Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartsak lovat? Szerinte...

Hogyan tartsak lovat? Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
3 éve lovagolok és már nagyon szeretnék egy saját lovat. Tudom, hogy nagyon nagy felelősség és a költségei sem kicsik. Lenne neki helye is és oda figyelést is kapna. Versenyekre járnék vele, felvonulásokra. Akinek van otthon lova, az hogyan oldja meg a pénzbeli ügyeit? Mennyibe kerül havonta egy normál méretű ló? Vissza tudod forgatni a pénz pl lovagoltatással? Volt már hogy profitod volt a hónap végén.?

2014. nov. 1. 10:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Bértartásba fogadj mellé még egy lovat havi 40-ért és akkor minimális a veszteséged, esetleg kijössz 0-ra, viszont akkor nagyobb kezdeti befektetést igényel, mivel duplán kell számolnod a takarmánnyal.
2014. nov. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Na először is, Kedves 8-as! Én nem a Te lovas ismereteidre tettem megjegyzést. Fogalmam nincs, hogy hogy és mivel töltötted az elmúlt 10 éved lovak szempontjából, így abszolút nem volt szándékomban Téged megbántani vagy kritizálni. Egyszerűen annyit írtam, hogy van olyan lovas, aki 10 éve jár lovagolni, heti két alkalommal a felszerelt, esetleg már bemelegített lóra ül fel, egy óra után meg a lovász kezébe nyomja, hogy viheti leszerelni. Ezzel szemben van, aki 1 éve lovagol, a hét nagy részében kimegy, nem csupán a ló leápolásában, felszerelésében segít, hanem az istállómunkában, karámoztatásban és minden egyébben. A két ember lovas tartás terén nem ugyanazzal a tudással bír, sőt, az 1 éve lovagló emberke lehet, hogy nem tud olyan szinten lovagolni, mint a 10 éve lovagló, de tartás terén sokkal nagyobb tudása van. Én mindkettőre ismerek személyesen példát. Ezért mondtam, hogy az évek semmit nem számítanak, nem érdemes írogatni, hogy ki mióta lovagol. Nem Téged, vagy bárkit akartam megbántani, egyszerűen hülyeségnek tartom, hogy lovaglással eltöltött évek alapján lesz valaki alkalmas lótartásra. Ez a megjegyzésem ugyanígy vonatkozik lóvásárlásra és egyébre is, minden ilyen kérdésnél a válaszokban ott van, hogy én x éve lovagolok és még nem vettem. Hát ez mindenkinek a magánügye, ha megfelelő környezetet tud valaki biztosítani egy lónak (ami nem csak a legelőt, meg az istállót foglalja magában, hanem a szakértők jelenlétét, vagy hogy bármilyen kérdéssel egy szakemberhez tud fordulni, nem ide írogatja, hogy miért nem megy úgy a ló, ahogy én akarom), akkor vegyen magának. Remélem így már érthető az állásfoglalásom.


Kérdező! Itt nem számít az, hogy Te mennyire vagy haszonleső. Ha állatot tartok, tök mindegy, hogy mit, nem azt nézem, hogy hogy tudja ő maga kitermelni a saját ellátását. Egy versenyló érzékeny, aktív, lobbalékony, ezzel tud eredményt is elérni versenyen. Egy iskolaló nyugodt, kiszámítható, jó, ha kicsit még be is van tompulva, a balesetveszély elkerülése érdekében. Lehet neked betompult lovad versenyen, de azzal nem fogsz eredményt elérni. Ezzel ellentétben ha lesz egy aktív, versenyképes lovad, azt garantálom, hogy a 3. gyerek után le kell állítanod, mert a gyerekek nem fogják tudni kezelni, és akkor még örülj, hogy nem történt baleset.

Teszem hozzá, papír nélkül nyugodtan oktathatsz, de ha elkapnak, akkor adhatod el mindened. Oktatáshoz nem elég egy lótartásból történő vizsgázás. És de, a NAV járja a lovardákat, főként a dunántúliakat, nem egy lovardából hallottam már, hogy volt ellenőrzés itt a környéken. Emellett ha bármi baleset történik, Neked felelned kell érte, ha pedig versenylóval oktatsz, akkor elég hamar el is jön ennek az ideje.


Versenyzésből bevétel? Most viccelsz? A legtöbb versenyen örülj, hogy kapsz egy érmet vagy egy oklevelet, nemhogy pénzdíjat. Tudod, hogy milyen költsége van egy versenyhétvégének? Odaút, visszaút, kaja Neked, a lónak, a családnak, nevezési díj vagy díjak, merthogy minden kategória külön nevezés, egy kategóriában való indulásért meg nem is biztos, hogy érdemes a lovat futóra tenni, több napos versenyen boxfoglalás, Nektek szállásfoglalás. Ha csak egy napra mész, akkor is egy 15-25 ezret elkönyvelhetsz összességében, ha egy hétvégére, akkor számolhatsz nyugodtan 60-80 ezerrel is. Ezt az összeget hol fogod visszahozni? Egy sima házi versenyen 5-10 ezret nyerhetsz pénzdíjban, ha egyáltalán van pénzdíjazás, de ez nagyon kevés versenyen van így. Magyarul, a versenyzés hobbi, abból a ló eltartását nemhogy nem fogod fedezni, hanem még veszteséges lesz. Azért nézd csak végig a kis versenyzők nevezőit, hányan jönnek a középrétegből és hányan a gazdagok közül. Ők megtehetik, hogy finanszírozzák a pénzes hobbit, de ezzel csak élményt és lelki értelemben kapnak elismerést, anyagi szempontból számukra is veszteséges a gyerkőc versenyeztetése.


Úgyhogy Kedves Kérdező! Itt nincs szó se haszonlesésről, se semmi egyébről. Ha kutyát tartasz, nem várod el, hogy ledolgozza a tartását. Ha nem tudsz egy lovat eltartani, akkor ne tarts. Arra nem alapozhatsz, hogy majd a ló ledolgozza az árát meg engem is elvisz versenyezgetni. Bejön egy betegség, egy sántaság, mit csinálsz? Ha versenyre készülsz, akkor hogy akarod oktatásban használni? Vagy versenyszezonban nem oktatsz, nem lesz bevétel, a ló meg nem eszik? Nem is értem, hogy gondoltad...

2014. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!