mozog,vállaid legyenek hátul sarkaddal egyvonalban,sarkad nyomd le,lábfejed fordítsd befele. Viszont ha egyensúlyprobléma van és igényled a kapaszkodást az gáz,akkor futószáron való oktatás kéne nehogy a ló szájába találj támasztékot.
2014. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nincs egyensúlyproblémám, csík így félek azért vágtázni :) De megpróbálom, ha leesek,leesek... :)
2014. szept. 20. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Az angol nyergen is van elülső kápa, szarv nincs. :)
2014. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha kapaszkodnod kell meg nem vagy biztos az ülésedben akkor csak egyensúlyproblémád van.... Ha nem lenne ,nem is keresnél kapaszkodót.
2014. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem nem fogsz leesni főleg ha van kengyeled és egyensújod is van! Én naon szeretek angol nyeregben vágtázni!
2014. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Futószáron lovagolsz még?

Egyébként az angol nyergen is van elülső kápa. ;)

Legyél nyugodt, ne feszülj be, mert csak pattogni fogsz és az se neked se az ő hátának nem jó. Ne is gondolj arra, hogy leesel és baj lesz.

Ha pedig "egyedül" lovagolsz (bár kapaszkodás mellett gondolom nem), akkor még mindig ott a futószár, ahol nem kell a szárakkal foglalkoznod, tudsz az ülésedre koncentrálni.

De ami a legfontosabb, ÉLVEZD!!! :)

2014. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!