Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van itt köztetek olyan aki...

Van itt köztetek olyan aki besült első lóvásárlásával és meg kellett váljon első lovától?

Figyelt kérdés
Mi történt? Miért döntöttetek úgy? Megbántátok?

2014. nov. 13. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, mondhatjuk így. Miután elhoztam a lovat kiderült hogy iszonyú domináns és számomra túl nagy falat viselkedésileg és lovaglásilag is. Ezt vásárlás előtt nem volt módom megtapasztalni. Majdnem egy évig küzdöttünk egymással, de rengeteg együtt szerzett rossz élmény hatására sajnos úgy döntöttem hogy más gazdát keresek neki, mert szerettem, de nem voltunk egymáshoz valóak. Ez olyan mint egy párkapcsolat, nem árt ha passzoltok. Egy olyan valakihez került, ahol mintha kicserélték volna. Hozzám pedig egy olyan másik ló került, akivel az első perctől megvan a harmónia, békés nyugodt természetű, soha nincs és nem volt egy rossz mozdulata sem. Biztos sokan szeretik a kihívásokat, de én nem olyan vagyok és voltam, aki inkább kitöri a nyakát csak hogy bizonyítson. Én elismertem, hogy nekem ez nem megy, erőltettem egy darabig a dolgot, rágódtam, próbálkoztam, de nem voltam elég hozzá. Megbánni úgy bántam meg, hogy azt bántam meg, hogy elhoztam onnan ahol addig lakott (és ahol nem lovagolták csak legelészett egész nap) oda már nem mehetett vissza. Most jelenleg jó helye van, de ki tudja mi lesz a további sorsa, nem biztos hogy a jelenlegi tulajdonosa megtartja élete végéig. Azt bántam meg, hogy megváltoztattam az életét azzal hogy megvettem. Most ez lehet hülyén hangzik, hiszen lovakat adnak-vesznek, de ez akkor is egy ilyen lelkiismeret furdalás nekem. Ha én nem veszem meg, lehet megveszi valamikor más, vagy lehet hogy nem, és még mindig ott lehetne ahol született és felnőtt. Viszont hálás is vagyok neki, mert ha ő nincs, akkor most nem lenne a második lovam, akivel úgy érzem minden tökéletes, ezért köszönettel tartozom az első lovamnak.
2014. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mintha magamat olvastam volna! Nagyon köszönöm, hogy ezt megosztottad velem! Sajnos nekem is túl nagy falat a lovam, nincs meg hozzá a kellő tudásom, határozottságom, az önbizalmamat lerombolta sajnos. :(

Vannak jó napjaink, de nemtudom mi legyen még.

2014. nov. 13. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kis híján visszaadtam (szavatossági hiba miatt), meg mert rúgott is, farolt is, néha, kapkodott is a kezem után, pedig jó helyről volt, de hát ugye felmérte a helyzetet, ezt minden ló megteszi előbb utóbb, így vagy úgy. Lemeccseltük és azóta ért a szóból. Nem bántam meg, hogy megtartottam, igazi egyéniség, jelzi, ha valami nem tetszik neki, nem egy megtört lélek. :)
2014. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy te még küzdesz a tiéddel... A próbálatás nemigen vezet eredményre. Ahogy megváltoztatod a hozzáállásodat, a ló is meg fogja az övét. Addig csak megy a próbálkozás mindkét részről és nem juttok sehová sem. Hidd el, ha egyszer bekeményítesz, utána már csírájában el fogod tudni fojtani a próbálkozásait. A lényeg, hogy nem szabad a lóra hagyni, hogy mikor legyen jó napotok...te tegyél róla.
2014. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az első lovammal nagyon átvertek. eleve "belekényszerítettek" a lóvásárlásba (ezt most nem részletezem) és ugye az első lónál már szinte mindegy, csak legyen már meg! vettem egy sütetlen 5 éves heréltet 450.000 ft-ért, azt mondták milliomos kocsis (ami engem nem érint) és nagyon szelíd hátas, öregasszonyok járnak vele szüretibe. Csak egy nagyon pici karámban lehetett kipróbálni, ahol nem volt probléma, földről pedig nagyon bújós volt, sovány, szomorú szemű. Megsajnáltam, megvettem. Rögtön kiderült, hogy ez egy kocsiló, belovagoltsági szintje nulla, beton szájú és terepen úgy visz, mint a budipapírt, az első ilyennél kb 1 km múlva tudtam megfogni, ilyet még nem éltem korábban (erdőben, nem lehetett kiskörre venni). Iszonyú küzdelmes volt, úgy ahogy van elment a kedven a lótartástól. Ja, és lépni nem tudott, lépésben csak cepedlizett, amitől hosszútávon nagyon hányingere lesz az embernek. Aztán kb 1 hónap múlva egyre jobb lett, kezdtünk összeszokni és a végén már 2 dekára működött. 2 hónappal a vétel utána a ló "rosszul lett" a hátulja össze-össze csuklott, kiderült, hogy van egy születési rendellenessége, valami idegbecsípődés féle, lovaglásra alkalmatlan csak kocsizni lehet.

Bőgtem mint állat, de "még csak" 2 hónapja volt meg. Eladni így nem lehetett, (állatorvos és lovas emberek együttes rábeszélésre) kupeccel cseréltem el, viszont később megtaláltam és tök jó helyre került, gondolom közben elmúlt a rozogaság, mert a mai napig kisebb fogatversenyeken indulnak vele.


Amire elcseréltem lovamat szerettem imádtam, sajnos már nincs meg, de jó csere volt!

2014. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én első lónak egy idősebb heréltet kaptam. Hatalmas élmény volt, imádtam, vele tanultam meg mindent, 11 éves létemre sohasem estem, pedig már ugrottunk, utána annyi versenyen vitt végig, amennyit csak el tudtam képzelni. Ő volt a megtestesült tökéletesség. Első lovam hatalmas siker volt, megtanultam rajta mindent. Közben született egy csikó, akibe anyukámmal beleszerettünk. 4 éves volt, mikor nekiálltak belovagolni, úgy tűnt, egész jó, néha még én is felülhettem rá (16 éves voltam), tényleg imádtuk. Belovaglás után nem sokkal meg is vettük, mivel öreg lovacskámat lassan nyugdíjazni kellett. A csikó meg szépen kierősödött, jöttek a gondok. Nem bírtam vele, visszatértünk oda, hogy először lefutószárazom, csak utána ülhetek rá, terepen egy bika volt, tépett, ráharapott a zablára, rúgott, ágaskodott... Aztán a problémák lassan pályán is jelentkeztek, elvitt, akadályoknak mentünk neki, konkrétan az volt, amit ő akart. Én testalkatomból is adódóan nem vagyok egy vasgyúró, ha olyan ember ült rá, aki erősebb, akkor mindjárt tudta, hol a helye. Anya mondta, hogy adjuk el, veszünk másikat, én viszont ragaszkodtam hozzá, mégiscsak 6 éve simerem, csikó korától fogva, majd lesz ő jobb is, csak meg kell várni. Egyszer csak történt egy nagyon csúnya baleset, betonon földhöz vágott meg utána meg is taposott. Betörött a fejem, agyrázkódás, 3 bordám törött, a jobb sipcsontom eltörött, a könyökömben a porc elmozdult, a vállam kiugrott. Eszméletlen állapotban, csurom véresen, ripityára törve vitt a mentő kórházba, ráadásul nyár volt, csak toppot vettem fel, így felül sok bőr sem maradt rajtam. Ez volt az utolsó alkalom, hogy felültem rá, ezt követően eladtuk. Nagynéném egyik ismerőse vette meg a fiának, aki most 24 éves. A kissrác kötőfékkel és vezetőszárat lógatva lovagol vele ki terepre, egy rossz mozdulata nincs a lónak, 3 éve vannak együtt, már versenyeznek, nem is rosszul, azóta egy borulásos balesetük volt, azon kívül semmi.

Szerettem azt a lovat, kitartó is akartam lenni, de már az életemmel játszottam. Szerintem igenis van olyan, hogy egy ló és lovasa nem találják meg a közös hangot. Nem szégyen ilyenkor azt mondani, hogy nem akarod tovább csinálni. A lovaglás egyébként is egy elég veszélyes sport, ha a lovaddal nem vagytok összhangban, akkor a baleset esélye hatványozódik, aminek nem biztos, hogy jó vége lesz.

Azóta van egy új lovam, 3 éve dolgozunk együtt, megtaláltam benne az első lovam lelkét (aki azóta is a legelőn tölti nyugdíjas éveit), kiscsikómnak pedig sikerült megtalálnunk a megfelelő lovast. Én tanultam az esetemből, mostmár mondjuk van egy kisbabánk is, már csak miatta sem kockáztatok, de ha nem lenne, akkor sem akarnám kockára tenni az életem. Én "csak" hobbi lovas vagyok, nekem az a lényeg, hogy a ló és én is élvezzük, amit csinálunk, a csikóval viszont csak szenvedés volt mindkettőnknek.

2014. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elírtam, a kissrác nem 24 hanem 14 éves :)
2014. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az utolsó válaszoló záró gondolataival teljesen egyetértek. Ugyanígy voltam én is, hogy én csak egy egyszerű hobbilovas vagyok, és azért szerettem volna lovat, hogy élvezhessük egymás társaságát, "ellötyögjünk" terepen és kb. ennyi. Nekem is voltak vele kisebb baleseteim, ilyen durva szerencsére nem, mint az utolsó válaszolónak, de rengeteg életveszélyes dolgot produkált szinte napi szinten, és csak a szerencsének köszönhető, hogy se a lónak se nekem nem esett komolyabb bajunk. De egy évnyi ilyen sorozat után úgy döntöttem nem kísértem tovább a sorsot. Mert bár minden nap jártam a lovamhoz, és sokáig nem adtam fel, és bíztam, hogy majd jobb lesz, de a legvégén már ott tartottam, hogy gyomoridegem volt amikor elindultam a lovardába hozzá. Az utolsó hónapban mielőtt elkerült tőlem már fel sem mertem rá ülni, sőt, futószárazni sem mertem. Nekem itt voltak a határaim, az én idegrendszerem és kitartásom addig a pontig bírta. Nem szégyen és én a "kudarc" ellenére mégsem kudarcként könyvelem el, és így utólag visszagondolva azért is hálás vagyok neki, mert olyan tudásra tettem szert általa, hogy hogyan üljek ki egy durva bakolást, hogyan maradjak fent amikor mondjuk ezerrel vágtázik az egekig csavarva dobálva a testét, hogy maradjak fent egy ágaskodás esetén stb., amit egy lovardában iskolalovon, vagy esetleg egy békés természetű lovon sosem tapasztaltam volna meg. És mondjuk még egy békés ló is produkálhat ilyeneket bizonyos esetekben, így nem hátrány, hogy már van ilyen tapasztalatom is. De nem véletlenül született meg az a mondás, hogy ami nem megy, azt ne erőltessük. Van akinek szerencséje van, és egy hasonló sztorinak jó vége lesz, hogy a ló végül normális lesz, de vannak esetek, amikor minden igyekezet ellenére sem, vagy csak minimálisan. Vagy egy másik embernél kezes bárány, nálad egy sárkány. Nálunk ez volt. Sosem a lovat hibáztattam, egyértelműen nekem volt kevés a tudásom, a technikám, és a lelki világom egy ilyen típusú lóhoz.
2014. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!