Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek ráülni a lóra. Mit...

Félek ráülni a lóra. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta mindig volt legalább egy lovunk, apukám tud lovagolni, de én valahogy sosem tanultam meg. 6-7-8 évesen elkezdtem komolyabban tanulni, jártam oktatóhoz, de csak az ügetésig jutottunk. Nagyjából egy-másfél évig jártam oda, aztán többször leestem a lóról, amiért állandóan csak úgy beugrott vágtába. Egy idő után abbahagytam. Kb 3 év után elkezdtem járni egy lovardába, oda jártam egy évig nagyjából, majd elköltöztünk ezért ismét abbahagytam pár hónapra, majd azonban találtunk egy lovast, akinek nem volt elég ideje a lovára, ezért keresett valakit aki hetente egyszer tudna rajta lovagolni valamennyit. Ugye csak ügetni tudok, de azt egyedül is, úgyhogy gondoltam miért ne, apukámmal rlkezdtünk lejárni ehhez a lóhoz. Nagyon szép volt, de nem túl nyugodt, ezért egy idő után nem szívesen mentem már lovagolni, egyszer pedig beugrott vágtába, és bár nem estem le, onnantól kezdve már nem akartam ráülni a lóra. Pár hét múlva eljöttem onnan is, egyszerűen féltem.

Ez volt kb egy éve, most gondoltam, el kéne mennem egy rendes lovardába , ahol most már tényleg rendesen megtanulok lovagolni, de lehet nem nagyon mernék ráülni egy lóra, félni pedig biztos félnék. Talán az elején volt a hiba, hogy azon a nyugtalan lovon tanultam lovagolni, ezért is félek ennyire a vágtától (mert igazából szerintem ettől félek), és nem is vagyok annyira biztos magamban... De olyan jó lenne újra lovak közelében lenni!

Mit tegyek, hogy ne féljek? :/



2014. márc. 30. 19:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
Leküzdöd a félelmet és ráülsz.
2014. márc. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Segíteni fog? Csak mert az utolsó hetekben amíg még jártam, tényleg sosem akartam menni, szinte végig feszélyezett voltam, amíg a lovon ültem... Lehet, hogy más lóval nem így lenne?

Amíg még otthon laktunk és volt a lovunk, rajta is lovagoltam természetesen, egyszer el is mentunk apukámmal terepre, persze csak

sétáltunk de az nagyon nagyon jó volt. :)

2014. márc. 30. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Legalább addig okatóval (és nyugodt iskola lovon), lovagolni amíg nem tudsz a három alap jármodban stabilan dolgozni.
2014. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Menj el egy lovardába és közöld ezt a félelmedet és azt, hogy szeretnél voltizshevederrel lovagolni mindhárom jármódban addig, amíg kényelmesen nem érzed magad.

Ha a voltizshevederrel megszokod a vágtát, akkor még jön a nyeregben való vágta, de ezt tényleg nem lehet másképp leküzdeni, csak úgy, hogy megpróbálod és fennmaradsz.


Vagy abbahagyod.

2014. márc. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hibát hibára halmoztatok - ez azért fura, mert ha apukád állítólag tud lovagolni, akkor annyi esze kellett volna legyen, hogy betartsátok a lovaglástanulás fázisait. VAgyis addig le nem jössz le futószárról, voltizshevederről, amíg nem megy elengedett kézzel mindhárom jármód. Utána jöhet a nyereg, ugyanígy futószáron és ezt is addig, amíg nem megy elengedett kézzel. Csakis ezután ülhetsz szabadon, lovardában, majd ha már magabiztosan irányítod, bármikor megállítod, elindítod stb. a lovat, akkor lehet terepre menni, nyugodt vezetőló és tapasztalt lovas mellett, nyugis lovon.

Most vagy keresel egy olyan lovardát, ahol ezt megtanítják neked így, vagy elfelejted a lovaglást. Ugyanis amíg pánikolsz, addig hülyeséget hülyeségre fogsz halmozni, amiből komoly baleset származhat.

2014. márc. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utsó, apukám sosem tanult lovagolni, volt/van néhány lovas barátja, huszonéves korában vett egy lovat és ráült, eleinte persze a barátaival ment el lovagolni, de igazából magától tanult meg rajtamaradni a lovon, szóval valószínűleg ezért nem tudta ezeket a dolgokat. :D Nem is úgy lovagol, ahogy nekem például a lovardában tanították.

2014. márc. 31. 12:00
 7/11 x) ***** válasza:

Az ilyenekből van a legtöbb lovasbaleset. Persze, lovagolni mindenki tud, teljesen egyértelmű. A szakértők is csak azért tanulnak több évtizedig, mert nincs jobb dolguk. (Érezd az iróniát..)

Tanulj meg normálisan lovagolni, mert ez sem neked sem a lónak nem megfelelő. Ennyi lovastudás édeskevés ahhoz, hogy egy lovat egyedül lovagolhass. Rengeteg rossz szokást vehet föl helytelen lovaglás miatt egy ló (ami nyilván azzal jár, hogy ennél már csak nehezebb lesz lovagolni). Szóval ha akarsz lovagolni, akkor tanulj meg először rendesen futószáron és küzdd le a félelmed. Ha meg nem veszed komolyan és azt hiszed, mindent tudsz, akkor jobb lesz ha már most abbahagyod.

2014. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szeretném most... mármint rendesen megtanulni lovagolni. :)
2014. márc. 31. 17:51
 9/11 anonim válasza:
Próbálj meg bizalommal tekinteni a lóra, ne félj, mert ha felülsz és félsz azt a ló megérzi és lehet, hogy ezért ideges lesz, (elrohanás, bakolás, stb.) Ülj lazán és nyugodtan a nyeregben, akkor a ló is nyugodt lesz. Ha nem éppen egy rosszabb napját fogod ki.
2014. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én megosztanám veled, hogy hogyan küzdöttem le a félelmemet illetve bennem miért alakult ki. Versenyeztem már egy éve amikor kaptam egy új lovat. Másodszor ültem rá amikor leestem. Egy hónapig voltam kórházban 4x műtőttek, utána 1,5 rehabilitáció ebben az időben elvoltam tiltva orvosi utasításra a lovaglástól. 2 év után vissza mentem, iszonyatosan féltem, konkrétan rettegtem a lovon hiába volt mögötten több év lovastudás akkor mit sem ért. Kb. fél évig kínlódtam abban a lovardában amikor az egyik ismerősöm ajánlotta a westernlovaglást (azt elfelejtettem írni hogy díjlovas vagyok) elmentem és teljesen más érzést adott 1 hónap után újra volt önbizalmam. Ide 4 hónapig jártam majd visszamentem díjlovagolni, már vagy négy éve és boldog lótulajdonos vagyok újra versenyzek és sikerült legyőzni a félelmemet :). Szóval nekem a western segített nem tudom megmagyarázni, hogy miért de segített.
2014. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!