Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok róla? Én őt...

Mit gondoltok róla? Én őt néztem ki, márciusban terveztünk lovat venni. Mi a véleményetek róla? Ha láttok hasonló lovakat akkor légyszi azt is linkelni!

Figyelt kérdés

Eladó 6 éves magyar sportló mén - Lovasok.hu

[link]



2014. okt. 16. 19:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat; a heréltetésen én is még el fogok gondolkodni. A hatos válaszolót is megtudom érteni és eggyütérzek vele. És igen versenyezni(kisebb versenyeken)is szeretnék majd vele de mégis az lenne a cél hogy anyukám és én (aki a legtöbbször lovagolna rajta) annak élvezet legyen; rossz szokásoktól mentes,könnyen kezelhető,megbízható és fontos hogy a fizikai állapota is rendben legyen mert akárhogy is veszel lovat 2-3 százezerért ha két hónap után lesántul vagy bármi más baja van és akkor meg azért fizetsz nem kis összegket.(persze a drága ló is lesántulhat de kevesebb az esélye) Fontos hogy én/anyukám eltudjunk vele menni egyedül is (van edzőm). És ha ezeket összeadod akkor nem nagyon fogsz ilyen lovat jó származással MO.-on kapni. Hameg van pénzünk rá akkor meg mérne legyen tényleg ilyen.

Ha van még tanácsotok/válaszok (az árával kapcsolatos tippek) akkor irjátok meg légyszi.

2014. okt. 17. 20:46
 12/21 anonim ***** válasza:
".(persze a drága ló is lesántulhat de kevesebb az esélye) " - így igaz. Az angol telivér, vagy az ügető pl., sőt, a shagya vagy a magyar félvér amint kipottyan az anyjából, genetikai hajlamot érez rá, hogy azon nyomban lesántuljon, amint valaki pénzt ad érte. Ne szórakozzunk.
2014. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mi az hogy egy drágább ló kevesebb eséllyel sántul le?

Pfu,ez röhej...

Ekkora baromságot :D

Az én lovamat 200 ezerért vettük,többször szökött már meg,ugrott át majdnem akkora kerítéseket,mint a saját maga marjának magassága,többször csúszott már el úgy kint a karámban,hogy azt hittem nem áll fel...

És azon kívül,hogy egy-két szőrkidörzsölődés (fél centisek) nem lett semmi baja.


Olyan,mintha a gazdag szülőktől született gyerek kevesebb eséllyel töri el a kezét vagy bármely csontját,mint aki a putriból jött.

Pont,hogy ellenkezőleg.

Általában a kis félridegben,ridegben élő,félvér lovacskák sokkal nehezebben lesznek sánták,betegek,mint a puccos,agyontápszerezett versenylovak.


Amúgy meg gyönyörű a ló,jó döntés lenne,de én semmi kép sem heréltetném ki...Márciusig még sok idő van,de sok sikert hozzá! :)

2014. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igen ebben igazatok van de nem erre gondoltam hanem hogy pl. láttam egy hirdetést 300000ft. volt a ló és oda volt irva hogy könnyű hobbira ajánlják a lába miatt, azaz annak sokkal kevesebb az esélye hogy drága lovat árzlnak aminek a lába rossz. Abban a felfogásban ahogy ti értelmeztétek abban persze hogy hülyeség amit mondtam.
2014. okt. 17. 21:37
 15/21 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy amúgy?
2014. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Még ő is egy lehetőség, ti mit gondoltok róla? Nagyon hasonlóak de nekem egy kicsit az első szimpatikusabb nektek milyen?



[link]

2014. okt. 18. 10:24
 17/21 A kérdező kommentje:
14/L de miért kérdezed? Amit elöbb linkeltem ő herélt ugyhogy ezért is jött szóba.
2014. okt. 18. 10:26
 18/21 anonim ***** válasza:

Fejletlenebb, igaz, még csak öt éves.


Mit jelent számodra az, hogy "kinézel egy lovat", beszéltél már egyáltalán az eladóval róluk? Mert nézegetni itt mindenki nézegeti, de gyanítom, megvenni senki nem fogja.

2014. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy anyukámmal leülünk a gép elé és nézzük melyikünknek melyik ló tettszik;arról mit irnak,mennyibe kerül majd kiirjuk egy papirra linket és ha nekünk megfelel akkor elkezdjük felhivni a tulajt. Na mi most a felhívás elött állunk mert még várunk hátha addig lesz valamilyen másik ló is ami szóba kerül hiszen még messze vagyunk tőle. De gondoltam megkérdezem tőletek hogy mit gondoltok róla/vagy észre vesztek valami alapvető hibát. Pl:lábán
2014. okt. 18. 20:06
 20/21 anonim ***** válasza:

Ezt pár kép alapján nehéz megítélni.

Viszont, ha jó képességű lóról van szó, akkor valószínű hogy március előtt gazdára talál, tartogatni meg nem fogja neked senki, max szerződés ellenében viszont kitalálhatják azt, hogy addig fizess a lóra előleget, meg bértartást.

Amúgy, ha csak hobbi lovacskázni szeretnétek pár kisebb versennyel, akkor ne vegyél csődőrt, vagy heréltessétek ki, mert tapasztalatlan kezekben egy szelíd csődiből is lehet problémás ló.

Ha komolyabban tervezed a versenyzést, akkor érdemes elgondolkodni, hogy mit is szeretnél.

Amúgy mit értesz kisebb verseny alatt? Ami ilyen házi verseny, kezdőknek, illetve olyanoknak akiknek nincs rajtengedélye, vagy rendes hivatalos versenyen indulnál?

2014. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!