Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek ráülni a lovamra, mit...

Félek ráülni a lovamra, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hónapja vettünk egy lovat, még nem ültem rajta egyszer sem, mert egy baleset miatt nem tudtam lovagolni, csak futószárazni.

Egyszer mikor futószáraztam és beemeltem vágtába elkezdett rohanni, kitépte a szárat a kezemből, ugrált, és feldöltötte az akadályokat. Nagyon megijedtem, és mikor futószárazom akkor is csak félve merem beemelni vágtába.Minap mikor vezettem be megállt legelni, én meg rácsaptam előtte a fűre, mire rám ágaskodott majd rám rúgott és elfutott. Nagyon félek, hogy a pályán is ezt fogja velem csinálni. Egyébként jó kapcsolatunk van, ha meghall már nyihog, és a boxban teljesen jó fej, de miután mozgattam megőrül, és nem lehet vele bírni. Szerintetek lecseréljem egy kezdőknek való lóra? Vagy mi legyen?

4 éves, herélt lórol beszélünk, akit úgy adtak el nekünk, hogy kezdőknek kifejezetten ajánlott



2014. nov. 1. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell egyből az eladásba menekülni. Van valami segítséged? Edződ, vagy egy tapasztaltabb lovas ismerősöd? Én először mindenképp egy gyakorlottabb lovast ültetnék rá, aki meg tudja neked mondani, hogy milyen lóval van dolgod. Egy 4 éves ló nem minden esetben való még kezdőknek, főleg, hogy még maximum 1 éve lehetett belovagolva.
2014. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Edződ?
2014. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A boxban nyihogás rohadtul nem a jó kapcsolat jele, ez tévhit. annak a jele, hogy ki akar menni, vagy valamire szüksége van, és azért örül, hogy megy valaki.

szerintem nem lecserélni kell, hanem eldani és elmenni egy lovardába megtanulni lovazni, mert te olyan kezdő lehetsz, aki még nem elég tapsztalt saját lóra. bocsi, de ez a helyzet. A lótartás ugyanis nem csak abból áll, hogy szeretem a lovat, ott épolni is kell. Mi lesz, ha pl begyullad a szeme és cseppenteni kell bele? Nem lehet napi kétszer-háromszor elkábítani vagy attól rettegni hogy mikor harap le. Ez nonszensz, nem lehet lovat tartani úgy hogy rettegünk tőle.

2014. nov. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Én azt nem értem, hogy ha egy baleset miatt nem tudsz lovagolni, akkor miért veszel addig lovat, úgy hogy nem tudsz rá felülni és kipróbálni? Miért nem lehetett volna megvárni, hogy meggyógyulj és normálisan kipróbálni a lovat? Úgy nem veszünk lovat, hogy azt mondták jó a kezdőknek, én meg elhiszem. Az összes kupec ezzel a dumával adja el a lovát.

Nagyon remélem van edződ, ha igen, akkor neki szólj, hogy ő üljön fel rá először, vagy esetleg lovagolhatja is egy darabig.

Ha nincs edződ akkor hoztál egy nagyon buta döntést.

2014. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Na és a két hónap alatt mennyi zabot toltál bele? Ne csodálkozz, ha izgága, ha nem volt normálisan lemozgatva. Miért nem kértél meg valami lovas ismerőst, hogy lovagolja le a lovadat, ha te nem bírod?

Most elindultál egy olyan úton, ami segítség nélkül nagyon nehéz lesz. Elkezdtél félni a lovadtól, amit a lovad nagyon hamar megérez és akkor átveszi az uralmat feletted.

Persze a ló nyerít, meg böhög, ha szomjas, ha éhes, ha ki akar menni...

Az hogy ágaskodik, meg rád rúg 2 oka lehet jelen esetben: végre örül, hogy mozoghat, játszik, de a tiszteletlenség is benne lehet a pakliban.

Most a helyedben hívnék egy edzőt és szépen a segítségével megtanulod rendezni a kapcsolatodat a lóval, földről és nyeregben egyaránt.

Amúgy meg ha a lovam hülye, akkor úgy meg fogom, hogy ha tüzet okád se engedem el, és nem elengedem és hagyom azt csinálni amit akar.

Szerintem ez a 4 éves ló még igen csak friss, hisz amúgy is jó esetben 3 évesen kezdik el belovagolni, 4 évesen meg még nem hiszem, hogy annyira kész lenne, hogy kezdő lovas boldoguljon vele.


Szóval a lényeg, hogy kérj szakértő segítséget!

2014. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 KGabi0000 ***** válasza:
Én már lovagoltam nyugodt,könnyen kezelhető 4 éves kancát terepen.De nem ez a lényeg az előzőkkel egyetértek abban,hogy mindek veszel meg egy lovat úgy,ha tudod,hogy még nem tudsz felülni rá és egyúttal kipróbálni sem tudod.Akitől megvetted persze azt mondta,hogy kezdőknek való,mivel el akarta adni,tudom,mivel az edzőm is ezt csinálta,pedig ő nagyon jó fej és rendes ember,de fontos neki eladni a lovat.Egyébként szegény 4 éves ló,most éli a "tinikorát" és Te nem is mozgatod rendesen.Szerintem is keress fel valakit,aki tapasztalt és tudja mit a teendő ilyenkor.
2014. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem a lovamtól félek, hanem ráülni.

Semmi bajom nincs a lóval, nagyjából tapasztalt lovas is vagyok, a kezdő lovakat úgy értettem, hogy velük könnyebb bánni. 10 év lovazás áll a hátam mögött, a baleset meg azután történt, hogy megvettük. Mentünk a nyergemért, és megcsúszott az autó és belehajtottunk egy árokba.

2014. nov. 2. 14:52
 8/21 A kérdező kommentje:
ÉS az edzőm is folyamatosan segít, abban a lovardában van, ahhol eddig is volt. És bárkit kérdeztem eddig me, mondták, hogy nagyon jófej csikó, és születése óta ismerem, tényleg jófej csikó. Biztos, hogy nem vertek át. :)
2014. nov. 2. 14:54
 9/21 KGabi0000 ***** válasza:
Az úgy más,akkor én nem nagyon tudok segiteni.Az edződ mit mondott ezekre?
2014. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
De ha ott van a loviban, meg az edződ is, akkor miért nem kértél meg valakit, pl az edződet, hogy mozgassa, lovagolja? Ha látod, hogy más elboldogul vele, akkor te is megnyugodnál. Esetleg ülj fel egy másik lóra a loviban, amelyiket már ismered, aztán jöhet a sajátod edzővel.
2014. nov. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!