Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért jó lovat tartani? Mi...

Miért jó lovat tartani? Mi haszna van belőle az embereknek? Nem azokra gondolok akik versenyeznek velük, hanem akiknek csak úgy van. Miért éri tartni? Mi jó van abban? Az ilyen embereknek mi a célja velük?

Figyelt kérdés

2014. okt. 9. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet csak az kérdez aki még sosem érezte a lovak iránti szeretetet... ezt nem lehet elmagyarázni.. kb olyan kérdés, hogy miért lesz az ember szerelmes?
2014. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Összahang. A ló az egyik legérzékenyebb állat a nonverbális jelek tekintetében, ígyha éppen jó hangulata van, és az ember is laza, akkor képes "gondolatot olvasni". Vagyis egy összeszokott páros nagyon kis jelkből is megérti egymást, és tényleg mintha kentaúr lennél, ami olyan érzés, amiben általában mindenki egyből beleszerelmesedik, és függő is lesz, állandóan azt vadássza, azért költ sokat az állatra és azért edz.
2014. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De sajnos éreztem már, most veszítettem el a lovamat, nem volt kérdés sosem. Épp ezért vagyok elkeseredve. Vele előszőr csak hobbiztam aztán végül versenyeztünk. Addig imádtam a hobbit is és most is csinálom,persze más helyen más lóval. De már nem olyan, sőt hasonló sem. Nem érzem azt ami régen volt. Lehet sőt biztos azért mert elveszítettem a számomra egyik legfontosabb dolgot az életemben, de fogalmam sincs hogy ez lesz-e még máshogy.
2014. okt. 9. 18:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk kettesbe akarsz fogni két lovat, mi történik? Idő után összeszoknak, összehangolódik a mozgásuk dinamikája, a mentalitásuk is igazodik kicsit egymáshoz, stb-stb. Ugyanezt mondhatjuk el embernél is: egy ló elvesztése nagy tragédia, amit egy új ló sem tud azonnal feledtetni, mert nem ugyanaz. Idő kell, míg megszokod az újat, kiismered, kicsit halványodik a régi okozta seb, és újra megtanulod élvezni a másik, új ló társaságát, és amit adhat.

Egyébként meg, mi értelme van versenyezni? Miért ad az értelmet, ha a hobbi nem ad? Miért, ha évente elmegyek 3 versenyre, egyenként kifizetek 7e indulási, 5e startdíjat, 5e bokszdíjat, 20e szállítást, meg évente 14e-t licencekre, akkor az miért mondatja azt, hogy na igen, ezért megéri tartani a lovat?

Sajnos alapjaiban rossz az az elgondolás, hogy a versenyzés az valami, a hobbi meg ki a fene érti, minek? A versenyzőnél ugyanannak kéne az alapvető motivációnak lennie, és másodlagosnak a versenyzés tényének. Akinél a versenyzés, és az eredményesség van az első helyen, az szerintem tévúton jár...


Nekem azért van lovam, mert minden nap kimegyek hozzá, így eleve olcsóbb, mint, ha minden nap edzésekre járnék. Ráadásul akkor megyek, amikor akarok, és olyan a program, amilyet akarok - terep, idomítás, kocsizás, ugrás, akármi, amit épp kitalálok. Ezen kívül ez a ló az én tudásomat tükrözi: nincs elrontva, cibálva, nem pattog senki a hátán, stb: csak azt mutatja, amit én csinálok vele. Szóval ha valami nem jó, az egyértelműen az én hibámra mutat rá, ezért jobban lehet fejlődni. Ráadásul minden mozdulatát ismerem, emiatt sokkal inkább megbízom benne, mint egy idegen lóban. Sokkal személyesebb így a kapcsolatom vele, és még nem tudtam tőle olyat kérni, amit ő ezért cserébe ne teljesített volna. Iskolaló már volt, hogy simán bemutatott. Ja hopp, mással is megcsinálja néha...

2014. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mielőtt félre értésekbe botlanánk, nem bunkóságból írtam ki a kérdést, csak szimplán érdekel,hogy

ki hogyan van ezzel.Mikor versenyeztem, nekem sem az volt a fontos hogy eredményesség legyen meg stb..

hanem hogy élvezzük én is és a ló is és szépen végig menjünk. Mikor elkezdtem akkor azért kezdtem el, mert

hobbi, jó lesz kicsit kikapcsolódni vele és ennyi, aztán mikor lett rá lehetőségem kipróbáltam a versenyzést.

Ettől még nem lenézem a hobbi lovasokat sőt..Csak érdekel ki hogyan vélekedik a dologról, kinek miért jó és

miért éri meg tartani lovat? Egyeseknek divatból(amit amugy rühellek de persze ez is egy vélemény) és vannak

akik kikapcsolódás érdekében és vannak akik valamit elszeretnének érni és feljebb jutni stb..Na én erre vagyok

kíváncsi hogy kinek és miért.

2014. okt. 9. 19:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is csak erre a részre értettem: "Mi haszna van belőle az embereknek? Nem azokra gondolok akik versenyeznek velük, hanem akiknek csak úgy van."

Hát mégis mi haszna van a versenyzőnek belőle, ha nem nagypályán megy, akkor az életbe nem jön vissza még a nevezési díj se néha... Tehát a kör ugyanaz, minek, és persze van, aki erre eladja a lovat, és egy "jobb és jobb" lovakat vesz, hátha majd azzal...

Olyat nem fogsz hallani, hogy divatból. Akinek divatból van, nagyon jól tudja, hogy ezt nem "trendi" kimondani. Akkor sem, ha 4 lova van, de fél felülni, és két hetente egyszer, ha felül leginkább sefizni.

2014. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze ez érthető. Azt meg tudom, hogy nem fogják kimondani de elég sok mindenki van akiről sajnos tudom, hogy csak divatból csinálják.

Te miért tartasz lovat? Mi célod van vele? (jó kapcsolatot kialakitani vele, vagy e

2014. okt. 9. 19:49
 8/12 A kérdező kommentje:

****

Persze ez érthető. Azt meg tudom, hogy nem fogják kimondani de elég sok mindenki van akiről sajnos tudom, hogy csak divatból csinálják.

Te miért tartasz lovat? Mi célod van vele? (jó kapcsolatot kialakitani vele, vagy feljebb jutni és ha ugyvan versenyezni vagy csak egyszerűen kikapcsolódni vagy mi ? ) :)

2014. okt. 9. 19:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért tartjuk, mert amikor ráülünk, kölcsön kapjuk a ló erejét, gyorsaságát, szépségét a béna kis emberi lábaink helyett.
2014. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én pl azért tartok lovat, mert egész gyerekkoromban erre vágytam és felnőttként mikor megtehettem vettem lovat magamnak. Én is kikapcsolódásnak használom, annyi időm és pénzem nincs, hogy versenyezzek és a lovam se lenne alkalmas rá, fel sem merült bennem soha. Elsősorban terepre járok, legtöbbször egyedül. Friss levegőn vagyok, azért ez mozgás, sport is, a lovamat szeretem, gondoskodok róla, lovas emberekkel beszélgetek, kikapcsolódom, aztán megyek vissza a taposómalomba.

Engem teljesen kielégít az a fejlődés, amit hobbi szinten el tudok érni a lovammal.

Nem olcsó mulatság, bár én ridegben tartom a lovam egy magán helyen (35.000), ez így a járulékos költségekkel együtt se sokkal drágább, mintha valami más hobbim lenne, pl. motoroznék, sárkányrepülőznék, vagy gyűjtenék valamit.


De én egyébként elég sokat foglalkozom a lovammal legalább, heti 4-5x lovagolok, folyamatosan figyelemmel kísérem, hogy hogyan tartják, mit eszik, konzultálok a kováccsal, orvossal, ellenőrzöm, ápolom a felszerelését, stb. Sok olyan bértartóval találkoztam az elmúlt években, aki kijár 2 hetente egyszer és lötyög fél órát a pályán, vagy kimegy sétálni terepre, de ezen kívül nem érdekli mi van vele, nem is ért hozzá egyáltalán, abban kimerül a lovazás, hogy kimegy, csinál egy csomó fotót és gyűjti a lájkokat a facebookon.

2014. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!