Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos újfullandi leszoktat...

5 hónapos újfullandi leszoktatása a póráz húzásárol folytónyakörvel sikerülhet?

Figyelt kérdés
Már minden lehetséges módszert gyakoroltam napokig, és már egyszerűen nem maradt más ötletem mint a folytónyakörv.

2013. jún. 23. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem annyira a fajtát, de szerintem lehetséges. az a lényeg, hogy mindig húzd fel teljesen a nyakán. Remélem érted mire gondolok. És türelmesen :D Meg ha ügyesen megy, akkor dicsérd meg. Sok sikert! :)
2013. jún. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy a fojtó nyakörvet nem csak úgy rá kell rakni és hagyni hogy megfulladjon? Egyáltalán nem szabad hogy fojtsa a kutyát
2013. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem fog sikerülni. Akár egy autót is elhúz a fojtóval. Kérj segítséget szakembertől. --> kutyaovi
2013. jún. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a környékünkön nincs kutyaiskola, és egyáltalán nem tudom leszoktatni róla, órákon át tartó gyakorlás se segített. igen utána olvastam a folytó nyakörvnek
2013. jún. 23. 09:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Órákon át tartó se? Akkor jobb ha felkötöd a gatyád, mert a kutya tanítása nem tíz perc...Vannak dolgok, amelyeket napokig, vagy akár hónapokig kell gyakorolni. Te meg pár óra után már rinyálsz.
2013. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem húzni fogja azt is. Az elején lejet hogy nem de ha nem kap hozzá megfelelő képzést akkor ahhoz is hozzáerősödik. Ha megfeszíti a pórázt akkor szólj neki hogy lábhoz és rántsd meg a pórázd majd ha melletted megy azonnal dicsérd meg. A póráznak lazának kell lennie mert az is dicséret a kutyának ha nem folytja a nyakörv. Rá kell jönnie hogyha folytja a nyakörv akkor valami nem jó.

Ha esetleg azért húzna mert valamire igen rákoncentrál pl. Idegen kutyára akkor én azt csináltam hogy a lábammal oldalba böktem. Ez kizökkentette a feszült figyelemből és rám figyelt amit azonnal megdicsértem. Nekem kuvaszom van és nem húzza a pórázt pedig simán elrángathatna. Nem kell mindig mellettem kullognia de a pórázt sose húzza. Ha érzi hogy kezd megfeszülni akkor inkább megvár.

2013. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy sikerülhet, csak nem neked.

Nem sértésből mondom, de ha órákig gyakorlod, és semmi eredménye, akkor egyértelműen veled van a baj.

És nem kell hónapokig tanítani egy kutyát sétálni!

Csak jól kell tudni tanítani!

Ha nem látsz fejlődést, akkor tökmindegy, milyen eszközt használsz. Magadat kéne fejleszteni, hogy használni tudd az eszközöket.

A fojtó se úgy működik, hogy ha elkezd fuldokolni, akkor majd leáll. Egyáltalán nem áll le, fojtóval ugyanúgy húzni fog.

2013. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, erről beszélek, ha jól tanítasz, akkor az hatásos.

Csak a laza pórázos séta teljesen más műfaj, mint a "parancsolgatás".

Az csak feladat végrehajtás, azt bármilyen lelkiállapotban képes megcsinálni.

Laza pórázos sétára meg csak követő állapotba állapotban képes, amit ezek szerint még nem vagy képes elérni nála. Hiszen ha képes lennél, nem lenne ilyen problémád.

A séta megtanításához nyugodtan elfelejthetsz minden kiképzési trükköt, az csak lassítja a tanulást, bárki is próbálja elhitetni veled az ellenkezőjét.

Teljesen más megközelítés kell hozzá.

A testbeszédét, a hangulatát, a reakcióit kell figyelni. A séta erről szól, az eszközök csak segítenek.

De ha ugyanolyan módszereket használsz fojtóhoz, vagy tökmindegy mihez, akkor ugyanolyan eredményeket fogsz kapni... tehát semmilyent.

2013. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2 napig tartott megtanítani neki 1 parancsot, elsőre megcsinálja az ül, megáll, indul és fekszik parancsot. Ezért gondoltam, hogy nem lehet hosszú idő még megtanulja azt is.
2013. jún. 23. 11:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt még nem írtad, hogy eddig milyen technikával próbálkoztál, ami nem vált be? Amúgy sok technika van, de ha rosszul csinálod, akkor egyik se fog beválni. Kellene egy külső szemlélő, aki fel tudja hívni a figyelmedet a hibáidra!
2013. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!