Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fásli/ ínvédő szett, melyik...

Fásli/ ínvédő szett, melyik mire jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen össze vagyok már zavarodva..Kérlek világosítsatok fel!


- Mi a funkciója a fáslinak, ín- és bokavédőnek (esetleg pataharangnak), mi a különbség?


- ill. az ín és boka védő az annyi, hogy egyik az első két lábára megy, másik a hátsóra, vagy ín- és bokavédőből is van 4-4?


- Melyiket mikor használjam ? (Ugráshoz/tereplovagláshoz melyik jó)


- Szükség van -e bármelyikre is egyáltalán?


2014. okt. 29. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő a lábakat védi, ez evidens - jóval gyakoribb az ínvédő, mivel egyszerűbb a használata is. A fásli csak indokolt esetben használatos, mivel ha rosszul van felhelyezve, többet árt, mint használ. Én pl csontkinövéses lóra raktam fáslit, mivel az ínvédő adott esetben nyomja, még több kellemetlenséggel jár. A pataharangot sem kell minden esetben feltenni, azokra a lovakra rakják, amelyek a hátulsó lábaikkal lelépik az elülsőeket. A sérülés így a pataharanggal elkerülhető.

Ínvédő az elülső lábakra, bokavédő a hátulsóakra megy.

Nem feltétlenül szükséges a használatuk, egy lónak amelynek egészségesek a lábai, annak nem kell. Persze ez függ attól is, hogy milyen munkát végzünk a lóval. Ugráshoz célszerű már feltenni, főleg ha komoly szinten űzzük ezt a lóval.

2014. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő védi a ló lábát a külső hatásoktól, a fásli nyilván kevésbé, hiszen az puha, de azért több, mint a semmi. Terepre, ugráshoz ínvédőt érdemes feltenni, hiszen könnyen megütheti magát a ló, én tennék pataharangot is, illetve terepen a fásli tiszta dzsuva lesz, ha száraz az idő, akkor gazos, ha nedves, akkor sáros...nem érdemes szenvedni vele.


Az ínvédő előre, a bokvédő hátra megy. Hátulra is lehet kapni hosszú bokavédőket (ínvédőket, tulajdonképen), de ritka az olyan ló, amelynek szüksége van rájuk.


"Szükség" tulajdonképpen nincsen rájuk, de ha párezer forintból megvédheted a lovad lábait az ütésektől, akár a legolcsóbb ínvédőkkel is, miért ne tennéd?

2014. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2014. okt. 30. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!