Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi papírt kell ahoz...

Mennyi papírt kell ahoz intézni hogy az ember saját kis lóvágóhidat üzemeltessen legálisan?

Figyelt kérdés
A ló húsa vagy egyéb testrésze értékesítése nélkül, Magyarországon!
2014. nov. 2. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Úúú... kb. mint egy ló súlya. Ponciustól pilátusig ami hivatalt csak ismersz és még amiket nem mind beleugat, mindtől engedélyt kell kérni. És akkor még mindenki fel fog jelenteni, amit mind kivizsgálnak és ha már kijöttek találnak is valamit, amiért bírságolhatnak. Haverom a disznóvágóhídjával ezekbe bukott bele, pedig már egy működőt vett meg.
2014. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Először is böllér végzettség kell. (pl marhát is csak böllér vághat). Aztán kell egy rahedli engedély az ÁNTSZ-től kezdve a NÉBIH-ig, kell hatósági állatorvosi engedély is. A lovak származását le kell tudni igazolni, csak lóútlevéllel rendelkező lovakat lehet levágni.

A lóútlevélben kitérnek arra is, hogy a ló felhasználható-e húscélra, mert az esetleges gyógykezeléseknél olyan gyógyszereket alkalmaznak, ami nem hat ki erre. Szóval amelyik lónál nincs beírva, hogy vágható, azt nem vághatod.

Ez azért fontos, mert ha ez nincs, akkor ismeretlen eredetűnek fog számítani a hús és akkor nem adhatod el.


Amúgy részletes infókért érdemes a NÉBIH-hez fordulni.

2014. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat habár nem derítettek kedvre :)

További tippeket várok (És fontos amit a kérdés alá írtam!!!)

2014. nov. 2. 11:42
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha ennyit kell vele bajlódni akkor lehet hogy megéri egy komolyabb vágóhidat felvásárolni és pluszba meg mellette lovakat tenyészteni aztán levágni azokat. Ha azoknak eladnám a húsát a henteseknek akkor már lenne biznisz!
2014. nov. 2. 12:11
 5/15 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a lóhús nem épp felkapott dolog itthon. Ha veszik, akkor sem húsként veszik, hanem kész termékként, főleg kolbászba, virslibe töltve.

Szóval már eleve a kész terméket kéne árusítanod.

Amúgy ismerem a "pecsenyecsikó" fogalmát, de elkészíteni biztos nem készíteném el, kolbászt viszont már ettem.

Amúgy meg lenne még egy nehezítő körülményed, hogy "lelkes" ló- és állatvédők hada fog mindig zaklatni, és feljelenteni ahány helyen csak tud. Szóval egy olyan általános közutálat lesz a mindennapjaidban, meg állandóan járhatsz hatóságról hatóságra.

2014. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De ez pénzügyileg fényévnyi távolságra van tőlem.

Alapból én egy kis minimál profitos little bizniszt képzeltem el valahogy így:

Veszek egy kis földet. Leadják nálam az eladhatatlan lovakat. Felteszem több hirdetés oldalra. Ha egy héten belül nem viszik el akkor egy kis elkülönített helyen levágom azokat a lovakat amelyeket nem visznek el. A tetem vagy saját felhasznalasra kerül vagy Feldarabolom és elrakom azokat. De ezzel is sokat kell sz*rakodni mire lovat vaghatok!

2014. nov. 2. 13:27
 7/15 A kérdező kommentje:
Az #5-ös számú válaszíró válaszát figyelembe véve ez a vágóhidasdi nem működik nálunk. Nem tudjátok esetleg van e olyan most is aktív vágóhíd ahol vágnak lovakat? Ha van felvesznek plusz munkaerőt a lovak lemeszarlasahoz és feldolgozásához? Csak kérdezem hogy, hogy megy náluk ez a lóvágás?
2014. nov. 2. 13:40
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Ezen a ponton komoylan pszichológushoz kéne menned, mert nem normális hogy valaki ennyire lovat akar gyilkolni. Egyébként bárhova felvesznek egy vágóhídra kubikosnak, ott nem te fogod eldönteni mit csinálsz éppen, hanem a művezető.
2014. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kis érdekesség: beszélgettem a lipicai csikónevelő telep (Csipkéskút, Bükk) vezetőjével. Minden évben van Szilvásváradon egy árverés, ahol meg lehet venni a nemtudom mennyi idős csikókat. Amelyiket nem veszi meg senki azt levágják. Teljesen egészséges, fiatal lovakat! Amikor szörnyülködtünk a fickó csak a vállát vonogatta: "minek tartsuk, ha nem kell senkinek?" Végülis...
2014. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Biztos hogy a lipicai ménes nem vágja le a csikóit... ez hülyeség :)
2014. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!