Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csúszik el?

Miért csúszik el?

Figyelt kérdés
Másfél éve lovagolok,de ügetésben és vágtában is előre csúszik a làbam vagy ha sikerül hátul tartani,akkor valahogy nem tudok ráölelni a ló hasára.Tudtok adnin tanácsot?
2014. nov. 7. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár én is kezdő vagyok, de szerintem nyomd le a sarkad, fordítsd be a lábfejed, és a lábaddal szoríts kicsit erősebben!:) Vagy kérj tanácsot az edzőtől! Remélem tudtam segíteni.
2014. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A saroklenyomással nem érdemes kísérletezni, az csak egy feszengő ülést eredményez. Egészen combból kell lenyúlni, lefelé nyújtani az egész lábad, térded, bokád, mintha nyújtóznál a föld felé. Ha így teszel, automatikusan a sarkad lefelé fog engedni.

Amit szerintem bizonytalan ülésnél érdemes: futószár, szárakat le és voltizsheveder. Garantálom neked, hogy 3 alkalom után határozottan javulni fog az ülésed, simán helyre tesz és utána sokkal könnyebben érzed majd nyeregben is a helyed. Én 17 éve lovagolok napi szinten, de félévente ülésjavításként én is mindig felülök 2-3 alkalomra voltizsba vagy szőrén, a lényeg, hogy ne kelljen se szárral, se semmivel foglalkozni, csak az ülésre figyelni. Iszonyat, mit tud javítani.

2014. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az edzőm nem foglalkozik voltizzsal,nem tudom miért:( talán megyek egy futószárra,nem arról van szó,le tudom nyomni a sarkamat és lent van a lábam de a ló hasánál nem tudom mindig ott tartani
2014. nov. 8. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
A voltizsba és szőrén is elöl van a láb... nem ad helyes ülést.
2014. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ráölelned a ló hasára -habár nem tudom, hogy áll a lábad - a vádlid érintkezik a lóval, az alatt már nem.


Nem feltétlen kell voltizsálni, nyeregben is mehetnél párszor futószáron és akkor mást sem kellene csinálnod, mint az ülésedre koncentrálnod, a ló lovaglása nem vonná el a figyelmed. Illetve azért van az oktató, hogy figyelmeztessen.

2014. nov. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!