Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet Miskolcon lovat tartani...

Lehet Miskolcon lovat tartani otthon? Ha igen, akkor melyik feltételeket kell neki biztosítani?

Figyelt kérdés
Van sok lovarda Miskolcon, de túl drága a bértartás. Úgy gondoltam, otthon tartom. Lehet a Miskolc-berekalján lovat tartani? Maga lehet egy lovat tartani? Az istálló, a trágya és takarmánytárolónak már megvan a helye. A legelőnek is lenne helye... Nem is egy nagy magas lovat szeretnék, hanem egy pónit... Azt könnyebb tartani?
2014. okt. 20. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az önkormányzat határozza meg, hogy tarthatsz-e lovat, hanem az állatvédelmi törvénynek kell megfelelni.


Azonban ha a pénz a gond, akkor jobb lenne alaposan átgondolni, ugyanis 1 lovat, de még pónit sem szabadna egyedül tartani, a ló ménesben érzi magát biztonságban, 2 még elmegy, de egyedül nagyon nem jó neki. 2 póni/ló otthon tartása, hacsak nem terem meg minden a földeden már simán kerül annyiba, mint 1 ló bértartása.


a pónit sem könnyebb tartani, ugyanaz az állat, csak méretkülönbség van. kevesebbet eszik ugyan, de az orvos ugyanannyiba kerül.

2014. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25ért már van bértartás, ha ezt nem tudod kiköhögni, akkor felejtős, mert mit fogsz csinálni ha orvosi ellátás kell. Nekem multkor egy seb összevarratása 30 ezer volt, és nem olyan extra, hogy kapnak egy mély vágást.
2014. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Anyagilag nincsen gondunk. Én egymaga szeretnék egy lovat tartana, és mégpedig otthon. Ja, és igen!!! Bértartás van 25 000 Ft-ért is, de ott még csak éppen éhen nem hal... A lovak alatt lótrágya van, nincsen szalma. Csak a takarmányt bevágják neki a bokszba, és ennyi.
2014. okt. 20. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!