Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt? Hogyan...

Miért csinálja ezt? Hogyan tudnám kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Jelenleg foglalkozom egy 7 éves félig-meddig belovagolt herélttel. Ápolható,szerelhető,kiköthető,futószáron szóra dolgozik. Egy ideig.Kb. 20 perc után megunja. Teljesen bekattan. Főleg jobb kézen. Képes vágta közben megállni, satufék szembefordul velem rúg és ágaskodik. Hiába próbálom ostorral mutatni neki a helyes irányt (sosem bánt esetleg egy-kettőt csapok az ostorral a levegőbe) . Ez mitől lehet? Közrejátszhat az ,hogy régebben félbehagyták az idomítását mert nem bírtak vele? Hogyan szoktathatná le vagy kezelhetném a helyzetet

2014. aug. 27. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A lovak egz reszenek jobb kezre nehezebb mozognia, ha az az oldala a kevesbe hajlekony. Legyel vele turelmes. Kis vagtat kerjel csak, korrekt hajlitottsagot, alacsonyabb jarmodokban is, leptesd a bal hatso labat be a sulypont ala akar kezen, kis koron vezetve is, hogy megtanuljon arra vaz oldalra is hajolni, egyensulyozni. Kezen a hosszhajlitasok csodat tesznek. Minel tobbet gyakoroltok, idovel annal jobb lesz es nem fog a vagta sem gondot okozni.
2014. aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk volt egyszer egy csődör,akit előtte lovagoltak,11évesen került ide,de nagyon féltek tőle,mivel csődör pedig nagyon jófejű volt.Ő ezt nyereg alatt csinálta,ment ügetésbe vágtába mint a kisangyal,kereken,meghajolva.Aztán egyszer csak satufék.Hiába ütöd,rugod,a bökőt szúrod át az oldalán letojta,nem ment tovább egy lépést se.Ezek a típusu lovak csak a földről fenyelmezhetőek,magyarul a leszállsz,szarrá vered és működik lovak.

Nála is ezért volt ez,mert korábban ráhagyták.Máshogy sajnos nem tudod kezelni,csak erőszakosan.Nem az hogy addig ütöd még széthasad a bőre,hanem egyszer kétszer csapsz oda neki.

Sok sikert!

Nekünk bevált! :)

2014. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én egyszer dolgoztam olyan lóval,aki azért nem ment jobb kézre huzamosabb ideig,mert az az oldala gyengébb volt...nem tudom,ebben az esetben nem ez lehet a legnagyobb gond.

(és az erőszakosság nem vezet jó dolgokra...!-előző válaszolónak)

Próbálta e már azt,hogy abbahagyja a dolgoztatását még mielőtt ő unná meg.Ezzel is mutatva neki,hogy nem akkor van vége amikor ő akarja!Aztán ezt az időtartamot alig érzékelhetően hosszabbítani...

Nem akarok illetlen lenni,de megkérdezném,hogy mennyire erős állatról van szó?

2014. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Ma is foglalkoztam vele , de nem túl sok eredménnyel. Körkarámba futószáraztam, jobb kézen 2 kör után elkezdett "szórakozni" velem. Próbáltam kézen is ahogy mondtátok . Annyira befeszült (nem rángattam próbáltam a lehető leggyengédebben de határozottan) és végül kitört. nekem jött és fellökött. Lábúj törés lett a vége. Utolsó kérdező. Elég erős alig van használva( hetente 1-2 alkalommal) 7 éves energikus ló. Ezért kezdek félni tőle. Bármi olyat csinálok ami felszállásra utal (heveder húzás, szárfogás, kengyelek) mintha rettegne. Fejvesztve menekül nem törődve azzal ki és mi van előtte..
2014. aug. 30. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Vissza kell lépni kettőt és nagyon nyugodtan vezetni, jobbról is, balról is, majd kicsit hosszabb száron, lépésben, majd ügetésben, kis körön, mellette sétálva, az ostorral hátulról segítve. Időnként állítsd meg és dicsérd meg, adj neki szünetet, jutalmazd. Az ilyen bizonytalan lovaknak sok megerősítésre van szükségük, jeleznünk kell, hogy mi az, amit várunk, méghozzá azzal, hogy adunk nekik valamit cserébe, ha megtették, amit kértünk. Így építjük fel az önbizalmat és a munkaszeretetet. Amíg a lépés, ügetés nagykörön nincs rendben, addig ne is vágtáztasd. Inkább többször pár percet menjen, ne egyből 20 percet.
2014. aug. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
természetesen nem egyhuzamban értettem a 20 percet. próbáltam vezetgetni de jobb oldalról nem lehet vezetni mert szintén kiakad..
2014. aug. 31. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor azt gyakorold vele, egy hosszú pálca segítségével. Ha vezetni nem lehet, kár a futószárazást eröltetni. Lépésről lépésre menni fog.
2014. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!