Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belovaglás közben vagyok! Mit...

Belovaglás közben vagyok! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Napi 10-10 percet hajtom a lovat körkarámban "lekötött fejjel" ügetésbe mindkét kézre, utána vágtázik aztán leléptetem. Viszont nagyon félős, ahogy odakerülne a sor, hogy felhasalok, vagy felülök és még lépnék is vele, egy idő után elmegy a türelme megindul és nem bírok fent maradni! Segítségem többnyire nincs, és belovaglót sem szeretnék hívni, lovagoltam már be lovat magas szinten is.. De ilyen félős lóval még nem volt gondom, vagy aki így reagált volna. Lefuttatás után ültem párszor de mindig elhagyott... Ötletek érdekelnének elég fontos lenne a belovaglása, de nem sürgetem, olyanok válaszát várom kizárólag akiknek lenne rá jó ötletünk, találkoztak már ilyennel, olyan nem érdekel aki még csak képeslapon látott lovat ;) :)

2014. nov. 22. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet valami rossz tapasztalata? Vagy a nem megfelelő/kellő tempójú szoktatás?

Eleinte próbálj csak a földről rá nehezkedni. Számomra felülés után mindig az az első, hogy tudjon állni a ló, a lépés, stb. majd csak utána jön.

Mióta próbálkozol vele?

2014. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Lovagold meg inkább a pasidat, mert a lovakhoz nem értesz, úgy látom :)
2014. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

eleinte én is földről szoktattam, 3hónapja, 1 hónap nyereghez- zablához való szoktatás után merészkedtem rá, 5-6 alkalom után ültem fel először vezettek vele de bátran engedtek el mert nem volt feszült a ló és csak léptem vele, utóbbi 2-3 hétben viszont magára se enged, ha igen akkor meg ez van :\ nagyon türelmes vagyok, félek, hogy az erőltetéssel csak valami rosszat tennék. Rossz élményét kizárnám, nálam született ennél jobb "gyerekkort" nem tudott volna kifogni szerintem :)

kedves utolsó "válaszoló", hogy te milyen közönséges vagy.. van közöd a lovakhoz, vagy csak egy unatkozó felhasználó vagy és engem találtál meg? :)

2014. nov. 22. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Erőltetni nincs értelme (úgyis ő fog győzni :) ). Viszont fel kell ismerned, hogy tényleg valami gondja van e vagy szimplán hülyére vesz.

Egyébként ez lehet akár bizalom hiány is. Gondolj csak bele, ott ülsz rá, ahová a természetes ellenségei rávetnék magukat. Ha "ragadozóként" tekint rád akár ez is lehet egy támpont.

Kengyellel szállsz fel? Megpróbálhatod esetleg, ha igen, fellépőről, hogy még az az "rossz" élménye se legyen, hogy felmászol rá - bár ezt idővel meg kell értenie.

Dolgoztam egy olyan belovagló mellett, aki az első "felülésekhez" egy homokkal részben töltött farmer nadrágot "ültetett" először a lóra. Így földről tudta kontrollálni is és volt és némi súly a hátán, hogy szokja (20-25 kg).

2014. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eleinte tenyleg felt, fel most is, de nem attol feszeng, hogy rajta ulok, csupan a korulotte levo apro zajokat is kiszuri es mindig is ilyen volt "baba" kora ota :/ bizalom ugy erzem megvan, viszont szerintem mar inkabb rajott, ha nem enged magara nem kell dolgoznia mert mikor mar ultem rajta 2hete lepesbe minden nap lemozgatas utan egyszer leestem azota ilyen.. nem, felhasalok es ugy ha mar biztosan erzem akkor rakom at a labam, viszont es a nadragos otlet nagyon jo, ezt kosziiiiii meg a segitseged, tenyleg!!!:-)
2014. nov. 22. 22:57
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Mivel állandóan leesel, azt tanítottad meg neki, hogy mit csináljon, hogy vége legyen a munkának.

Olyan lovas kell rá, aki nem esik le, ennyire egyszerű.

2014. nov. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2x estem eddig róla gondold át az állandóan szó fogalmát, és értelmezd a szövegemet is amit sajnos telefonról helyesírási és tagolási hibákkal írtam bocsánat.. segítségem többnyire nincs tehát olyan embert se tudnék keríteni aki ráülne vagy ugye a lényeg, hogy fent maradna.
2014. nov. 23. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy mindig elhagyott. Ez elég a lónak arra, hogy legközelebb is megtegyen érte mindent, ha nem kellemes a számára az, hogy rajta ülsz. Erre nincs más megoldás, csak az, hogy nem esel le. Ez az alap.
2014. nov. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Anno én is használtam a nadrágos verziót, nekem bejött. Sokkal könnyebben fogadta utána a plusz súlyt ami velem járt.
2014. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!