Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik otthon tarnak lovakat?

Figyelt kérdés
ugy erem hogy aki maga latja el az allatot?nekem nagyon ugy tunik hogy a legtobben csak kijarnak,felulnek kicsit es ennyi.ezenkivul elolvas mindent,amivel nincs baj,csak szerintem nagyobb tapasztalata van annak aki tobbnyire ezzel foglalkozik,es megse veszitek figyelembe a valaszat,megha segiteni akar akkor sem.villanypasztorba vannak lovaim,a ket men kulon valasztva,a 3 kanca 1 csikoval,es egy hereltel egyutt,jelenleg 6 hektaron,annyit futnak amennyit akarnak,semmi karam,napi szinten lovagolva 4.szekerbe vefogva szinten 4.nem ertem hogy miert van nekem rosszabb valaszom azokenal mint akik heti 2 szer latjak lovaikat?nem vagyok annyira meggyozo ez teny.en ebbol elek,akkor csaknem csinalom olyan rosszul
2014. okt. 19. 21:26
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
Én imádom ezt a kérdezöt,nem bonyolit túl semmit,bele a közepébe,egyenes ember lehet.Azzal egyet értek,nem igazán tudja eladni magát,tehát frappáns mondatai nem mindenkinek tetszenek.én érztem hogy ö talán tudhatja mit ir,és szeretném ha az én kérdéseimre is ilyen hozzáértő válasz érkezne.ezért irtam is neki üzit,és rájöttem,hogy már levelztünk,és hasznos tanácsot adott.remélem visszair
2014. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

a helyesírásodba nem belekötni akartam, hanem a kérdésedre válaszolni, hogy miért pontoznak le és miért nem fogadják el a válaszod, mert nem tudod normálisan leírni. most hogy ez azért van, mert a gyerek mászik az öledben, vagy azért, mert az iskola helyett a tanyasi életet választottad, azt nem tudom.


a kérdésed az volt, hogy miért nem fogadják el a válaszaid, holott te mennyire értesz a lovakhoz. nos azzal, hogy gyönyörűen vágtázol szőrén csak magadat szórakoztatod, az itt nem segít egy válasz megfogalmazásába és a kérdezőn sem.


ja, és még valami. nagyon sajnálom, hogy nincs a közeletekben lóhoz értő állatorvos, de akkor ki a "nagyobb lovas", aki olyan helyen tartja a lovát, ahol elérhető hozzáértő, profi orvos, vagy olyan, aki feladja a kényelmét, hogy x hektár legelőre költözhessen (ahogy te írtad).


hidd el, minden bértartónak az a vágya, hogy egyszer otthon tarthassa a lovát, de kismillió körülmény akadályozhatja ebben az embert (és nem mind leküzdhető azzal a szöveggel, hogy a ló fontosabb, pl. beteg családtag, aki rendszeres kórházi ápolásra szorul, stb.)


sajnos itt, a gyakori kérdéseknél is igaz az, ami az élet többi területén, hogy a tálalás, a marketing igenis sokat számít. lehet, hogy egy kérdésre a te válaszod a jobb, az adott dolgot te jobban tudod csinálni, pl. vonatkozzon a kérdés a szőrén lovaglásra, amiben lehet, hogy te vagy a legjobb az összes válaszoló közül, de ha nem tudod megfogalmazni, hogy mit, hogyan kéne, nem tudod az infót rendesen átadni, akkor nem a te válaszod fogják felpontozni.

2014. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
A felesége vagyok,a férjem elvégezte az iskolát.nem hajlandó többet fellépni az oldalra,szoltam neki,hogy üzenete jött,és kitörölte,el se olvasta.Én annyit láttam belölle,hogy a hátára vágja hátra magát és igy üti oda a lovast,tanitott ilyen lovat,de én nem értek hozza,nem tudom mit miért csinált.bemegyek a házba,mert féltem,mikor lovat tanit,volt már pár sérülése(tudom ez nem mérvadó)inkább nem is akarm látni.Haladó lovasok ülhetnek rá,kezdöket nem engedi a gazdája,hucul a fajtája.Ö csak irt pár példát,ezt kiforgattad,tény,hogy ért hozza,a mult héten egy ugró lóhoz hivták,nem sikerült feltenni a szállitóra fél nap próbálkozas után még a szemét is letakarták és ugyse sikerült.Leszidott mindenkit a maga módján és 5 perc alatt felvitte.semmi külsö segitség nélkül.Én se tudom hogyan csinálja,azt látom,hogy itt nem jön át annyira az érzés és akarat,de azt látom hogyha azt mondja egyet lépjen a ló,egyet lép.ha villanypásztort csinál a lovak a szekérrel oda mennek ahova mondja,miközben o huzza a kábelt,ő nem irányit,s még vannak ilyen dolgok.öT hivják ha valaki lovat akar venni,számit itt a véleménye,és tudása,sajnos itt nem érvényesül.A lipicai amelynek a kötöfék belenőtt,a kedvence.A nagyobb fiam többet ért a lovakhoz mint én,ezzel csak azt akarom mondani,én sajnos nem tudok segiteni,ha ö nem hajlandó.
2014. okt. 21. 10:17
 34/37 anonim ***** válasza:
38%

Milyen érdekesen hasonultok egymáshoz. Tökéletesen megegyezik a stílusod a férjedével. Amit korábban is említett itt valaki, hogy a magyar mondatszerkezet megerőszakolását végzitek, így már ketten.

Alapvetően sajnálom a férjed, csak, hogyha ennyire lelkére veszi az itteni megítélését mind a kérdéseit mind a válaszait illetően, akkor minek jár fel? Mert az őstrollok ezt élvezik, de a férjed láthatóan nem. Nos?

2014. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom azért, mert jóindulatú a házaspár, és szabadidejükben szeretnek lovas témában olvasgatni, illetve ha tudnak, akkor segíteni másoknak. Ez akkora hatalmas bűn?

Tény, hogy a helyesírása mindkettejüknek hagy némi kívánnivalót maga után, de az játsszon nyelvtan tanárt, aki maga is tökéletesen, és igényesen ír, ide értve a gyakran feltűnő vesszőhibákat is!

Mi ez a rosszindulat? Nem szégyellitek magatokat? A kérdező egy kicsit elkeseredett a lepontozások miatt, naivan feldobta a kérdésével a magas labdát.. és ti azóta sem találtok egyéb élvezetet, mint hogy rajta köszörüljétek a nyelveteket? Nincs jobb dolgotok? Gyönyörű, mondhatom. Szerintem épp elegen kifejeztétek már ellenszenvetek, szóval akár át is nyergelhetnétek azokra a kérdésekre, amikre még senki sem adott választ - ott legyetek okosak!

2014. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
egy billentyüzetünk van kettönknek,ha ez nem esett volna le.nem találjuk rajta például a hosszú iiiiiiii-t.És nem töltünk itt napokot,tehát,keresgéljük a betüket.Azon kivül mindkettönknek van tájszollása,szavak,amit te nem értenél,ezért ugy próbáltuk leirni,hogy érthető legyen számodra is.ez számomra megeröltető,hogy ennyi akadályt leküzdjek azért,hogy egy könyvmoly megalázzon.nem irásra születtünk,de azért lehet nagyon nagy szivünk,lehetünk nálad sokkal jobb és boldogabb emberek.
2014. okt. 21. 18:45
 37/37 A kérdező kommentje:
nem a helyesirásunk határozza meg hány szelet kenyeret tudunk adni gyerekeinknek,föleg nem az itteni helyesirás.ha hivatalos helyre kell,akkor meg ugyis románul kell irjam,és annak könnyebb a nyelvtan,és nagyobb hangsúlyt is fektettek rá a suliba,szóval jobban tudom.
2014. okt. 21. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!