Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki hogy magyarázná az alábbi...

Ki hogy magyarázná az alábbi képet? Képes egy ló ilyenre? Nem ugye?

Figyelt kérdés
[link]
2014. nov. 22. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A képen is jól látható, hogy a ló képes ilyenre, nem értem mi itt a kérdés.

A kép története pedig ez: https://www.youtube.com/watch?v=a-t1qSS_F5A Ez egy vad ló, ami nincs hozzászokva az ember ilyen szintű közelségéhez. A ló a testbeszédével egyértelműen fenyegető viselkedést mutatott és jelezte, hogy támadásra kész. Az ember ennek ellenére közelített hozzá és próbálta megsimogatni, a ló pedig megvédte magát. Nincs ebben semmi különös, így működik ez a dolog. Ezért kell mindig fegyelmezettnek lenni, és ismerni a ló testbeszédét, hogy elkerüljük az ilyen helyzeteket, mert ez igenis megtörténhet, és nem csak vad ló tehet ilyet, hanem akár az ember saját lova is, ha fenyegetve érzi magát.

2014. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne képes?
2014. nov. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"a testbeszédével egyértelműen fenyegető viselkedést mutatott és jelezte, hogy támadásra kész."


És melyik volt ez a mozdulat, hogy jelezte?

2014. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem, ez a kép photoshop, a ló nem képes kinyitni a száját és megharapni valakinek a karját. Egyébként a srác még jól is járt, hogy csak egy kis karcolás lett a karján. De ő volt a hülye, az ok, hogy nem ismerheti mindenki a lovak testbeszédét, de ha egy 500 kilós állat felé közeledek és az hátracsapott füllel tesz egy lépést felém, tehát egyértelműen "mondani" akar nekem valamit, akkor inkább sarkon fordulok, nem pedig tovább közeledek hozzá.
2014. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

De bizony képes! Youtube-on meg tudod nezni a videot ha ezt beirod:


Cyclist gets bitten by horse in the mountains


Ez azert tortent, mert ugy ment oda az okos szamara ismeretlen allathoz meg csak nem is lassan, hogy nem figyelt a testbeszedere. A lo mar az elejen hatracspta a fulet, es bedeszitett nyakkal magasan tartotta a fejet, vagyis jelezte, hogy ne kozelitsek meg.

500 kg korul van, ha nyesztetik rughat, haraphat... Ennyi

2014. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Latom jol lemaradtam :)
2014. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3. vagyok, köszi!
2014. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"És melyik volt ez a mozdulat, hogy jelezte?"


Már az elején csapkod a farkával, ha megnézed, a sráccal szemben helyezkedik el a ló és tesz pár lépést felé, ez már azt jelenti, hogy ne gyere közelebb. Amikor tovább közeledik a srác akkor pedig hátracsapott fülekkel, kitágult orrlyukkal csapkod felé a fejével, na ez szerintem elég egyértelmű.

2014. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez most megrázott.

Nem gondoltam volna hogy egy menekülő zsákmányállat minden ok nélkül képes ilyen agresszíven fellépni az ember, vagy akármi ellen.


Arra gondoltam először hogy a képet viccnek szánták, a ló mondjuk ásított egyet a bicajos meg betette a kezét a szájába, mindössze poénból (bár hogy ez kinek lett volna vicces nem tudom, de az "okos" emberekből bármit kinézek).

Meg az a képről nekem egyértelműen lejött hogy komoly sérülést sehogy sem szenvedhetett az ember hiszen azon a helyen a lónak nincsenek fogai.

De így videóval már minden világos...


Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 22. 12:39
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem gondoltam volna hogy egy menekülő zsákmányállat minden ok nélkül képes ilyen agresszíven fellépni az ember, vagy akármi ellen. "


:D

Ez mitől agresszió? Ha hozzád odamenne egy vadidegen ember és belenyúlna az arcodba, te is elcsapnád a kezét, nem? Ezek vadidegen lovak, mégis miért engedték volna magukat simogatni? A ló így reagálja le, örülhet a biciklis, hogy nem taposta le még ráadásként.


Zsákmányállat...Az őzike is zsákmányállat, meg lehet nézni egy őzbak mennyivel durvábban reagál egy ember közeledésére :)

2014. nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!