Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyan ló-vagy lovasversenyeken...

Olyan ló-vagy lovasversenyeken, ahol kancák és mének együtt versenyeznek, hogyan oldják meg a sárlás problémáját?

Figyelt kérdés
Kizárják a sárló kancát? Vagy hormonálisan oldják meg, hogy ne "sároljon" a verseny idején? Hiszen nyilván elvonja a mének figyelmét a versenyről, így azok rosszabbul teljesíthetnek...
2014. júl. 24. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki versenyen ménnel indul, az tudja a lovát kontrollálni, ilyen egyszerű.
2014. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan.


Ha valakinek a ménje azért teljesít rosszabbul, mert elvonja figyelmét a sárló kanca, akkor ki fogja heréltetni!


Egyelőre a lovas világ ott tart, hogy csődört tudnak/szoktak ivartalanítani, kancát nem.


De ha erre gondolsz senki nem fog csúnyán nézni, ha sárlik a kancád a melegítő pályán. Van ilyen.

2014. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Normál esetben minden versenyző lovas tud annyira lovagolni, hogy kezelje a helyzetet. Akár sárló kancája, akár ménje van. Ebből senki nem csinál problémát.
2014. júl. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Megy a zöld kéz!
2014. júl. 25. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Ne vedd rossz néven, de nem esett jól amit írtál... "kizárják a sárló kancákat", meg "elvonja a mének figyelmét, így azok rosszabbul teljesíthetnek". Nekem kancám van és versenyzünk... És tudom, hogy amikor sárlik akkor sokkal nehezebb lovagolni, hisztis. A méneket is próbálom elkerülni. De rosszul esik, hogy ezért minket ki kellene zárni. Nem tehet róla. Ja, és a ménekről pedig: aki nem tudja ilyenkor irányítani a lovát, (hiszen nem a mének sárlanak, szerintem ilyenkor a kancások rosszabb helyzetben vannak) az heréltesse ki a lovát. Szegény mének, elvonják a figyelmüket.... szegény kanca, épp elég baja van ha sárlik.
2014. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, de ez egy kérdés volt, amit azért tettem fel, mert nem értek hozzá, viszont érdekel. Nem értem, ezen miért kell megsértődni. Netán ugyanolyan hisztis vagy, mint a kancád?...
2014. júl. 29. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan, ugyanolyan hisztis vagyok :) Nem hiába írtam hogy "ne vedd rossz néven"... ezek szerint csak arra figyel fel az ember, amire akar. Nagyon jól tudom, mármint gondoltam, hogy azért tetted fel a kérdést mert nem tudtad, nekem nem is azzal volt a bajom, én is szoktam itt kérdezgetni. Csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy egy kicsit máshogy kellett volna fogalmazni, mert ez így félreérthető - vagy pedig meggondolni a másik oldalról is a dolgot.

A lepontozást meg nagyon szépen köszönöm, itt már ha egy kicsit is olyat ír az ember, ami valakinek nem tetszik, az kapja a piros kezet - de amúgy nem érdekel, csak érdekes.

2014. júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez már csak így megy errefelé... :)

De azon szerintem nem érdemes berágni, ha valaki olyan kérdez, akinek semmi köze nincs a témához és mondjuk csak amerikai családi filmekben látott lóversenyt, ahol a gonosz ellenfélnek az a taktikája, hogy a kancájával megzavarja a főhős fekete ménjét...Szóval érted! Sok hűhó semmiért. :)

2014. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!