Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki fizeti nektek a bertartast...

Ki fizeti nektek a bertartast es hany evesek vagytok? Ha ti, mibol?

Figyelt kérdés

Penzzel nem lenne gond de szerintetek mivel tudnam meggyozni apat, hogy vegyunk lovat? :)

Koszonom ha valaszoltok, valaszt kerek nem kioktatast koszonom!

13/L



2014. nov. 18. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs lovam, tehát én semmiből nem fizetem a bértartást. Lehet, hogy te úgy gondolod, nem lenne pénzzel gond, de még egy kicsi seb összevarratása is több tízezrekbe kerül. Tehát, mindenképpen beszélgessetek erről, hogy pénz lenne-e ilyenekre. Meggyőzni hogyan lehetne, arra nem tudok válaszolni.
2014. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

én fizetem a bértartást, 30 éves vagyok, 6 éve van lovam, a fizetésemből fizetem, nyilván rosszabbul élek, mintha nem tartanék lovat. sajnos igaz, hogy egy kis seb is 15.000, rohadt sok előre nem tervezett költség van.

nekem most per pillanat 2 állásom is van, nehéz is így, mert bár mostanában több a pénzem, de kevesebb az időm, van, hogy csak nagyon gyorsan lepucolom, felülök, és szűk 1 órát tudok lovagolni, aztán míg elpakolok leszárad, megy vissza a karámba és már tűzök is dolgozni.


szóval nem könnyű. a 6 év alatt voltak időszakok, amikor nem volt munkám, akkor minden tartalékomat fel kellett élnem.

2014. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Nekem a pasim fizeti a bértartást, meg a lakbérem meg a műkörmöst meg kocsirészleteket meg mindent. Sajnos néha rámmászik a hülye majom, de gyors, mint a nyulak, aztán pucol vissza a feleségéhez meg a két gyerekéhez.

Szerintem szerezz te is egy ilyen pasit. 13 évesen még szépséged teljében vagy... talán még nem is voltál mással... ilyenkor könnyű egy negyvenes, pocakos, kopasz pasit fogni. Kifacsarod, mint a citromot, és ha kipurcant, akkor a pénzéből veszel magadnak egy szépfiút. (Aztán ha te purcansz ki, addigra belőle lesz gazdag negyvenes, aki kaphat egy 13 évest a pénzéért.)

2014. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1,2. köszönöm :)

3. inkább nem mondok semmit :D

2014. nov. 19. 09:11
 5/15 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, idén végzek a diplomámmal. Nekem eddig szüleim fizették a bértartást és minden költséget, de a nyarakat végig dolgoztam, meg gimi mellett teszkóztam és társai, hogy valamivel én is be tudjak szállni, vagy legalább saját magam ellássam, ruháimat, lovas felszereléseimet megvegyem. Szerencsére nálunk sincs gond a pénzzel, ezért megengedhettük. De azért azt hozzá kell tenni, hogy apu egy olajfúrós cégnél dolgozik, 5 hetet nincs itthon, utána 3at igen, már fúrómester, így kimondottan magas a fizetése, 2 hónapra közel 2 millát hoz haza, ez mellett anyu is dolgozik, bár neki nem kéne, de ő unatkozik otthon. Arra készülj fel, hogy míg a bértartásra elmegy havi szinten kb 50.000 ft (persze ez lovarda függő, de nagy átlagban valahol itt tartanak az árak), minden hónapban egy lóra még átlagba számolj rá legalább 10-20 ezret. Persze nem törvényszerű, hogy minden hónapban kell orvos vagy akármi, de ha doki egyszer jön, az a gatyádat is viszi. Mindemellett havonta illik azért patkoltatni, körmöltetni, ami 5-15 ezer között mozog, attól függ, mit szeretnél, úgyhogy kapásból ennyi már a bértartáshoz hozzá csapódik.

És akkor még jön a többi "probléma". Van egy lovad, onnantól nincs olyan, hogy fáradt vagy, nincs kedved, nyaralni vagy bulizni akarsz, 1-2 nap szabinál többet nem vehetsz ki, mert az a lovad kárára megy. Ha éjszaka lesz rosszul, akkor neked éjszaka kell ugranod, nem számít, hogy másnap suli van, senki nem fogja ellátni a lovat rajtad kívül.


Ha valóban meg akarod győzni a szüleidet, ahhoz áldozatot kell hoznod. Először is, mindenképp ülj le velük, beszéljétek át, hogy mi mennyibe kerül. Hallgasd meg az ő véleményüket is, ha van rá indok, hogy ne vegyenek lovat, akkor azt biztos el fogják mondani. Esetleg beszélhetsz valamilyen lovas edzővel, tapasztalt lótartóval, hogy számoljon be arról, hogy mi mennyibe kerül, mennyi egy oltás, mennyi a féreghajtó, patkolás... Ha szüleid bele mennek, akár velük is beszélhet, hisz mindenki nyugodtabb, ha egy olyan ember szájából hallja a tényeket, aki ebben benne van.

Viszont ott nem fújt ki minden, hogy megkapod a lovat, utána a szüleidnek bizonyítanod kell, hogy megérdemelted, segíts otthon minél többet, tanulj, bizonyítsd be, hogy jó döntés volt, így a szüleiddel jó viszonyod maradhat, ráadásul ennyivel tartozol nekik a rengeteg belefektetett időért és pénzért cserébe.

2014. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2014. nov. 19. 11:31
 7/15 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok, lassan 2 éve van velem a lovam. A nyomorból került hozzám egy mentési akció során, rengeteg pénzt emésztett fel a rendbehozatala, de sosem bántam meg. Magam fizetek mindent. Hogy miből fizetem, az "mindegy". Ami épp adódik azt megragadom, ha kell tetőt húzok, ha kell fuvarozok, nem számít. :)

Meggyőzni csak észérvekkel tudod. Hogy anyagilag mi a helyzet azt pedig nem igen látod még elég reálisan át gyerekként, ezt ők tudják mi fér bele és mi nem.

Az igaz, hogy egy kisebb seb is tízen ezrekbe kerül, de ezt még nem is annyira nagy cucc összekaparni. Viszont egy komolyabb kólika műtét már több százezres, akár milliós költség is lehet...

2014. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

hát az én lovam mostanában minden hónapban összeszed valami 15.000-es beavatkozást, ami oké, hogy 15.000 nem sok, de fél éve minden hónapban? :o


a 21 éves hozzászólóval azért nem teljesen értek egyet.


egyrészt nem kell, sőt nem is "illik" havonta patkoltatni, téged akkor jól átvernek, ha havonta patkolják a lovad! patkolni 6-8 hetente "illik".


a másik meg, hogy bértartásról van szó, erősen túlzásnak érzem, hogy 2 napnál tovább ne lehetne elmenni. 6 éve van lovam, simán elmegyek 1 hétre nyaralni, vagy síelni, sőt, néha beteg is szoktam lenni. semmi nem történik, ha nem mész ki egy hétig, ha jó, megbízható helyen tartod a lovad és ha szerencséd van még olyan is akad, akit megkérhetsz, hogy üljön fel rá.


olyan helyen elve nem tartanám a lovam, ahol mondjuk egész nap boxban van és nincs kiengedve. egy egész nap karámozott, pláne egy ridegben tartott ló pedig nem "igényli" a lovaglást, a gazdi felügyeletét, tök jól elvan, amíg te nyaralsz, bulizol, tanulsz, beteg vagy.


tény, hogy én is mindig aggódom, és ha elutazom akkor érdeklődöm utána, de valójában épp úgy telnek a napjai, mint azok a napok a héten, amikor nem mész ki hozzá. mert amúgy nem is kell hozzá kimenni heti 7 napot.

2014. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nézd, a lóhoz nagyon sok pénz és idő is kell. Ha szerencsés vagy és gazdagok a szüleid akkor tudják finanszírozni. Gyerek vagy még, általános iskolás, dolgozni nem is tudnál és szerintem nem is kell. Tehát ha szüleid megengedhetik maguknak akkor ők fizetik ekkora korban. Egy jó hobbiló ára 200-tól egészen 500 ezerig is terjed. E mellett havi szinten kell fizetni tartásdíjat, ami azt hiszem most úgy 30 ezer körül van. Aztán a havi szinten a patkolókovács, évi szinten a féregtelenítés. Ezek a kötelezők. Plusz költségek a lóhoz a felszerelések, amik szintén kemény 10 ezrekbe kerül, és a ló kefe, patakaparó, egyebek, szintén nem ingyenes holmik. Szóval ezt beszéld meg velük.


Ha meg majd felnőlsz és lesz szerencséd, kellő protekciód, jó helyre bekerülni, ahol legalább, havi 200-250 ezret megkeresel és biztos állásod lesz akkor tudod magad is finanszírozni a lovad költségeit és magara is tudsz annyiból költeni. Kb. ennyi kell ehhez az egészhez. Pénz, idő, kapcsolatok és nincs probléma!

2014. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jah és kihagytam, hogy hát igen, ha beteg lesz a lovad, csak az orvosi kiszállásért kér el 15 ezer ft-ot, plusz a gyógyszerek, egyéb dolgok. Ha műteni kell, az iszonyat összeg meg a szállítási költség, az 100 ezrek felett van.
2014. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!