Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek sikerülhet? A...

Szerintetek sikerülhet? A többi lent

Figyelt kérdés
Szerinterek ha egy hónap (6-7 alkalom) alatt kijutottam lóval terepre és már a vágtát gyakoroljuk egy ideje, akkor sikerülhet úgy megtanulnom nyárig lovagolni, hogy egy kezdő lóra felülhessek?
2014. nov. 16. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 7 alkalom alatt kiengedtek terepre, és a vágtát gyakorolod, akkor keress új oktatót, lehetőleg olyat, aki meg is tanít lovagolni, és nem csak a pénzedet pazarlod.
2014. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ilyen felelőtlen helyen szerintem már januárban felülhetsz rá, de tanítani semmit nem fogsz tudni neki még ha le nem is esel.
2014. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdést sem értem. Ne haragudj. Egy olyan lőra gondolsz akit belovagolni kell? Mert az évek munkája. Hát nem tudom milyen helyre ahol 7 alkalom után kint vagy terepen. Csak egy kicsit balesetveszélyes.
2014. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban, egyetértek az előttem szólókkal. A vágta még egy dolog, bár én azzal is várok, amíg nem biztos a gyerkőc tan- és könnyűügetése egyaránt, a vágta addig voltizshevederben, kedvcsináló motivációként jön csak szóba. De a 6-7 alkalom utáni terep, az baromi gáz. 6-7 alkalom után nálunk még 26-27 alkalmat futószáron vannak, szárakat sokszor fel sem rakom, hogy még a csábítás se legyen ott a gyerek előtt, amíg az ülése nem biztos. Nameg amíg a vágtát tanulod, mi a francot keresel kinn terepen? Felháborító, hogy mit művelnek... Megnézném azért, hogy milyen ülésed van, ha ennyire erősen megalapozták.

Arról nem is beszélve, ha a két dolgoz egymással összefüggésbe hozod, és ilyen kérdés, ráadásul ilyen formában merül fel benned, akkor kerüld el nagyívben azt a kezdő lovat, pláne ha ne adj isten, ilyen hozzáértő környezetben lovagolják be.

2014. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne próbáld meg. Én kb. 3 évig évig jártam hétvégenként terepre (hegyi terep, több órás túrák, vágta).

Ezek után felraktak egy olyan lóra, amelyikre pár héttel korábban került még csak nyereg. Első túrán semmi gond nem volt, - csodálkoztam is - a következő két alkalommal viszont háromszor repültem... Csak azért nem többször, mert elég sokszor sikerült megbirkózni a ló megugrásaival.

Nem az én döntésem volt, hogy erre a lóra üljek, csak épp nem igazán volt, aki belovagolja, én meg a súlyom miatt alkalmasnak találtattam. Hát nem... El is ment a kedvem a lovaglástól.

2014. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!