Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik otthon tarnak lovakat?

Figyelt kérdés
ugy erem hogy aki maga latja el az allatot?nekem nagyon ugy tunik hogy a legtobben csak kijarnak,felulnek kicsit es ennyi.ezenkivul elolvas mindent,amivel nincs baj,csak szerintem nagyobb tapasztalata van annak aki tobbnyire ezzel foglalkozik,es megse veszitek figyelembe a valaszat,megha segiteni akar akkor sem.villanypasztorba vannak lovaim,a ket men kulon valasztva,a 3 kanca 1 csikoval,es egy hereltel egyutt,jelenleg 6 hektaron,annyit futnak amennyit akarnak,semmi karam,napi szinten lovagolva 4.szekerbe vefogva szinten 4.nem ertem hogy miert van nekem rosszabb valaszom azokenal mint akik heti 2 szer latjak lovaikat?nem vagyok annyira meggyozo ez teny.en ebbol elek,akkor csaknem csinalom olyan rosszul
2014. okt. 19. 21:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
En olyat is olvastsm itt,hogy a lonak csak reggel meg edte adnak vizet,hat ez is kiverte a biztositekomat. Ahol jartam, mindenhol folyamatosan tele volt az itato. En is folyamatosan viszem a vizet,volt hogy ontottem egy 6 literes locsoloval,mire megegyet fordultam-1perc-mar fel is szippantotta. A mai versenyes tortenetben is,munka utan kikotottek a lovakat simogattatni. Be voltak hulyulve a lovak,ehesek meg szomjasak voltak. Aztan csodalkozunk,hogy a chipsszel setalo gyerekbe csip.
2014. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
igen,en is lattam mar elit lovardat,es bertartast is ahol akkora volt a lo korme hogy lepni is alig tudott.arrol nem is beszelve hogy milyen gyakran engedhetik ki azt a lovat amelyiknek szemmel lathatoan sorvadtak mar az izmai.azonkivul van amelyik all napokig,de lattam olyant is amelyik csak azert nem fekszik le mert minden tragya.es mi van azzal mikor mar beleno a kotofek,es a hulye gyereknek fel se tunik,de jo elmondani hogy van egy csikom,a gondozok ok kell ertsenek hozza,de valamiert nem erdekli,es meg tudnam sorolni
2014. okt. 19. 22:09
 13/37 anonim ***** válasza:
Uristen,beleno a kotofek????? :( :( Hat,tudod engem is lefikaztak,mert tapasztalat nelkul lett lovunk, vemhes kanca raadasul,de elkepzelni nem birom,hogy ilyen vagy ehhez hasonlo megtortenhetett volna nalunk. Sot,a valo vilagban elo lovas emberek egy negativ szot nem mondtak a szitunkra. Elmondtak mindent,en megcsinaltam,alkalmazok mindent, megvettunk mindent,levezettem az ellest,megmentettem a csikot,szerintem a helyzethez kepest profi vagyok,ezt minden nagykepuseg nelkul mondom. :)
2014. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%
Azért vagdalkoztok itt a ló természetközeli tartásával, de a napi két itatással mi is a gond? Szerinted a természetben mindig van a hátára kötve egy automata itató, vagy húz maga után egy patakot? Elárulom a természetben is napjában kétszer isznak a lovak.
2014. okt. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a két dolognak - mármint az otthon való tartásnak és a hozzáértésnek - vajmi kevés köze van egymáshoz. Ismerek olyanokat, akiknek ugyan bértartásban van a lova, de sokkal komolyabb tudással, hozzáértéssel rendelkeznek, mint aki pl. otthon tartja. Ez fordítva is előfordul.

A napi kétszeri itatással sincs gond - nálam ugyan non-stop elérhető a lovak számára a víz, de élettanilag teljesen rendben van a napi két itatás. Sőt, legelőn tartott ló esetében a napi egy. Írták előttem, hogy a vadlovak se húzzák maguk után a patakot, ez teljesen igaz. Ráadásul a legtöbb veszély is itatásnál leselkedik rájuk, vagyis a természetben a lovak napi egynél többször nemigen keresik fel a patakot, ott van a legnagyobb esélyük ugyanis arra, hogy egy ragadozó őket válassza vacsorának.

Kedves kérdező! Attól, hogy otthon tartod a lovaidat, még egy csomó kérdésben nem leszel kompetens válaszadó. Ahhoz ugyanis több dolog kell. Én is itthon tartom őket, saját tanyánk van, 20 éve magam tartom a lovaimat, előtte "bértartásban" voltak, de ott is olyanban, hogy nekem kellett ellátnom őket, csak a helyet kaptam.

Van, akinek nincs lehetősége másra, mint bértartásra, de tapasztalatból mondom (nálunk is van bértartás) hogy attól még nem lesz kevésbé kompetens az illető. Nem lakhat mindenki tanyán, ugye... És a bértartó helyet is meg lehet válogatni - magam részéről soha nem tartanám olyan helyen a lovaimat, ahol nincs legalább tágas karám egész nap a számukra. Legelő nem mindenhol megoldható, ezt belátom, ezért mondom a karámot. Nekem itthon legelőn vannak, tavasz óta nem láttak szálastakarmányt, csak abrakolnak és legelnek és már lassan túl kövérek így is. :-P :-)

Na de elkanyarodtam: kérdésedre válaszolva totál mindegy, hol tartja valaki a lovat és hogyan, így is, úgy is lehet valaki totál analfabéta és lehet nagyon kompetens is lóügyileg.

2014. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Napi 2 itatas: amit lattam,tapasztaltam a lovaimon,hogy mikor odavoltunk napkozben es megitta a vizet,mikor vittem neki,csak ugy szippantotta befele,csak akkor min. 12 litert-de inkabb tobb volt az-behorpintett percek alatt,amugy csak szopogatja ha elotte van folyamatosan. Nem gyakran jar ra,de azert iszik a nap folyaman sokat. Viszont nem vitatkozhatok azzal a tennyel,hogy a vadonban valoban nincs ele kotve vizesvodor tele vizzel.
2014. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Jelekh, a mi lovainknak konkrétan átfolyik egy patak a legelőjükön, és láss csodát, nem kétszer isznak egy nap, hanem sokkal többször, amikor csak úgy érzik, hogy éppen szükségük van rá!

Nyilván nem halnak bele abba se, ha reggel meg este kapnak inni, de hogy az igényeihez ez kevés, az is biztos. Ha teheti, a ló is többször iszik keveset, semmint kétszer egy nap, hogy akkor dugig szívja magát vízzel. Nem teve - ló!


Ezért hát ismétlem, nem fog belepusztulni egy ló sem, ha reggel meg este kap vizet, de azért ne próbáljuk már megmagyarázni, hogy ez a módszer a JÓ, mert a ló természetes körülmények között is napi kétszer iszik, nem többször, akkor se, ha ott van előtte a folyó/patak/tó.... mert ez így borzasztó nagy sületlenség.

2014. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
25%

Tehát a te lovaid is fogságban élnek, teljesen mindegy, hogy egy kiszuperált kádból vagy patakból isznak. Így a te véleményed nem kompetens ebből a szempontból.

Kérlek keress fel, ha egy érintetlen vad ménes boldog tulaja leszel, akkor majd elmesélheted a tapasztalataid, azt referenciaértékűnek fogom tekinteni.

Köszönöm!

2014. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
45%
Oh, ezek szerint te egy érintetlen vad ménes boldog tulajdonosa vagy, így a te véleményed számíthat egyedül a témában? :)
2014. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
36%

Kérlek idézz, hogy hol írtam ilyet.

Nos, nem az én véleményem igazából. Szakirodalom. Mond Neked ez a szó valamit? Olvasni biztosan tudsz... Bár inkább a funkcionális analfabéták táborát erősíted a hozzászólásaid alapján.

De tudod mit? Mindenki lova annyit és akkor iszik, amennyit és amikor akar, pont leszarom, de a dologhoz hozzátartozik, hogy pár ezer év alatt a lovak szervezete hozzáidomult a szokásaikhoz, ami napi max. két ivás, ezzel még te sem vitatkozhatsz, így ha napi kétszer isznak sem esik le a nap az égről.

Majd írj, ha valaki értelmezni tudja a környezetedből, hogy miről is írtam. Akár privátban is, kár lenne teleszemetelni ezt a nagyon szép kérdést... Köszi!

2014. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!